PDA

View Full Version : مصادیق ازادی در گفتگو !! بدعتی بزرگ در معنای کلمه ازادی

saed2006
پنج شنبه 03 تیر 1389, 23:56 عصر
سلام
سیاست گذاران سایت برنامه نویس
همانطور که همه مستحضر هستید بخشی به عنوان "گفتگوی ازاد" در سایت به وجود امده است !!
حرکتی حقیقتا ارزنده که شایسته تقدیر و تشکر میباشد
متاسفانه چند وقتی است برخورد های سلیقه ای با بعضی از کاربران فعال و زحمت کش سایت صورت میگیرد که در شان این سایت با این سابقه علمی نیست!
بنده احساس میکنم اگر دوستان در اینجا برای ما کاربران چند مسئله رو روشن کنند به نتایج خوبی خواهیم رسید و جلوی بسیاری از سوء تفاهم ها گرفته خواهد شد
ابتدا چند سوال رو مطرح میکنم و انتظار پاسخ از شما عزیزان را دارم:

سوال:
گفتگوی ازاد یعنی چه؟
مرز این گفتگو تا کجاست؟
چه کسی این مرز را تعیین میکند؟
سوال:
ایا در این بخش تا به حال شوخی شده یا خیر؟
چرا بعضی از شوخی ها فاقد محتوا نیستند و بعضی دیگر مصداق بارز بی محتوایی؟
چه کسی تعیین میکند که این شوخی دارای محتوا بود و شوخی دیگر بدون محتوا؟
معیار شما برای تشخیص شوخی فاقد محتوا چیست؟
من از شما میپرسم:
ازادی در گفتگو و گفتگوی ازادانه چه مفهومی دارد؟
سوالات زیاد هست که در ادامه به انها خواهم پرداخت

Behrouz_Rad
جمعه 04 تیر 1389, 00:05 صبح
مدیر اون بخش بنده هستم و در مورد مصداقش واستون توضیح دادم. توضیح اضافه ای وجود نداره. به صرف بخش گفتگوی آزاد بنا بر این نیست که هر چی هر کی خواست بگه.

موفق باشید.

HamedNet_ir
جمعه 04 تیر 1389, 00:08 صبح
صرف بخش گفتگوی آزاد بنا بر این نیست که هر چی هر کی خواست بگه.

خب شما چه مبنایی بر " هر جی " دارید؟
چی " هر چی " هست؟

از آقا سعید هم تشکر صمیمانه ای دارم.

ricky22
جمعه 04 تیر 1389, 00:11 صبح
هر چی هر کی خواست بگه.

موفق باشید.

این جمله شما خواننده رو به فکر وا میداره که انگار در بخش گفتگو ازاد چیا که گفته نشده...

Behrouz_Rad
جمعه 04 تیر 1389, 00:12 صبح
شما چه مبنایی بر " هر جی " دارید؟

هر تاپیکی که هدف مفیدی رو دنبال نکنه فاقد محتوا محسوب میشه و از این به بعد حذف میشه. ملاک تشخیص، مدیر بخش مربوطه و مدیران کل سایت هستند.

Netsky
جمعه 04 تیر 1389, 00:18 صبح
سلام .

هر تاپیکی که هدف مفیدی رو دنبال نکنه فاقد محتوا محسوب میشه و از این به بعد حذف میشه. ملاک تشخیص، مدیر بخش مربوطه و مدیران کل سایت هستند.
تاپیک هایی که بچه های یه شهر دارن با هم گفتگو میکنن ، جزو بی محتواها محسوب میشه ؟؟؟
خب جناب راد در قسمت توضیحات مربوط به این بخش بنویسید فقط در مورد مباحث کامپیوتری بحث شود .
اینطوری دیگه تاپیک بی محتوا هم به وجود نمیاد .

Behrouz_Rad
جمعه 04 تیر 1389, 00:19 صبح
این جمله شما خواننده رو به فکر وا میداره که انگار در بخش گفتگو ازاد چیا که گفته نشده...
اصلاً لزومی نمی بینم که بخوام در مورد مطالب سرتاسر بیهوده ای که توسط برخی که صرفاً برای ایجاد جنجال، تمسخر دیگران و منحرف کردن بحث تاپیک ها نوشته میشه صحبتی کنم.
همین اصرارها موجب قطع دسترسی یکی از کاربران فعال سایت شد. اون شخص به بنده پیغام دادند و گفتند: "البته من می دونم که همش Spam در سایت میدم ولی سعی می کنم دیگه ندم!"
که متاسفانه به حرفی که زده بود عمل نکرد و مجبور شدیم دسترسی ایشون رو قطع کنیم...

saed2006
جمعه 04 تیر 1389, 00:20 صبح
مدیر اون بخش بنده هستم و در مورد مصداقش واستون توضیح دادم. توضیح اضافه ای وجود نداره. به صرف بخش گفتگوی آزاد بنا بر این نیست که هر چی هر کی خواست بگه.

