PDA

View Full Version : دادن اطلاع در زمان ارسال پست در تاپیک های قدیمی

Felony
چهارشنبه 02 تیر 1389, 05:44 صبح
سلام ،

چند وقتی هست که برخی از کاربران تازه وارد یا ... پست های قدیمی ( مربوط به چند سال قبل ) رو بالا میارن و جواب کاربر رو میدن ، یا بحث رو ادامه میدن و ...

قبلا در یکی از انجمن ها که vBulletin هم بود دیده بودم یک قابلیت داره که در زمان دادن پست در تاپیک های قدیمی یک پیغام در بالای صفحه درج پست با آیکن خاص و رنگ قرمز نشون میداد و میگفت که این تاپیک قدیمیه و از ایجادش n روز میگزره و اینکه از درج پست مطمئن هستید ؟

حالا این قابلیت برای خود vBulletin هست یا خودشون براش نوشته بودن ؟

در هر صورت اگر اضافه بشه مفیده و کاربران رو از قدیمی بودن تاپیک مطلع میکنه .

battak
چهارشنبه 02 تیر 1389, 10:06 صبح
من خودم هم چند بار این اشتباه رو کردم, بعدا یا اخطار گرفتم یا خودم فورا حذف کردم پستم رو.
اگه اینی که شما میگین، اجرا بشه، خیلی خوب میشه.

Dr.Bronx
چهارشنبه 02 تیر 1389, 12:05 عصر
ببینید این وسط به نظر من یک جای کار اشکال داره .

ما میگیم جستجو کنید . طرف میاد جستجو می کنه مثلا میرسه به یک تاپیک ماله 1 سال پیش .

و دقیقا هم همون مشکل توی همون تاپیک سوال شده اما این کاربر یک سوال دیگری دقیقا در همون زمینه داره . مثلا اونجا گفتند اگر متغیر رو اونجوری قرار بدید بهتره . حالا این کاربر میخواد بپرسه که چرا باید این متغیر رو اونجوری قرار داد و اینجوری قرار نداد !

خوب حالا دو مسئله به وجود میاد

1- اگر کاربر بیاد تاپیک جدید ایجاد کنه : مدیر بهش میگه جستجو کنید قبلا بحث شده و تاپیک یا حذف میشه یا قفل میشه .

2- اگر بیاد توی همون تاپیک پست بده میگن چرا تاپیک ماله 1 سال پیش رو دوباره بالا آوردید .

خوب راه حل چیه اینجا !؟

موفق باشید ./

vcldeveloper
چهارشنبه 02 تیر 1389, 13:06 عصر
قبلا در یکی از انجمن ها که vBulletin هم بود دیده بودم یک قابلیت داره که در زمان دادن پست در تاپیک های قدیمی یک پیغام در بالای صفحه درج پست با آیکن خاص و رنگ قرمز نشون میداد و میگفت که این تاپیک قدیمیه و از ایجادش n روز میگزره و اینکه از درج پست مطمئن هستید ؟
ما هم چند سال قبل همچین امکانی در سایت داشتیم (با استفاده از یک پلاگین)، اما بعدها در جریان ارتقاء نسخه نرم افزار سایت، کنار گذاشته شد.

خوب حالا دو مسئله به وجود میاد

1- اگر کاربر بیاد تاپیک جدید ایجاد کنه : مدیر بهش میگه جستجو کنید قبلا بحث شده و تاپیک یا حذف میشه یا قفل میشه .

2- اگر بیاد توی همون تاپیک پست بده میگن چرا تاپیک ماله 1 سال پیش رو دوباره بالا آوردید .
بالا آوردن تاپیک های قدیمی دو حالت داره:

اول تاپیک هایی هستند که در اون ها سوال و جواب خاصی مطرح نبوده، بلکه یک بحث در جریان بوده، مثلا طرف پرسیده "زبان X بهتر است یا Y؟" کاربران هم درباره زبان های مورد نظرشون بحث کردند. حالا بعد از چند سال، یکی میاد اون تاپیک رو میاره بالا، میگه "به نظر من X بهتر هست!" خب این پست دیگه در اون بحث جایگاهی نداره، و اون کاربری که تاپیک رو بالا آورده، اشتباه کرده.

یک حالت دیگه این هست که کاربر سوال داره، در سایت جستجو میکنه، تاپیک مرتبط با سوالش را پیدا میکنه، احساس میکنه که هنوز مشکلش برطرف نشده، در انتهای اون تاپیک، پستش را ارسال میکنه، و تاپیک بالا میاد. این اشکالی نداره.

