PDA

View Full Version : پر کردن یک فیلد با کاراکتری خاص

Cybersilent
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 09:27 صبح
سلام. من دارم یک برنامه درست میکنم. براری گزارش گیری از کریستال ریپورت استفاده میکنم. میخاسم بدونم چطوری میشه فیلدی رو که به یه بانک اطلاعاتی وصله را با کاراکتری خاص پر کنم. میخام هر چقدر کاراکتر از بانک خوند تو فیلد نگه داره و بقیه ی فیلد رو با یک کاراکتر خاص پر کنه. مثلآ اگه از بانک کلمه شش رو خوند کنار شش اونقدر / بذاره که به انتهای فیلد برسه. اگه کسی میدونه کمک کنه.
ممنون

ricky22
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 10:12 صبح
سلام. من دارم یک برنامه درست میکنم. براری گزارش گیری از کریستال ریپورت استفاده میکنم. میخاسم بدونم چطوری میشه فیلدی رو که به یه بانک اطلاعاتی وصله را با کاراکتری خاص پر کنم. میخام هر چقدر کاراکتر از بانک خوند تو فیلد نگه داره و بقیه ی فیلد رو با یک کاراکتر خاص پر کنه. مثلآ اگه از بانک کلمه شش رو خوند کنار شش اونقدر / بذاره که به انتهای فیلد برسه. اگه کسی میدونه کمک کنه.
ممنون
سلام هدف از این کار چیه؟!
انتهای فیلد چه قدر است؟
می خواید این کار سمت دیتابیس انجام شه؟

mohitlog
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 10:13 صبح
سلام

میتونی موقع درج توی دیتابیس از replace(" ","/")استفاده کنی تا به همین صورت برات چاپ کنه

sds1920
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 14:57 عصر
با فرمول نويسي فكر كنم بهتر باشه.

Cybersilent
جمعه 28 خرداد 1389, 08:37 صبح
بينيد اين يه برنامه چك نگار هست
مي خوام مثلا توي قسمت در وجه چك اسم رو بنويس و باقيه اون تا انتهاي چك رو اسلش بزارم
اما توي برنامه وقتي كه اين كار رو مي كنم قبل از اين كه به انتهاي خط برسه ميره خط بعدي
يعني من حساب كردم تا انتهاي خط 70 تا كاراكتر ميشه اينو منهاي طول رشته مي كنم و "/" مي زارم
ولي مشكل سر اينه كه تمام كاراكتر ها يه اندازه جا نمي گيرند "M"با كاراكتر "i" فرق داره واسه همين درست جور نميشه
حالا از دوستان اگه كسي راه حلي داره ممنون ميشم راهنماي كنه

mmd2009
جمعه 28 خرداد 1389, 09:41 صبح
سلام دوست عزیز

اگر می خواهی تو بانک اسمی رو درج کنی که مثلا 6 رقمه و بخوای باقی بانکت بعدش این 6 رقم اسکش بذاره میتونی برنامه زیر رو که برات نوشتم رو ببینی

حالا نمیدونم درست منظورتو فهمیدم یا نه

زنده باد یوونتوس