PDA

View Full Version : بایند کردن کنترلها به دیتابیس از طریق کد

میلاد قاضی پور
سه شنبه 18 خرداد 1389, 21:09 عصر
سلام . من یه کلاس دارم که تقریبا تمام توابع آپدیت و اینزرت و سلکت و دوستان اونجا قرار دارن . و من به موقع نیاز این متدهارو فراخوانی میکنم . الان از فرم ورود اطلاعاتی که داشتم یه نمونه ایجاد کردم به عنوان فرم ویرایش اطلاعات.
با یه متغیر از نوع بول بررسی میکنم که کاربر روی دکمه ویرایش کلیک کرده یا جدید. پس اگر روی ویرایش کلیک کرده باشه کدهای مربوط به ویرایش داده ها فراخوانی میشه .
اگر بخوام موقع لود شدن فرم ، اطلاعات یه کاربر از دیتا بیس خونده بشن و در کنترلها مقدار دهی بشن ، به شرطی که هیچ یک از اشیا ای دی او دات نت رو ایجاد نکنم و فقط از توابع موجود در همون کلاس readwritedata که خودم ساختم استفاده کنم چه کار باید بکنم . سعی کردم یه تابع جهت سلکت کردن اطلاعات در همون کلاس خودم بسازم که سلکت کوئری و آرایه ای از کنترلهارو به عنوان پارامتر دریافت کنه و درون خودشون به کنترلها که آیتمهای آرایه حساب میشن مقدار دهی کنه . اما فکر کنم این روش اشتباهه . چه روشی وجود داره که بدون ایجاد فرم متمایز از فرم ثبت اطلاعات و با نمونه گیری از همون ، بدون ایجاد اشیای ای دی او بشه اطلاعات رو در کنترل ها مقدار دهی کرد ؟

M.YasPro
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 07:25 صبح
سلام
اینجا (http://www.devhood.com/tutorials/tutorial_details.aspx?tutorial_id=633)رو ببینید .
موفق باشید .