موفق باشید.
متاسفانه کاربران میبینید که ایشون در عوض اینکه جواب سوالات ما رو بدن تنها به یک جمله بسنده کردن که "چون مدیر هستم پس میتوانم"

اینکه شما مدیر هستین شکی نیست
اینکه شما قادر هستین با زدن یک دکمه تاپیکی را حذف یا قفل کنید شکی در ان نیست
اینکه شما میتوانید ما بحثی نداریم روی ان
اما ایا ما به عنوان "مدیران موقتی" که با قصد خدمتگذاری در سایت قبول مسئولیت کرده ایم این حق را داریم که به شعور هزاران کاربر توهین کنیم؟
چگونه به خود حق میدهیم یک تنه در مقابل هزاران کاربر بایستیم و بگوییم حرف نزن؟
سوال نپرس
دلیل از ما طلب نکن؟
مگر میشود کسی را و اندیشه ای را با زور سرکوب کرد؟
ما اگر میگوییم مصادیق را مشخص کنید برای این هست که سایت کاربران فعال خود را از دست ندهد
ما اگر میگوییم جلوی برخورد های سلیقه ای گرفته شود دلیلش این هست که سایت جایگاهش تضعیف نشود
چه کسانی از پاسخگویی به مطالب طفره میروند؟
چه اشکالی به وجود خواهد امد تا کاربران ""کسانی که به این سایت رونق دادند"" حرف خود را بزنند و روشنگری کنند؟
اعتبار این سایت به کاربران فعال ان هست
خدای نا کرده مبادا یک "مدیر موقت" کاری کند که این اعتبار تضعیف شود
هر چند جریانی که کاربران ایجاد خواهند کرد اعتبار سایت را روز به روز افزایش خواهد داد و کسانی که سلیقه ای برخورد میکنند را منزوی خواهد ساخت

Behrouz_Rad
جمعه 04 تیر 1389, 00:22 صبح
سلام .

تاپیک هایی که بچه های یه شهر دارن با هم گفتگو میکنن ، جزو بی محتواها محسوب میشه ؟؟؟
خب جناب راد در قسمت توضیحات مربوط به این بخش بنویسید فقط در مورد مباحث کامپیوتری بحث شود .
اینطوری دیگه تاپیک بی محتوا هم به وجود نمیاد .
از آزادی نباید سوء استفاده کنید... عرف جامعه ای که در اون هستید رو در نظر بگیرید. اگر مشکلتون با قانون هست اصلاً کاری نداره که همین الان بندی به بندهای قوانین اون بخش اضافه بشه. اما ما درک و شعور افراد رو بالاتر از قانون در نظر گرفتیم...

HamedNet_ir
جمعه 04 تیر 1389, 00:25 صبح
اصلاً لزومی نمی بینم که بخوام در مورد مطالب سرتاسر بیهوده ای که توسط برخی که صرفاً برای ایجاد جنجال، تمسخر دیگران و منحرف کردن بحث تاپیک ها نوشته میشه صحبتی کنم.

آقا بهروز

مگه ما تو تاپیکمون چیکار میکردیم؟
بغیر شیرازیا مگه چه کس دیگه ای میومد تو تاپیک؟
ما کار سایت رو مختل کرده بودیم؟
آیا پست دادن تو اون تاپیک برای کسی ایجاد مزاحمت میکرد؟
ما بغیر یک تاپیک چیز زیادی میخوایم؟
آیا پست ما در اونجا جز, پستامون جساب میشد؟
خواهشا جواب بنده رو بدید.

از آزادی نباید سوء استفاده کنید

ما چه سو, استفاده ای کردیم؟
کسی از ما شکایت کرد؟

ricky22
جمعه 04 تیر 1389, 00:26 صبح

فقط بازی با کلمات بود
شما به یک پست بنده استناد کردی و هی برداشت شخصیتون رو تکرار می کنید

