PDA

View Full Version : آموزشی - جلوگیری از کرک شدن برنامه

Delphi_Developer
چهارشنبه 18 خرداد 1384, 03:58 صبح
سلام
از اونجایی که من دیدم خیلی ها هنوز نمیدونن که چطوری باید برنامشون رو Compress یا Protect کنن و همین جوری فایلشون رو میدن بیرون و برنامه هاشون هم خیلی زود کرک میشه بر آن شدم که آموزش جلوگیری از کرک شدن زودهنگام برنامه رو بگیرم ک

اول از همه اینو بگم که برنامه ای رو نمیشه کرک کرد که از بیت و بایت استفاده نکنه که چنین چیزی هم امکان نداره - پس اینو همیشه بدونید که نمیشه برنامه ای رو نوشت و ادعا کنید که اون رو نمیشه کرک کرد اما اگه مختون کار کنه لا اقل اون کسی که می خواد برنامتون رو کرک کنه یه 3-4 ماهی دنبالش میره یا لا اقل از این خیالتون راحته که هر جیگولی که از راه میرسه نمیتونه برنامتون رو به راحتی کرک کنه فقط حرفه ای هاش میتونن ایم کار رو انجام بدن.

دوم - من فقط بگم که هدف من آموزش Anti - Cracking هست نه Cracking .

خوب :
ببینید روش برنامه نویسیش به عهده خودتونه که چطوری برای قفل برنامتون چک کنید من فقط تو این تاپیک چگونگی Compress و Protect کردن فایلها رو میگم + چند تا Compressor و Protector .
لیستی از چند تا Compressor معروف و خوب :

1-UPX :

در صورت امکان از این استفاده کنین چون Unpacker این کمتر گیر میاد .
بعد از دانلود کردن این داس رو باز می کنید و به آدرسی که UPX رو توش نصب کردید میرین و تایپ می کنین :

UPX MyProject.exe
بعد خودش شروع به Compress میکنه --- البته بجای MyProject.exe باید آدرس فایلتون رو بنویسید .

2-ASPack
اینم چیز خوبیه اما Unpacker اون زیاد هست اما همه اون رو ندارن .
این فایل تحت ویندوز هست و روش کارش دیگه معلومه .

3-PECompact1.76
اینم مثل همون ASPack هست تقریبا .

4-WWPack32v1.20Demo

البته اینا Compressor هستند و حجم برنامه رو کم میکنند و در ضمن کم کردن حجم بایت ها رو هم عوض می کنند در نتیجه وقتی که یک File Editor فایل رو باز کنه نمیتونه اونا رو ببینه - اما هیچ وقت فقط به اینا اطمینان نکنین چون برنامه با هر Compressor که Compress شده باشه آخر Unpacker هم داره یا اگه نداشته باشه اون رو به صورت دستی Unpack می کنن .

Protector ها :
Protector ها هم برای این ساخته شده اند که فایل ها رو از معرض Debuger ها و File Editor ها و Diassembler ها و ... حفظ می کنن اما حجم رو کم نمی کنن و حتی برخی از اونا حجم رو زیادتر هم می کننید .
چند نوع از معروف ترین و بهترین اونا :

1-Armadillo2.52

2-ASProtector

3-PECrypt32

<<بازم میگم به اینا هم اعتماد نکنید>>

خوب اینم از Compressor ها و Protector ها

و اما یه نکته مهم : وقتی که یه برنامه رو مینویسید اگه جایی برای رجیستر کردن داره که User باید کد وارد کنه برای چک کردن کد وارد شده هیچ وقت به User پیام ندید یعنی اگر کد رو وارد کرد یه پیام رو نشون ندید که بگه کد غلطه --- معمولا برای چک کردن یا اصلا چیزی رو نشون نمیدن یا باید برنامه رو Restart کرد که برنامه آقای ماشاتان هم همین کارو میکرد .

فعلا همین -_-_-_-_-_-_-_-_ اما بعدا بازم مطالب براتون میذارم .

