PDA

View Full Version : سوال: نحوه بارگذاری فرم برنامه

arash_65
سه شنبه 25 خرداد 1389, 14:47 عصر
با سلام - من توی فرم اول برنامم که منوی برنامه است شرطی قرار داده ام که اگر دیتا ست خالی بود بعضی از فرمان های منو را غیر فعال و اگر پر بود فعال کند. حالا می خوام وقتی یکی از جداول را پر کنم و فرم را ببندم فرم منو دوباره لود شود و تغییرات انجام شده یعنی فعال کردن دستورات مشاهده گردد این کار چگونه امکان پذیر است؟

Hossis
سه شنبه 25 خرداد 1389, 18:12 عصر
سؤال شما مبهم است
شما دو تا فرم داريد يا يکي ،
فرايند کار چگونه هست؟ يعني اول فرم لود مي شود و بعد تست مي شود که آيا ديتاست پر است يا خالي و بعد منو غير فعال | فعال مي شود؟
اگه ممکنه عکسي از فرم رو ضميمه کنيد

arash_65
سه شنبه 25 خرداد 1389, 21:03 عصر
دو تا فرم دارم در فرم اول در رویداد load شرط بررسی می شود و برنامه به درستی اجرا می شود ولی مشکلی که هست اینکه وقتی دستوری از منو اجرا میکنم و فرم دیگر باز می شود و اطلاعات را ثبت میکنم و دوباره به فرم منو بر میگردم دستورات دوباره غیر فعال است و باید دوباره برنامه رو اجرا کنم تا دستورات فعال شوند.

ricky22
سه شنبه 25 خرداد 1389, 21:28 عصر
دو تا فرم دارم در فرم اول در رویداد load شرط بررسی می شود و برنامه به درستی اجرا می شود ولی مشکلی که هست اینکه وقتی دستوری از منو اجرا میکنم و فرم دیگر باز می شود و اطلاعات را ثبت میکنم و دوباره به فرم منو بر میگردم دستورات دوباره غیر فعال است و باید دوباره برنامه رو اجرا کنم تا دستورات فعال شوند.
سلام چون وقتی که رویداد لود فرمتون فقط 1 بار صدا زده میشه.
راه حل خودتون دستی صدا بزنید اینجوری :

[.PHP]form2.show()
call form2._load
[/PHP]

در ضمن می تونید فرمتون رو به جای hide کردن dispose کنید وقتی دوباره show می کنید دوباره load میشه .
موفق باشید