البته در حالت دوم هم کاربر باید یک نکته را در نظر بگیره، اگر تاپیک خیلی قدیمی باشه، احتمال اینکه کاربران شرکت کننده در بحث، همچنان در سایت باشند، و بخوان جوابی بدهند، کم هست. کاربران حاضر در سایت هم ممکن هست اصلا در جریان اون بحث نباشند، و حوصله هم نداشته باشند که کل تاپیک را برای جواب به این پست جدید مطالعه کنند؛ مثلا سوالی در سال 82 پرسیده شده، بحثی هم دربار اش شده، حالا یکی میاد در سال 89، یک سوال در همان تاپیک میپرسه. این حالت مشکلی نداره، ولی برای تاپیک های خیلی قدیمی که طولانی هم هستند، نظر شخصی خودم این هست که بهتره کاربر تاپیک را رها کنه، و یک تاپیک جدید برای سوالش ایجاد کنه.

Felony
چهارشنبه 02 تیر 1389, 15:34 عصر
ما هم چند سال قبل همچین امکانی در سایت داشتیم (با استفاده از یک پلاگین)، اما بعدها در جریان ارتقاء نسخه نرم افزار سایت، کنار گذاشته شد.
خوب اخوی نتیجه چی شد ؟ نمیشه دوباره اضافه کردش ؟

اگر کاربری یک تاپیک قدیمی رو بخونه و به خاطر رفع نشدن مشکلش بالا بیارش بحثش جداست ، حداقل مزیت اضافه شدن این مورد این هست که افرادی که میان یه پست که برای چند سال پیش هست رو بالا میارن و بهش جواب میدن دیگه این اشتباه رو تکرا نمیکنن .

SAASTN
چهارشنبه 02 تیر 1389, 19:00 عصر
اول تاپیک هایی هستند که در اون ها سوال و جواب خاصی مطرح نبوده، بلکه یک بحث در جریان بوده، مثلا طرف پرسیده "زبان X بهتر است یا Y؟" کاربران هم درباره زبان های مورد نظرشون بحث کردند. حالا بعد از چند سال، یکی میاد اون تاپیک رو میاره بالا، میگه "به نظر من X بهتر هست!" خب این پست دیگه در اون بحث جایگاهی نداره، و اون کاربری که تاپیک رو بالا آورده، اشتباه کرده.

یک حالت دیگه این هست که کاربر سوال داره، در سایت جستجو میکنه، تاپیک مرتبط با سوالش را پیدا میکنه، احساس میکنه که هنوز مشکلش برطرف نشده، در انتهای اون تاپیک، پستش را ارسال میکنه، و تاپیک بالا میاد. این اشکالی نداره.
منم در این مورد همچین ساختاری رو تو ذهنم دارم. ولی الان یه بار دیگه با خودم فکر کردم که حتی تو حالت اول وقتی یکی بعد از چند سال به یه تاپیک بر می خوره و توش پست می ده معنیش اینه که اون تاپیک از نظر اون کاربر بسته نشده و تاپیک رو میاره بالا و این امکان وجود داره که بحث بین کاربرای جدید در اون مورد در بگیره. و شما خوتون رو بذارید جای کاربری که چند سال بعد دوباره به این تاپیک بر می خوره. فکر کنم بهتره که کل بحث به جای چند تاپیک توی یه تاپیک مجتمع باشه. حالا اگه موضوع برای یکی جذاب باشه کل تاپیک رو می خونه و توی بحث شرکت می کنه. خیلی ها هم ممکنه شرکت نکنن.
ولی خوب بعضی از بالا اوردن ها خیلی یخه مثلا چند ماه پیش یه تاپیکی بالا اومد که فلان متن خطا برای چیه و کاربر جواب داده بود که همین متن رو تو گوگل سرچ کن! خوب این رو دیگه واقعا باید تذکر داد و معمولا این جور حرکات از کاربرای جدید سر میزنه، که فکر می کنم عادیه. هر کسی وقتی تازه وارد یه اجتماعی میشه یه مدتی طول میکشه تا با هنجارای اون اجتماع آشنا بشه.
ولی خوب اون امکانی که آقای تاجیک فرمودن و شما هم فرمودید که قبلا هم وجود داشته می تونه یجور پیشگیری باشه و این مشکل رو تا حد زیادی حل کنه.

Dr.Bronx
پنج شنبه 03 تیر 1389, 13:57 عصر

البته در حالت دوم هم کاربر باید یک نکته را در نظر بگیره، اگر تاپیک خیلی قدیمی باشه، احتمال اینکه کاربران شرکت کننده در بحث، همچنان در سایت باشند، و بخوان جوابی بدهند، کم هست

این عکس هم برای تکمیل صحبت شما.

http://barnamenevis.biz/forum/attachment.php?attachmentid=51722&stc=1&d=1277373432

موفق باشید ./