---
Edited

دنیای دلفی
چهارشنبه 18 خرداد 1384, 08:10 صبح
:تشویق:

مهدی
چهارشنبه 18 خرداد 1384, 22:31 عصر
:flower:

مهدی کرامتی
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 01:14 صبح
یکی از چیزهایی که باید برای امنیت برنامه ها، بخصوص در دلفی رعایت شود اینستکه سعی کنید روتینهای بررسی امنیت تون متدهایی از یک کلاس نباشه، چون پیدا کردن اونها برای Cracker خیلی راحت میشه.

Delphi KDE
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 01:19 صبح
البته اینا Compressor هستند و حجم برنامه رو کم میکنند و در ضمن کم کردن حجم بایت ها رو هم عوض می کنند در نتیجه وقتی که یک File Editor فایل رو باز کنه نمیتونه اونا رو ببینه

در چنین مواردی که کد فایل اجرایی فشرده شده باشد برای یک Cr@acker لزومی به باز کردن فایل با یک Editor نمیباشد بلکه به سادگی هر چه تمام با Dump کردن Memory به کد اصلی(کمپرس نشده)فایل شما دست پیدا میکنند
لازم به ذکر است که زمانی که شما فایل اجرایی را فشرده میکند این فایل برای اجرا شدن بایستی ابتدا درون حافظه اکستراکت شود سپس اجرا میشود

از این روش کمپرس کردن کد فایل اجرایی بیشتر در 4 یا 5 سال پیش استفاده میشد و تقریبا خوب جواب میداد ولی امروزه استفاده از این روش به تنهایی منسوخ شده

سالومه
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 02:49 صبح
خوب پس چه راه های دیگه ای برای جلوگیری از هک کردن برنامه هست؟

یک سوال دیگه اینکه آیا کامپوننت های مربوط به encryption واقعاً کارآیی دارند یا نه؟
http://www.crypto-central.com/

vesal
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 04:33 صبح
آقا ایناکه گفتین تقریبا همشون یه راهی دارن
انواع اقسام پکرها که هنوز پکرش نیومده آن پکرش زود تر از خودش پیدا می شه :mad:

البته ما یه راهی پیدا کردیم که اشک رفقای کراکرمون رو در اورده. به دلایل امنیتی نمیتونم در مورد جزئیات کار زیاد توضیح بدم ولی اگه کسی خواست می تونه یه کم سر کیسه رو شل کنه :strange: تا مشکلش حل بشه

Delphi Skyline
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 11:59 صبح
یکی از چیزهایی که باید برای امنیت برنامه ها، بخصوص در دلفی رعایت شود اینستکه سعی کنید روتینهای بررسی امنیت تون متدهایی از یک کلاس نباشه، چون پیدا کردن اونها برای Cracker خیلی راحت میشه.
کاملا درسته . من خودم تجربشو داشتم :oops:

مهدی
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 23:16 عصر
یه کم سر کیسه رو شل کنه تا مشکلش حل بشه
چقدر مثلا؟ :evil2:

سالومه
جمعه 20 خرداد 1384, 00:31 صبح
یه کم سر کیسه رو شل کنه تا مشکلش حل بشه
چقدر مثلا؟ :evil2:

لابد اینقدر:

http://www.ionworx.com/IceLicense.html

ولی من نفهمیدم که قرار بود آموزشی داده بشه اما همش شد تبلیغ برنامه های دیگه!

Mahdi_S_T
جمعه 20 خرداد 1384, 11:49 صبح
عزیزان لطفا بحث رو ادامه بدین ؟

آیا UPX رایگان است ؟ آدرس سایت اون ؟

مهدی کرامتی
جمعه 20 خرداد 1384, 15:21 عصر
بله، رایگان است.

