PDA

View Full Version : آموزش: کمک در خصوص bindingnavigator

a.maleki
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 09:47 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک مشکلی داشتم در خصوص کار با bindingnavigator
فرض کنید که ما یک سلکتی رو انجام دادیم که تو سلکت از دستور like استفاده کردیم خوب طبیعی هستش که اولین رکوردی که به دستور ما نزدیک هست رو تو textbox ها مون نمایش میده

حال من می خواهم باقی رکوردهای که بر اساس اون سلکت پیدا شده رو به وسیلهbindingnavigator روش پیمایش کنم و بتونم تو textbox هام ببینم باید چیکار کنم ؟؟
ممون می شم کمکم کنید

grief_dusk
یک شنبه 31 مرداد 1389, 12:32 عصر
بهتره که از filter استفاده کنی

hero4000
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:07 صبح
خوي دوست عزيز کل داده هاي يافت شده رو توي يک ديتاتيبل بريز بعد با کليدي يکي يکي اونا رو پيمايش کن و توي تکسباکست نشون بده

a.maleki
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:59 صبح
خوب همین را میشه بیشتر توضیح بدی

hero4000
دوشنبه 01 شهریور 1389, 16:27 عصر
دوست عزيز شما تا کجاش رو بلدي که من بقيش رو توضيح بدم

شما اول يک کانکشن بساز

بعد يک آداپتر بساز که با اون کانکشنت به ديتابيست وصل بشه و توي SelectCommand آداپترت اون دستور Like رو که ميخواي قرار بدي رو قراربده

يک ديتاتيبل بساز و با دستور Fill که توي آداپترت هست داده هاي پيداشده رو بريز توي ديتاتيبلت

بعد اولين سطت رو بريز توي تکس باکست و دو تا کليد روي فرمت با نام بعدي و قبلي بذار

اگه کاربر بعدي رو زد مقدار Row رو يکي اضافه کن و اگه قبلي رو زد مقدار Row رو يکي کم کن

فکر کنم حسابي گيج شده باشي

عيبي نداره شما اول تا مراحلي که ميتوني رو برو بعدش بگو ببينم تا کجا جلو رفتي تا بقيش رو کمک کنم

lastmory
دوشنبه 01 شهریور 1389, 22:30 عصر
به نظر من اگه داری از Binding Navigator استفاده میکنی دیگه احتیاجی به دکمه گذاشتن نداری.فقط کافیه خصوصیت Banding Navigator1.Binding Source رو مقدار بدی .وصلش کن به یه Dim Bi_Source As New BindingSource(dataset, "Table")
BindingNavigator1.BindingSource = Bi_Source

nasim bahari
دوشنبه 01 شهریور 1389, 23:41 عصر
سلام.........

برای رفتن به رکورد بعدی

Me.BindingContext(DataSet1, "tabel1").Position = (Me.BindingContext(DataSet1, "tabel1").Position + 1)

برای رفتن به رکورد قبلی

Me.BindingContext(DataSet1, "tabel1").Position = (Me.BindingContext(DataSet1, "tabel1").Position - 1)

برای رفتن به اولین رکورد

Me.BindingContext(DataSet1, "tabel1").Position = 0

برای رفتن به آخرین رکورد

Me.BindingContext(DataSet1, "tabel1").Position = (Me.BindingContext(DataSet1, "tabel1").Count - 1)

موفق باشین

maryam145
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 12:46 عصر
سلام خسته نباشین دوستان من از Binding Navigator استفاده کردم و بایندش کردم به Data sours اما کلید های + و _ کارنمیکنه وقتی این کلیک میکنم حذف میکنه و لی بعد که دوباره باز نمیکنه تغییرت اعمال نمیشه