همین اصرارها موجب قطع دسترسی یکی از کاربران فعال سایت شد. اون شخص به بنده پیغام دادند و گفتند: "البته من می دونم که همش Spam در سایت میدم ولی سعی می کنم دیگه ندم!"
که متاسفانه به حرفی که زده بود عمل نکرد و مجبور شدیم دسترسی ایشون رو قطع کنیم...
بله امیدوارم دوستمون به زودی برگرده و مطمئنا راه بنده و اون دوست عزیزم فرق داره با هم

saed2006
جمعه 04 تیر 1389, 00:29 صبح
ما نباید اجازه بدیم عده ای با کار های اشتباه خود اعتبار سایت رو زیر سوال ببرن
بگذارید کاربران حرف خود را بزنند من از جناب اقای کرامتی میخواهم تضمین کنند که کسانی که انتقاد های دلسوزانه دارند نسبت به سایت و اینجا درد دل خود را بیان میکنند را محروم نکنند یک فضای گفتگوی منطقی و صمیمانه ایجاد کنیم تا برادران بدون ترس و واهمه انتقاد دلسوزانه خود را مطرح کنند اصلا بحث ما بحث شخص نیست
جناب راد و راد هایی که خواهند امد و خواهند رفت نیست
بنده میگویم مصادیق باید روشن شود
حذف سلیقه ای جز ضرر برای ما عایدی دیگر ندارد

Behrouz_Rad
جمعه 04 تیر 1389, 00:30 صبح
متاسفانه کاربران میبینید که ایشون در عوض اینکه جواب سوالات ما رو بدن تنها به یک جمله بسنده کردن که "چون مدیر هستم پس میتوانم"

اما ایا ما به عنوان "مدیران موقتی" که با قصد خدمتگذاری در سایت قبول مسئولیت کرده ایم این حق را داریم که به شعور هزاران کاربر توهین کنیم؟
سوال نپرس
دلیل از ما طلب نکن؟
ما اگر میگوییم مصادیق را مشخص کنید برای این هست که سایت کاربران فعال خود را از دست ندهد
ما اگر میگوییم جلوی برخورد های سلیقه ای گرفته شود دلیلش این هست که سایت جایگاهش تضعیف نشود
چه اشکالی به وجود خواهد امد تا کاربران ""کسانی که به این سایت رونق دادند"" حرف خود را بزنند و روشنگری کنند؟
هر چند جریانی که کاربران ایجاد خواهند کرد اعتبار سایت را روز به روز افزایش خواهد داد و کسانی که سلیقه ای برخورد میکنند را منزوی خواهد ساخت
اولاً که شما همیشه به همه چیز در سایت اعتراض داری... سوابق تاپیک هایی که در این بخش زدی کاملاً نشون میده که شخصاً در جهت تضعیف سایت و مدیران قدم بر میداری و در این مسیر علمدار هستی.
دوماً استفاده از واژه هایی که سعی در تحریک کاربران دیگه داشته باشی فایده ای به حال کسی نداره. من در چهارچوب قانون و صد البته مصلحت به وظیفه ی خودم عمل می کنم.
اون فردی به شعور دیگر کاربران توهین می کنه که بر خلاف گفته هاش عمل کنه و اصرار بر کاری داشته باشه که از انجام اون منع شده.
در بخش گفتگوی آزاد هر تاپیکی که دوست داشتید درست کردید و شاید تعداد تاپیک های حذفی اون بخش به تعداد انگشت های دو دست هم نرسه.
سایت جایگاهش تضعیف نمیشه و در حال حاضر در بهترین موقعیت خودش به سر میبره.
این سایت فقط از بخش گفتگوی آزاد تشکیل نشده که عده ای فقط در اون بخش هستند.

موفق باشید.

Behrouz_Rad
جمعه 04 تیر 1389, 00:33 صبح
بگذارید کاربران حرف خود را بزنند
من از جناب اقای کرامتی میخواهم تضمین کنند که کسانی که انتقاد های دلسوزانه دارند نسبت به سایت و اینجا درد دل خود را بیان میکنند را محروم نکنند
یک فضای گفتگوی منطقی و صمیمانه ایجاد کنیم تا برادران بدون ترس و واهمه انتقاد دلسوزانه خود را مطرح کنند
"انتقاد دلسوزانه" با انتقاد در "قالب دلسوزانه" دو چیز متفاوت هستند.
هیچ کسی به دلیل انتقاد محروم نشده و نخواهد شد.