آدرس سایت: http://upx.sourceforge.net

Delphi_Developer
جمعه 20 خرداد 1384, 16:12 عصر
سلام - - - - - اگه کسی کمک دیگه ای خواست در خدمتیم :sunglass:

Delphi_Developer
جمعه 20 خرداد 1384, 16:14 عصر
آیا UPX رایگان است ؟ آدرس سایت اون
ضمنا کامپوننت هاش هم رایگان اند . :kaf:

Delphi_Developer
سه شنبه 24 خرداد 1384, 16:25 عصر
البته ما یه راهی پیدا کردیم که اشک رفقای کراکرمون رو در اورده. به دلایل امنیتی نمیتونم در مورد جزئیات کار زیاد توضیح بدم ولی اگه کسی خواست می تونه یه کم سر کیسه رو شل کنه تا مشکلش حل بشه
نه عزیز من نیازی به اینکارا نیست چون اگه مثلا من روش این کارو از شما بخرم دیگه شما میدونی چجوری این کرک میشه :mrgreen: پس دیگه به درد نمیخوره البته بهت بر نخوره ها ------ برای جلوگیری از کرک شدن شما فقط باید مختون کار کنه - بهتون قول میدم که اگه مختون کار کنه و برای برنامتون قفل بذارین عمرا بشه برنامه رو کرک کرد البته شدنی میشه اما همین که طول میکشه و اعصاب کرک رو میریزه به هم خودش کلی خوبه و کرک رو نا امید میکنه :kaf: ------------------------- موفق باشید .

samandari
چهارشنبه 25 خرداد 1384, 10:41 صبح
سلام
میشه از چند تا از ابزار ها رو با هم استفاده کرد

Delphi_Developer
شنبه 28 خرداد 1384, 02:00 صبح
ای بابا - من که هزار دفعه گفتم > در صورت امکان اصلا از ابزار مبزار استفاده نکنین چون هر چی باشه یه آدمی مثل من و شما اون رو ساخته یا اگه خود طرف هم تو این خطا نیست مطمئن باش که یه روزی Unprotector اش میاد -------------- فقط مخت کار کنه و قفل بذار همین :sunglass: :kaf: :موفق:

Nabi
پنج شنبه 09 تیر 1384, 06:48 صبح
سلام
ما بلاخره نفهمیدیم به حرف کی گوش بدیم.

در مورد upx ، خودش یه سوئیچ داره که برگشت پذیره !!!
اما aspack فک کنم کارش بهتر باشه.
ترکیبی از چندتا چطوره ؟
اصلا نظر شما استفاده از کدومه ؟
لطفا بجای مطرح کردن راه های مختلف یک راه مناسبتر نسبت به بقیه معرفی کنید.

d.e.l.p.h.i
پنج شنبه 09 تیر 1384, 11:58 صبح
ای بابا - من که هزار دفعه گفتم > در صورت امکان اصلا از ابزار مبزار استفاده نکنین چون هر چی باشه یه آدمی مثل من و شما اون رو ساخته یا اگه خود طرف هم تو این خطا نیست مطمئن باش که یه روزی Unprotector اش میاد -------------- فقط مخت کار کنه و قفل بذار همین :sunglass: :kaf: :موفق:

اول سلام..
دوم از همگی ممنونم..
سوم از Delphi_Developer میخوام که یک نمونه خیلی کوچک بگه که مثلا برای رمزگذاری و در آوردن فایل از رمز چیکار کنیم؟!
مرسی.
:موفق:

Delphi_Developer
پنج شنبه 09 تیر 1384, 23:45 عصر
سلام
ما بلاخره نفهمیدیم به حرف کی گوش بدیم.

در مورد upx ، خودش یه سوئیچ داره که برگشت پذیره !!!
اما aspack فک کنم کارش بهتر باشه.
ترکیبی از چندتا چطوره ؟
اصلا نظر شما استفاده از کدومه ؟
لطفا بجای مطرح کردن راه های مختلف یک راه مناسبتر نسبت به بقیه معرفی کنید.

