PDA

View Full Version : سوال: نوشتن Mime

shadi khanum
سه شنبه 18 خرداد 1389, 11:57 صبح
سلام به همه. من یه برنامه نوشتم(مثلا حسابداری یا هرچیز دیگه) که توش میتونیم پروژه تعریف کنیم و برای هر پروژه یک سری کار انجام بدیم. برنامه قابلیت پشتیبانگیری از اطلاعات هر پروژه رو داره و بصورت XML ذخیره میکنه مثلا با پسوند tst. میخوام یه برنامه بنویسم که وقتی رو یه فایلی با پسوند tst دبل کلیک کردم اون فایل XML رو با اون باز کنه . یکسری اطلاعات توی اون فابل XML رو نشون بدم...

ricky22
سه شنبه 18 خرداد 1389, 12:59 عصر
شاید من بد متوجه شدم اما برنامه اجرایی پسوندش .exe هست حالا شما چطور می خواید یه برنامه با پسوند .tst یک فایل xml رو باز کنه؟

shadi khanum
سه شنبه 18 خرداد 1389, 13:52 عصر
ااول ممنون از توجه تون ، بعد اینکه ببینید فایل من ذاتا یه فایل XML که محتویات یه dataset رو توش ریختم و پسوندش رو به یه پسوند دلخواه تغییر دادم، مثلا tst!
مثلا با notepad یا هر برنامه دیگه که بازش کنم ، فایل XML رو نشون میده و درست هم هست، منتها میخوام یه برنامه بنویسم که موقع double Click روی این فایل ، با توجه به پسوندش، اونو با برنامه مورد نظر من باز کنه! تا اینجاش رو هم درست کردم ، یه سری تنظیمات Registry و اضافه کردن File Type جدید و ....
مشکلم اینجاست که من چه جوری وقتی اون برنامه مورد نظرم باز میشه ، موقع Load شدنش این فایلی که روش DoubleClick شده زا شناسایی کنم و محتویاتشو بخونم...
نمیدونم قابل فهم گفتم یا نه!
از چند نفر که پرسیدم گفتن باید دنبال نوشتن Mime باشی! ولی چیز خاصی پیدا نکردم!

Dr.Bronx
سه شنبه 18 خرداد 1389, 21:17 عصر
باید از رجیستری استفاده کنید دوست عزیز

در این صفحه کاملا توضیح داده . ( من کار کردم و کاملا هم درست عمل کرده )

http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-5034852.html

موفق و موید باشید ./

hero4000
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 08:19 صبح
دوست من توي همين سايت يک جا يکي از دوستان راهشو پيدا کرده بود

فکر کنم اگه از دستور Command استفاده کني ( توي رويداد فرم لود) آدرس دقيق فايلي که برنامتو صدا زده بهت ميده

فکر کنم همونيه که ميخواي

shadi khanum
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 09:39 صبح
mer30 az rahnamayiye hame... hamun bud ke mikhastam