PDA

View Full Version : سوال: چرا نمی شه فایل اجرایی ساخت از فایل .asm توی ویندوز 7؟؟!؟؟!؟!

bghad1
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 22:58 عصر
سلام....وقتی میام که فایل اجرایی رو بسازم..یا اصلا بیام فایل .objبسازم، ارور می ده...

میگه ACCESS IS DENIED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bghad1
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 23:00 عصر
در ضمن ، توربو اسمبلی رو هم نصب کردم اما کمک خاصی بهم نکرد!!!!

parviz.shirazu
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 23:21 عصر
salam
shoma permission nadarid
az che windows estefade mikonin
age vista ya 7 hat,ruye cmd right click konid ba`d run as administrator ro entekhab konid.

bghad1
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 23:30 عصر
چه جوری باید administrator بشم؟!؟؟!

من خودم adminam فک کنم که!!!

ویندوز 7

می تونین ببینین کد زیر ایرادی داره یا نه؟!

stacksg segment 'stack'
db 32dup('stack')
stacksg ends
datasg segment para 'data'
msg db "this is test","$"
db 20dup(" ")
datasg ends
codesg segment para 'code'
main proc far
assume cs:codesg,ds:datasg,ss:stacksg
push ds
push 0
mov ax,datasg
mov ds,ax

; clearing the screen
call CLS
; Setting the cursor
mov ah,2h
mov dh,10
mov dl,30
mov bh,0
int 10h
; Writing the msg string
mov ah,9h
lea dx,msg
int 21h

; finish of program
mov ah,04ch
int 21h
main endp
codesg ends
end main

CLS proc
mov ah,06h
mov al,25
mov ch,0
mov cl,0
mov dh,24
mov dl,79
int 10h
ret
CLS endp

heeeva
جمعه 28 خرداد 1389, 02:22 صبح
همونطور که آقای Parviz گفتن وقتی شما با پیغام ACCESS IS DENIED مواجه میشین کدتون مشکلی نداره و اگه داشت به جای ACCESS IS DENIED پیغام مربوط به خطای کد صادر میشد ، این مشکلات معمولان میتونه از Firewall ها باشه میتونه از یوزرت باشه یعنی یه جورایی limit هستید ، مجوز یا همون permission از سیستم عامل برای این کار ندارین دلیلشم میتونه یکی از اینا باشه .
اگه از winddows 7 استفاده میکنی مسیره Projectet رو تغییر بده یعنی Drive ویندوز نباشه شاید مشکلت حل شد .

یه چیز دیگه هم هست در مورد فایل های اجرایی گاهی اوقات با win 7 سازگاری ندارند میتونی رو فایلت Right کلیک کنی و از تب Compatibility گزینه windows xp و یا از قسمت Privilege Level گزینه Run Program as an administrator رو انتخاب کنی البته اینا در مورد فایل های اجرایی هست که با win 7 سازگاری ندارند و تو win xp مشکلی ندارند نه اینکه شما نمیتونین فایل exe ایجاد کنین .

میتونی فایل اجرایی توربو اسمبلرت رو مثل بالا تغییر بدی ضرری نداره .