ببین همونطور که گفتم از اینکه بگی نشه برنامت رو Unpack کرد که عمرا بشه یه همچین کاریو کرد چون آخرش Unpack میشه اما اگه مخت کار کنه میتونی کاری کنی که حداقلش 1 سال رو توش بمونن :D >>> فقط یه توصیه رو من بهت میکنم که هیچ وقت از Compressor هی معروف استفاده نکن مثل : UPX,ASPack,FSG,... چون همیشه اونایی که از Compressor هی معروف استفاده میکنن زودتر از بقیه Unpack میشن . ضمنا UPX از ASPack بهتره .

اول سلام..
دوم از همگی ممنونم..
سوم از Delphi_Developer میخوام که یک نمونه خیلی کوچک بگه که مثلا برای رمزگذاری و در آوردن فایل از رمز چیکار کنیم؟!
مرسی.
یعنی منظورت اینه که یه نمونه آموزش کرک کردن بذارم اینجا ؟؟؟ بابا مگه از جون اکانتم سیر شدم ؟!

SalarSoft
جمعه 10 تیر 1384, 10:41 صبح
یک Encrypter قوی و بسیار ساده.
PeX
http://salarsoft.somee.com/downloads/free/pex.zip

یک Encrypter قوی با قابلیت استفاده از metux برای جلوگیری از اجرای برنامه در دیباگر و همچنین یک سیستم ضد دیباگ.

d.e.l.p.h.i
جمعه 10 تیر 1384, 12:05 عصر
اول سلام..
دوم از همگی ممنونم..
مرسی.
یعنی منظورت اینه که یه نمونه آموزش کرک کردن بذارم اینجا ؟؟؟ بابا مگه از جون اکانتم سیر شدم ؟!

سلام..
نه عزیز.. گفتم حالا که میگی میشه برای جلوگیری از کرکینگ راه ابداع کرد یه نمونه بگو ببینیم مثلا چجوری.
:موفق:

Delphi_Developer
جمعه 10 تیر 1384, 15:09 عصر
PeX

یک Encrypter قوی با قابلیت استفاده از metux برای جلوگیری از اجرای برنامه در دیباگر و همچنین یک سیستم ضد دیباگ.
سلام
ببین عزیز من درسته 1000 تا Anti debuger , Anti Tracer و چیزای دیگه وجود دارن که این کارو میکنن اما وقتی که ببینین یه برنامه ای مثل این وجود داره مطمئن باش که یه روزی Anti خودشم میاد >>> چرا ؟ ؟ ؟ چون که مثلا 1000 نفر از این برای برنامه هاشون استفاده کردن بعد وقتی که یه Cracker میبینه این جوریه فورا خودش میاد هر طوری که شده برنامه Unpacker اش رو مینویسه و میفروشه !!! اونی که من گفتم خودتون دست به کار شید به این معنیه که وقتی که با یه Compressor یا Protector برنامه رو Pack کردید بعد به صورت دستی اون رو تغیر بدید و رد پا های Compressor یا Protector رو گم کنین :D

سلام..
نه عزیز.. گفتم حالا که میگی میشه برای جلوگیری از کرکینگ راه ابداع کرد یه نمونه بگو ببینیم مثلا چجوری.

شرمنده هیچ کس نمیاد راه خودش رو که توی برنامه هاش استفاده میکنه فاش کنه ! >>> اما خودت بری دنبالش میفهمی چجوری این کارو بکنی ! .

Delphi_Developer
شنبه 11 تیر 1384, 03:03 صبح
PeX

ضمنا این pex اگه Protector بود خودش رو یه جوری می ساختن که Unpack نشه من در عرض 2 دقیقه Unpack اش کردم . :D :sunglass:

Nabi
یک شنبه 12 تیر 1384, 19:30 عصر
سلام
در مورد ابداع شیوه های جلوگیری از کرک شدن برنامه ها یکی از دوستان به نام ایمان راه حلی ارائه دادند که بد ندونستم اینجا مطرح کنم.

