PDA

View Full Version : پیغام EMCIDeviceError در دلفی مربوط به چیست ؟

majid2004
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 13:09 عصر
سلام
من تا به حال چندین برنامه با دلفی نوشتم ولی اغلب اوقات وقتی اونا رو روی یک کامپیوتر دیگه به جز کامپیوتر خودم اجرا می کنم بهم پیغام خطا میده . البته همه کامپوننتهای مورد نیازش رو هم نصب می کنم ولی بازم این پیغام خطا رو بهم می ده.
برنامه جدیدی که نوشتم یه برنامه فوق العاده مهم و حساسه که خیلی هم روش کار کردم ولی روی هر کامپیوتر دیگه ای که بردم کار نکرده و فقط روی کامپیوتر خودم کار می کنه . امروز اومدم ببینم که مشکلش چیه و حدس زدم که از یکی از کامپوننتهام باشه . اونو uninstall کردم و دوباره نصب کردم ولی حالا دیگه نرم افزاری که نوشتم روی کامپیوتر خودم هم کار نمیکنه و همن پیغامی که قبلا روی کامپیوترهای دیگه می داد به خودم می ده . اونم اینه :
Exception EMCIDeviceError in module Project1.exe at 000C2BCB.
Cannot determine the device type from the given filename extension.
اگه میشه منو داهنمایی کنید چون این مسئله برام فوق العاده مهمه . اگه احتیاج به توضیحات بیشتری هم هست من آماده جوابگویی هستم . ممنونم

Touska
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 13:51 عصر
در برنامه ات از MediaPlayer یا مشابه آن استفاده کردی :flower:

majid2004
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 16:09 عصر
سلام
من مشکل نرم افزارم رو دقیقا بعد از فرستادن این موضوع جدیدحل کردم و مشکل از چند تا فایل MP3 بود که توی mediaplayer از اونا استفاده کردم . مشکلم رو با تبدیل کردن اون فایلها به WAV حل کردم . حالا سوالم اینه که مگه mediaplayer نمی تونه فایلهای MP3 رو پخش کنه و اگه نمی تونه چرا پس تا همین یک روز پیش اینکار رو برای من می کرد ؟ اگه الان براش مشکلی پیش اومده که دیگه نمی تونه MP3 رو اجرا کنه اگه میشه منو توی حل اون مشکل راهنمایی کنید چون بیشتر دوست دارم از MP3 استفاده کنم چون حجمش خیلی کمتر از WAV خواهد بود و خیلی بهینه تره . ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید و بهم بگید که چی شده که دیگه برام فایل MP3 باز نمی کنه که اگه بشه این مشکل رو حل کنم .
یه سوال دیگه هم دارم اونم اینه که چطور می تونیم فایل exe برنامه ای رو که با دلفی نوشتیم روی کامپیوتری که دلفی نصب نیست اجرا کنیم ؟ آخه اکثر مواقع بهم error داده که متنش دقیق یادم نیست ولی در مورد borland engine یا یه چیزی شبیه این بود . شاید نیاز به چند تا فایل DLL داره ؟!!!
از لطف شما اقای touska هم توی جواب دادن به سوال قبلم خیلی زیاد ممنونم و خدمت شما عرض کنم که خوشبختانه خودم تونستم اون مشکل رو حل کنم .

vcldeveloper
جمعه 20 خرداد 1384, 03:01 صبح
آخه اکثر مواقع بهم error داده که متنش دقیق یادم نیست ولی در مورد borland engine یا یه چیزی شبیه این بود . شاید نیاز به چند تا فایل DLL داره ؟!!!
در صورت استفاده از موتور بانک اطلاعاتی بورلند (BDE) باید فایلهای مورد نیاز اون رو هم با برنامه اتون روی سیستم کاربر نصب کنید. می تونید از Install Shield ایی که به همراه دلفی اراپه میشه برای ساخت یک برنامه نصب استفاده کنید. شما می تونید این نسخه Install Shield رو طوری تنظیم کنید که بطور خودکار فایلهای مورد نیاز BDE رو براتون در برنامه نصب قرار بده و موقع نصب روی سیستم کاربر نصب کنه.

Touska
شنبه 21 خرداد 1384, 08:20 صبح
خواهش می کنم :flower: