PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در ارتباط با دیتابیس اس کیو ال

samane85107
شنبه 22 خرداد 1389, 23:26 عصر
من برای اینکه اطلاعات به دیتابیس اضافه کنم این کد رو وارد می کنم:

Dim sc As New SqlClient.SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=proje1;Integrated Security=True")
Dim cmd As New SqlClient.SqlCommand
cmd.Connection = sc
sc.Open()
cmd.CommandText = " INSERT INTO proje,personnel,view(id_proje,title_prj,lname,star ttime_prj,endtime_prj,edittime_prj,types_prj,perio rities_prj,storyactivity_view)" + "Values('" + numberpacket.Text + "','" + titleproject.Text + "','" + senderpacket.Text + "','" + DateTimestart.Text + "','" + DateTimeend.Text + "','" + DateTimepacket.Text + "','" + typepacket.Text + "','" + periority.Text + "','" + exposition.Text + "')"

cmd.ExecuteNonQuery()
sc.Close()
MessageBox.Show(". ")
ولی روی خط sc.open() ارور میده.میشه بگین مشکل کار از کجاست؟

spring69
یک شنبه 23 خرداد 1389, 09:01 صبح
سلام.
میشه بگید دقیقا منظورتون از این دستور insert که نوشتید چیه؟

qqq2qqq
یک شنبه 23 خرداد 1389, 13:36 عصر
اول از همه دستور insert فکر کنم اشتباهه، تازه تو چیزی رو open نکردی که بخوای اون رو close کنی

f.nabavi
یک شنبه 23 خرداد 1389, 14:11 عصر
اول از همه دستور insert فکر کنم اشتباهه، تازه تو چیزی رو open نکردی که بخوای اون رو close کنی
در خط چهارم ایشون connection رو باز میکنن. و در ضمن ارور ایشون وقت بازکردن connection هست و ربطی به دستور insert نداره

برای حل مشکل باید متن ارور رو بذارید ولی اکثر ارور ها در این شرایط مال وقتیه که یک connection باز رو مجددا باز میکنیم. برای جلوگیری از این مشکل حتما از کد زیر یا مشابه اون استفاده کنید:

if sc.state = ConnectionState.Closed Then sc.open ّبرای بستن هم چک کنید که از قبل بسته نباشه