از اونجا که اکثر برنامه ها موقع ورود به برنامه ، پسورد یا اکتیو کد رو چک میکنند . و کراکر ها هم اینو میدونن و درست رو همون نقطه زوم میکنند و از روی شرط صحیح بودن پسورد جهش میکنند. ما جاهای مختلف برنامه این چک کردن صحت پسورد رو قرار میدیم . که اگر مثلا فلان کلیک رو که بزنه همون اتفاقی که زمان ورود به برنامه رخ میده صورت بگیره و اگر پسورد ابتدایی غلط باشه همون موقع برنامه رو ببنده . اینجوری کرکر باید بشینه تمام نقاط رو چک کنه ........ البته این نقاط قابل شناسایی هستند حتما و برای اینکه این مشکل هم حل بشه پیشنهاد کرد که از هوش مصنوعی استفاده بشه یعنی خود کامپیوتر تشخیص بده که کی و کجا پسورد رو چک کنه اینجوری مشکلی که عرض کردم بوجود نمیاد . به نظر من این یه ایده خوبه فقط مشکل من روی هوش مصنوعیشه ! چطور برای پیاده سازی این ایده میشه از هوش مصنوعی استفاده کرد؟ در این مورد بیشتر توضیح بدید لطفا.

Delphi_Developer
دوشنبه 13 تیر 1384, 02:08 صبح
سلام
در مورد ابداع شیوه های جلوگیری از کرک شدن برنامه ها یکی از دوستان به نام ایمان راه حلی ارائه دادند که بد ندونستم اینجا مطرح کنم.

از اونجا که اکثر برنامه ها موقع ورود به برنامه ، پسورد یا اکتیو کد رو چک میکنند . و کراکر ها هم اینو میدونن و درست رو همون نقطه زوم میکنند و از روی شرط صحیح بودن پسورد جهش میکنند. ما جاهای مختلف برنامه این چک کردن صحت پسورد رو قرار میدیم . که اگر مثلا فلان کلیک رو که بزنه همون اتفاقی که زمان ورود به برنامه رخ میده صورت بگیره و اگر پسورد ابتدایی غلط باشه همون موقع برنامه رو ببنده . اینجوری کرکر باید بشینه تمام نقاط رو چک کنه ........ البته این نقاط قابل شناسایی هستند حتما و برای اینکه این مشکل هم حل بشه پیشنهاد کرد که از هوش مصنوعی استفاده بشه یعنی خود کامپیوتر تشخیص بده که کی و کجا پسورد رو چک کنه اینجوری مشکلی که عرض کردم بوجود نمیاد . به نظر من این یه ایده خوبه فقط مشکل من روی هوش مصنوعیشه ! چطور برای پیاده سازی این ایده میشه از هوش مصنوعی استفاده کرد؟ در این مورد بیشتر توضیح بدید لطفا.
بابا بیخیالللللللللللللللللللل للللللللللل ----- پیاده شو با هم بریم :evil2: مرد حسابی خوب اینم باز میشه همون جریان کاری داره هی طرف بشینه جاهای مختلف رو بریزه به هم ؟ ------- ضمنا این بهش میگن کرک نه کراک :sunglass:

Nabi
دوشنبه 13 تیر 1384, 06:55 صبح
بابا بیخیالللللللللللللللللللل للللللللللل ----- پیاده شو با هم بریم :evil2: مرد حسابی خوب اینم باز میشه همون جریان کاری داره هی طرف بشینه جاهای مختلف رو بریزه به هم ؟ ------- ضمنا این بهش میگن کرک نه کراک :sunglass:

سلام
دوست عزیز احتمالا شما فقط دو خط اول پستم رو خوندید ! چون بنده در ادامه توضیح دادم که محل ها و زمان های خاصی برای چک کردن دوباره پسورد وجود ندارد بلکه اینکار توسط هوش مصنوعی صورت میگیرد که در این صورت کرک آن بسیار مشکل خواهد بود.
ضمنا در مورد کرک یا کراک هیچ اصول و قاعده ای در زبان فارسی وجود ندارد و اگر که بنا به گیر دادن باشد بنده هم میگویم نه کرک نه کراک بلکه فقط Crack صحیح است !

باتشکر
نبی