PDA

View Full Version : کمک در خطای معروف

ee_persian
دوشنبه 17 خرداد 1389, 11:35 صبح
برنامه ی من شامل گزارش گیری با کریستال ریپورت + بانک SQL Server هستش .
حالا برای انتشار یا Setup گزینه های SQl Server 2005 Express ، Crystal Report ،Windows Installer301 و .NetFramework 3/5 رو تیک می زنم که با برنامه باشن .
بعد از نصب روی سیستم مقصد (جایی که می خوام برنامه اجرا بشه) با پیغام زیر مواجه میشم .
میدونم که علت رشته اتصاله ولی نمی دونم چطور برطرفش کنم .

http://up.iranblog.com/Files/b41b86fa050e4bc4b83b.jpg

تو یه جا خوندم که گفته بود بانک برنامه رو داخل مسیر bin\debug کپی کن و رشته اتصال رو دوباره ست کن .
من امتحان کردم ولی نشد چون :
1-- اگه فایل رو به Sql Server وصل یا Attach می کردم خطا میده که فایل توسط برنامه ای دیگه در حال اجراست
2-- اگه فایل رو به Sql server وصل نمی کردم خطا میده که فقط فایل های Sql Server 2005 به بالا توسط Visual Studio2008 قابل پشتیبانی هستند .

در مورد گزینه دوم چیکار کنم که بانکم به یک فایل Sql Server 2005 تبدیل بشه . آیا راهی هست ؟
در حال حاضر بانکم هم به Sql Server 2000 وصل میشه و هم به Sql Server 2005 . .
Sql Server 2000 رو هم حذف کردم ولی نشد .

لطفا راهنمایی کنید چون خیلی واجبه .... اجرکم عندا...

amin1000
دوشنبه 17 خرداد 1389, 12:58 عصر
کانکشن استرینگی که در سیستم خودت استفاده کردی را بذار نگاش کنم!

gabrieleb
یک شنبه 23 خرداد 1389, 17:06 عصر
کانکشن استرینگی که در سیستم خودت استفاده کردی را بذار نگاش کنم!

این رشته اتصال را استفاده کردم .

DataSource=.;Database=TY_Data;Integerated Scurity=True

حجتی نیا
یک شنبه 23 خرداد 1389, 17:28 عصر
connectionstring = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\sodour.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
از این استرینگ استفاده کن.برای اضافه کردن دیتابیس به برنامه باید اول تو sqlserver دیتابیسو deattach کنی یا از تو پوشه c:program files\sqlserver فایله دیتابیسو پیدا کنی و تو پوشه برنامت bin\debug کپی کنی.بعدش تو vs از data>add new data source به برنامه اضافه کنی.
منم مثه شما با این مشکل مواجه شده بودم و با این روش مشکلم حل شد