PDA

View Full Version : ايجاد CheckBox در CrystalReport

sharifat
دوشنبه 31 خرداد 1389, 09:08 صبح
سلام
من قصد دارم يك فرم رو چاپ كنم
قبل از چاپ كاربر اطلاعات لازم رو پر ميكنه، يكي از فيلدهايي كه پر ميشه به صورت check Box است.
حالا براي پرينت گرفتن از اين فرم، لازم است توي چاپ اين Check Box مشخص باشه
يعني من لازم دارم كه يه جوري شكل چك باكس رو طراحي كنم چون كريستال چك باكس نداره
هم پارامتر و هم box رو امتحان كردم اما به جواب نرسيدم.
ميشه راهنمايي كنيد؟؟

majid_vb_2008
دوشنبه 31 خرداد 1389, 09:20 صبح
سلام
من قصد دارم يك فرم رو چاپ كنم
قبل از چاپ كاربر اطلاعات لازم رو پر ميكنه، يكي از فيلدهايي كه پر ميشه به صورت check Box است.
حالا براي پرينت گرفتن از اين فرم، لازم است توي چاپ اين Check Box مشخص باشه
يعني من لازم دارم كه يه جوري شكل چك باكس رو طراحي كنم چون كريستال چك باكس نداره
هم پارامتر و هم box رو امتحان كردم اما به جواب نرسيدم.
ميشه راهنمايي كنيد؟؟

من یک پیشنهاد دارم شما می تونید در فرم برنامه با یک شرط مشخص کنید که چک باکس انتخواب شه یا نه و یک متغییر رو مقدار بدی یعنی اگر انتخاب شده بود به متغییر مقدار (بلی) بدی و گرنه (خیر) حالا از طریق پارامتر به این متغییر رو به کریستال ری پورت بفرستی

sharifat
دوشنبه 31 خرداد 1389, 10:51 صبح
ممنون آقاي مجيد
بزاريد يك مقدار بيشتر توضيح بدم:
پرينت من روي كاغذ سفيد انجام نميشه بلكه روي يك فرم blank هستش(فرمي كه قبلا چاپ شده)كه اين فرم كاغذي رو توي پرينتر ميزاريم و اطلاعات مورد نظر بايد جاهاي خالي رو پركنند

حلا من بايد اون تيكه اي كه به صورت checkbox هست رو روي فرم كاغذي مشخص كنم يعني بايد رنگ check رو تيره كنم

حالا مي تونيد به من كمك كنيد؟
قسمت شرط گذاشتنش رو ميدونم مشكل اينه كه چطوري پارامتر رو رنگ مشكي بزنم(background)

غلامرضا شریفی
دوشنبه 31 خرداد 1389, 11:04 صبح
از تصوير تيك استفاده كن

majid_vb_2008
دوشنبه 31 خرداد 1389, 12:26 عصر
ممنون آقاي مجيد
بزاريد يك مقدار بيشتر توضيح بدم:
پرينت من روي كاغذ سفيد انجام نميشه بلكه روي يك فرم blank هستش(فرمي كه قبلا چاپ شده)كه اين فرم كاغذي رو توي پرينتر ميزاريم و اطلاعات مورد نظر بايد جاهاي خالي رو پركنند

حلا من بايد اون تيكه اي كه به صورت checkbox هست رو روي فرم كاغذي مشخص كنم يعني بايد رنگ check رو تيره كنم

حالا مي تونيد به من كمك كنيد؟
قسمت شرط گذاشتنش رو ميدونم مشكل اينه كه چطوري پارامتر رو رنگ مشكي بزنم(background)

همون طوری که دوستمون گفت می تونی از شکل تیک اسفاده کنی یا از یک فنتی که داخلش تیک داره استفاده کنی یا از حروف انگلسیی مثل O یا 0 یا * یا # یا ...

استفاده کنید