PDA

View Full Version : این WindowsFormsApplication1.vshost.exe چی هست؟

eshpilen
جمعه 21 خرداد 1389, 21:27 عصر
آقا ما تازه ویژوال استودیو 2008 رو برای اولین بار در عمرمون نصب کردیم.
البته SQL Server و کریستال ریپورتس مشکل داشتن و نصب نشدن نمیدونم چرا. البته فکر نمیکنم در برنامه نویسی سی شارپ لزوما نیازی به اینا داشته باشم. فعلا فقط روی برنامه نویسی دسکتاپ کار میکنم.

فعلا که چیزی از دات نت بلد نیستم اما با همون امکان ویژوالش فعلا تستی زدم و یک فرم الکی درست کردم و Build زدم که دوتا فایل اجرایی درست شد توی دایرکتوری bin/debug پروژه.
یکیش که اسمش WindowsFormsApplication1.exe هست و کلیک میکنم برنامه اجرا میشه. اما اونیکی اسمش WindowsFormsApplication1.vshost.exe هست که وقتی اجرا میکنم اینترفیسی پیامی چیزی نمیاد اما در بکگراند اجرا میشه (توی پراسس منیجر میاد).
میخواستم بدونم اون WindowsFormsApplication1.vshost.exe چیه!

خیلی ممنون.

r00tkit
جمعه 21 خرداد 1389, 23:50 عصر
سلام
hosting process یه امکانی که از نسخهی 2005 به visual studio اضافه شده که برای 3 منظور ازش استفاده می شه

1) Partial-Trust Debugging and Click-Once Security
برای اینکه بتونی partial trust application رو دیباگ کنی نیاز داری که application domain رو مقدار دهی کنی که این کار توسط hosting process انجام میشه

یعنی شبیه سازی محیط partial trust در داخل vs نیاز داره که AppDomain رو به حالت خاصی مقدار دهی کنی

2) Design-Time Expression Evaluation
برای اینکه بتونی یه عبارت از برنامت رو امتحان کنی می تونی با Immediate window این کار رو انجام بدی
یعنی برنامت رو اجرا نمی کنی ولی نتیجهی یه عبارت رو می بینی اجرا کردن این کد توسط hosting process انجام می شه

برای اجرای Immediate window
از ctrl +D I استفاده کن

3) زمانی که شما در مرحلهی طراحی/ نوشتن کد هستی نیاز داری که برنامت رو بار ها و بارها اجرا کنی که هر بار اجرای برنامه نیاز داره که AppDomain رو ایجاد و debugger رو اماده کنی که تکرار این کار پرفورمنس رو پایین میاره اما با وجود vshost این کار ها در پشت صحنه وتوسط این سرویس انجام می شه

اینم بخون (http://blogs.msdn.com/b/dtemp/archive/2004/08/17/215764.aspx)