PDA

View Full Version : مشکل در نصب SQL-Server 2005

titbasoft
یک شنبه 22 خرداد 1384, 21:09 عصر
من هفته پیش یک پکیج (visual studio 2005 beta 2) بدستم رسید که شامل SQL-Server 2005 developer edition ی 365 روزه است. اما وقتی نصبش کردم ظاهرا چیزی به توی start menu ویندوز اضافه نشده. آیا این edition کنسول نداره ؟ البته من فقط از sql server installation wizard استفاده کردم و sql native client installation wizard رو انتخاب نکردم.
بابا اصلا این ورژن QA یا EM داره؟
جالب اینجاست که sql-server 2005 اصلا نسخه developer نداره: http://www.microsoft.com/sql/2005/productinfo/sql2005features.mspx :strange:
(در ضمن من روی windows server 2003 که قبلش هم visual studio 2005 رو نصب کرده بودم نصبش کردم)

AminSobati
دوشنبه 23 خرداد 1384, 22:52 عصر
هاشم جان SQL Server 2005 یک کنسول داره به اسم Management Studio ولی همراه Developer Edition هستش. این Edition برای من و شما قابل Download نیست! بلکه Partnerها و MSDN Subscribers میتونن دریافت کنن. تنها چیز که برای ما قابل دریافته، Express Manager هستش که همون QA خودمونه! ولی هنوز با قابلیتهای محدودتر. مثلا Exec Plan نشون نمیده و ...
ولی برای من هم جالبه که چرا در اون لینک حرفی از Developer Edition نزده!.. شاید هم هنوز Release نشده..

titbasoft
سه شنبه 24 خرداد 1384, 14:37 عصر
آقای ثباتی ممنون از توجه شما. من همون package ای رو که لینکش رو براتون pm کرده بودم سفارش دادم و دریافت کردم. اما یه چیزی یه کم جالبه شاید هم من درست متوجه نشدم اون هم اینه که داخل او package یک DVD وجود داره که روش نوشته SQL-Server 2005 Developer Edition Community Technology Preview اما اینجا جالب میشه که روی جلد package چنین چیزی به چشم می خوره:
<p dir=ltr>
The Visual Studio 2005 Beta Experience Kit is here.
With all tools to leverage your programming potential:
1) Microsoft Visual Studio Team System 2005 Beta 2
2) Microsoft Team Foundation Server Beta 2
3) Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition Community Technology Preview
4) and to go with it, a suite of exclusive training sessions on the WeFly247 DVD
</p>
بالاخره این Standard Edition است یا Developer Edition ؟

تنها چیز که برای ما قابل دریافته، Express Manager هستش که همون QA خودمونه
حالا همین Express Manager رو از کجا باید پیداش کنم ؟ :گیج:

AminSobati
سه شنبه 24 خرداد 1384, 23:20 عصر
بالاخره این Standard Edition است یا Developer Edition ؟
والا چه عرض کنم، مگه موقع نصب نمیگه؟

حالا همین Express Manager رو از کجا باید پیداش کنم ؟
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=3212a9a2-b658-4710-b04e-8a28355f836d&amp;displaylang=en

titbasoft
چهارشنبه 25 خرداد 1384, 10:56 صبح
دستتون درد نکه. بالاخره یه علامتی از حیات sql-server پیداشد. یعنی با استفاده از Express Manager تونستم به دیتابیس ها دسترسی داشته باشم. ولی هنوز نتونستم متوجه بشم که این چیزی که نصب کردم چیه ؟
وقتی داشتم نصبش می کردم توی Feature هایی که می شد برای نصب انتخاب کرد FTS وجود داره پس حتما Express نیست. حالا حتی اگر workgroup edition هم باشه باید management studio رو پشتیبانی کنه. در ضمن هر چی دقت کردم در طی پروسه نصب هم همه جا فقط نوشته sql-server 2005 CTP و مشخص نشده کدوم edition.
توی این مسیر D:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Binn هم فایل sqlservr.exe را پیدا کردم اما وقتی اجراش می کنم فقط یه چیزی مثل command prompt اجرا میشه.
یه سوال مهم دیگه این پسوند Community Technology Preview یا CTP به چه معناست ؟

AminSobati
چهارشنبه 25 خرداد 1384, 23:59 عصر
این پسوند Community Technology Preview یا CTP به چه معناست ؟
ارائه CTP در حقیقت استراتژی جدید مایکروسافت به جای بتا ورژن هستش. البته نه به این معنی که بتا نمیده. بلکه هر چند ماه یکبار یک CTP میده تا Feed Backهای بیشتری بدست بیاره و در زمان ارائه بتا، یک بتای به در بخور داشته باشه! ولی فاصله بین CTPها طبیعتا بسیار کمتر از فاصله بین بتاها هستش. ولی چیزی که برای من عجیبه اینه که همه CTPها نام ماه رو هم به همراه دارند. مثلا CTP April و یا جدیدترینش که CTP June هستش. اما در این عکس چیزی دیده نمیشه!

titbasoft
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 10:58 صبح
خیلی ممنون از راهنماییتون. من مشابه این سوال رو توی forum خود microsoft دیدم و فکر کنم مشکل از اینجاست که من visual studio .net و به طبع net framework 2. رو قبل از SQL-Server نصب کردم :
http://forums.microsoft.com/msdn/ShowPost.aspx?PostID=17309
به حق چیزای ندیده :confy2:

AminSobati
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 11:43 صبح
هاشم جان این امر بدیهی هستش چون هر CTP با DOT NET Framework خودش کار میکنه و نسخه های دیگه نباید نصب شده باشند. به همین دلیل من با SQL 2005 در یک ویندوز دیگه غیر از ویندوز اصلیم کار میکنم که بتونم با هر CTP جدید، راحت DOT NET Framework رو Uninstall و جدیدترش رو Install کنم.

titbasoft
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 20:44 عصر
جالبه . ممنون جناب ثباتی.