PDA

View Full Version : سوال: jQuery برای اجرای با کیفیت انیمیشنها و افکتها چه تمهیداتی اندیشیده!؟

Rejnev
شنبه 29 خرداد 1389, 16:29 عصر
سلام
دوستان...
یک سوال در مورد JQuery داشتم
رندر و رسم عناصر html به کار رفته در صفحه و افکت ها و انیمیشن هایی که توسط کدهای جاوا اسکریپت ایجاد میشن، تماما توسط مرورگر و با استفاده از توان CPU انجام میشن.
فکر نمیکنم انیمیشن و حرکت دادن اشیا در صفحه چیزی باشه که HTML و Javascript رو برای اون ساخته باشن.(البته از HTML5 بی خبرم. اگه اون رو برای این کار ساختن که دیگه سوالی ندارم) بلکه ما خودمون با کلک و ابداعات خودمون این کارها رو انجام میدیم. این کار درست مثل برنامه نویسی با C#‎‎‎ یا وی بی در یک ویندوز اپلیکیشن معمولیست و حالا انجام عملیات انیمیشنی مثل جابجا کردن کلید ها و کنترل ها برای به ظاهر قشنگ کردن کاره که در اصل چیزی جز کاهش بازدهی برنامه و کند شدن اون و در نتیجه بی کیفیت شدن اجرای به ظاهر انیمیشن ها، بهمراه نداره.
در صورتی که مایکروسافت برای انجام چنین کارهایی مثلا silverlight رو ارائه داده. یا برای انیمیشن در وب، قبل تر و حتی حالا از فلش استفاده میشه.
به عنوان مثال دوستی یک نمونه شبیه سازی ویندوز 7 رو به صورت خیلی ساده در این تاپیک ( cblog یک دسکتاپ اینترنتی با jQuery (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=228327) )قرار دادن که از روی سیستمی که من دارم واقعا افکتها افتضاح اجرا میشدن!
خواهش میکنم برای حقیر توضیح بدین که اساس و هدف JQuery چیست؟
با تشکر.

majidmjh
شنبه 29 خرداد 1389, 17:37 عصر
به نظر منم (به تجربه !) استفاده بیش از حد از جی کوئری می تونه کیفیت کار رو پائین بیاره ! و به خاطر اینکه هنوز توی ایران خیلی از دوستان از IE6 بالاتر رو ندیدن ، جی کوئری یکم با مشکل رو به رو می شه !

اما برای ساخت منو ، یه حرکت کوچیک و ... خیلی خوبه ، سایت asroone.net (http://www.asroone.net/) نوید کاشانی رو ببنید ، منوی بالای صفحه اش جی کوئری هست ، در همین حد خیلی خوبه .

یا بعضی سایت ها که می خوان سایتشون چند رنگ داشته باشه ، جی کوئری خیلی راحت می تونه CSS اون سایت رو سویچ کنه و به سادگی هر چه تمام تغییر رنگ و ... رو اعمال کنیم .

یا سایت دوست و همکار خوبم احسان padsanannetwork.com (http://padsanannetwork.com) یه منوی جی کوئری پائین سایت گذاشته که خیلی باحاله و می شه از اونجا لاگین کرد .

Rejnev
یک شنبه 30 خرداد 1389, 00:50 صبح
جوابم رو درست نگرفتم.
پس برا اون سایتی که ساختی و مثل ویندوزه مناسب نیست؟
یعنی برای اینجور کارا ساخته نشده؟
اگه نه، پس باید برای این جور کارا(که خیلی جالبن) چی کار کرد و از چی استفاده کرد؟ (جدای از WPF و سیلور لایت)
و اگه آره که بگید JQuery بار پردازشی رو روی دوش کی میندازه؟
رسیدن به جواب برام مهمه. نمیخوام فقط تاپیک پر بشه

majidmjh
یک شنبه 30 خرداد 1389, 07:04 صبح
جوابم رو درست نگرفتم.
پس برا اون سایتی که ساختی و مثل ویندوزه مناسب نیست؟

به نظر من نه !

یعنی برای اینجور کارا ساخته نشده؟

برای کارهای ساده خیلی خوب جواب می ده ، بهتر بگم عالی ...

اگه نه، پس باید برای این جور کارا(که خیلی جالبن) چی کار کرد و از چی استفاده کرد؟ (جدای از WPF و سیلور لایت)

شاید WPF ! سیلورلایت هم من یه نمونه دیدم ولی خیلی طول می کشید تا لود بشه ، ولی اگه F11 می کردی هیچ نمی فهمید این ویندوز واقعی نیست ! :متفکر:

و اگه آره که بگید JQuery بار پردازشی رو روی دوش کی میندازه؟
رسیدن به جواب برام مهمه. نمیخوام فقط تاپیک پر بشه

jQuery تنها نه ! JavaScript روی مرورگر می اندازه ! مرورگر هم که از RAM و CPU و .. استفاده می کنه !