Netsky
جمعه 04 تیر 1389, 00:33 صبح
بگذارید کاربران حرف خود را بزنند
من از جناب اقای کرامتی میخواهم تضمین کنند که کسانی که انتقاد های دلسوزانه دارند نسبت به سایت و اینجا درد دل خود را بیان میکنند را محروم نکنند
یک فضای گفتگوی منطقی و صمیمانه ایجاد کنیم تا برادران بدون ترس و واهمه انتقاد دلسوزانه خود را مطرح کنند
کاملا موافقم . بعضی از دوستان بنده در همین سایت بودن که از ترس محروم شدن نمیتونستن انتقاد کنن . بنده هم خواهش میکنم که فضایی مناسبی رو بوجود بیارید تا کاربران بدون دل مشغولی بتونن پیشنهادات و انتقادات خودشون رو بیان کنن .

saed2006
جمعه 04 تیر 1389, 00:39 صبح
اولاً که شما همیشه به همه چیز در سایت اعتراض داری... سوابق تاپیک هایی که در این بخش زدی کاملاً نشون میده که شخصاً در جهت تضعیف سایت و مدیران قدم بر میداری و در این مسیر علمدار هستی.
دوماً استفاده از واژه هایی که سعی در تحریک کاربران دیگه داشته باشی فایده ای به حال کسی نداره. من در چهارچوب قانون و صد البته مصلحت به وظیفه ی خودم عمل می کنم.
اون فردی به شعور دیگر کاربران توهین می کنه که بر خلاف گفته هاش عمل کنه و اصرار بر کاری داشته باشه که از انجام اون منع شده.
در بخش گفتگوی آزاد هر تاپیکی که دوست داشتید درست کردید و شاید تعداد تاپیک های حذفی اون بخش به تعداد انگشت های دو دست هم نرسه.
سایت جایگاهش تضعیف نمیشه و در حال حاضر در بهترین موقعیت خودش به سر میبره.
این سایت فقط از بخش گفتگوی آزاد تشکیل نشده که عده ای فقط در اون بخش هستند.

موفق باشید.

سوابق روشن هست
دوستان کاربران فعالین سایت محترم برنامه نویس
ایجاد تاپیکی تحت عنوان :
"ایا سایت برنامه نویس کیفیت خود را از دست خواهد داد؟"
تضعیف سایت هست یا تقویت سایت؟؟ این که مصادیق روشن بشوند به نفع سای هست یا به ضرر ان؟
اینکه تاپیک مزبور ظرف مدت کوتاهیی تعداد زیادی بازدید کننده داشته و نظرات خوبی رو از فعالن "در جهت ارتقای سایت" گرفته به نفع ماست یا به ضرر ما؟
اینکه سعی کرده ام پیشنهاد هایی در جهت ارتقای سطح کیفی سایت بدهم سایت را تضعیف نموده ام؟
به خدا قسم جناب کرامتی این حرکات به سایت اسیب خواهد زد
به خدا قسم جناب کشاوز این حرکات به سایت اسیب خواهد زد

HamedNet_ir
جمعه 04 تیر 1389, 00:39 صبح
آقا بهروز , جواب من رو ندادید!

Behrouz_Rad
جمعه 04 تیر 1389, 00:44 صبح
بنده دیگه حرفی ندارم...

شب خوبی داشته باشید.:لبخندساده:

HamedNet_ir
جمعه 04 تیر 1389, 00:46 صبح
بنده دیگه حرفی ندارم...

حتی جواب من رو ندادید!
والا چی بگم!
اگر من اشتباه میگم بگو اشتباه میگی و در این قسمت , اگر درست میگم قبول کنید!

saed2006
جمعه 04 تیر 1389, 00:47 صبح
بنده دیگه حرفی ندارم...

شب خوبی داشته باشید.:لبخندساده:

ترک گفتگویی که چندین کاربر در اون اعتراض دارند از جانب کسی که مورد سوال هست نشانه چیست؟
توهین به شعور کاربران؟
نداشتن حرف و خالی شدن عریضه؟

برادران مخاطب من شخص جناب راد نیست
ما میگوییم مصادیق گفتگو باید مشخص شود
ایا این حرف نا به جایی هست؟
قضاوت را میسپارم به اقایان کرامتی و کشاورز و کاربرانی که به این سایت اعتبار دادند
این اطمینان را دارم که اگر انشا اله جلوی بعضی از برخورد های سلیقه ای گرفته شود سایت محترم برنامه نویس قوی تر از گذشته به راه خود ادامه خواهد داد
به امید ان روز
یا علی

Netsky
جمعه 04 تیر 1389, 00:52 صبح
بنده دیگه حرفی ندارم...

شب خوبی داشته باشید.
جناب راد این کار شما درست نیست . جایی که چند نفر دارن اعتراضات خودشون رو بیان میکنن و شما یهو میزاری میری . این واقعا توهین به شعور کاربرانی هست که دارن اینجا گفتگو میکنن . حداقل میگفتید بحث رو فردا صبح ادامه میدیم .

Pr0grammer
جمعه 04 تیر 1389, 00:59 صبح
ترک گفتگویی که چندین کاربر در اون اعتراض دارند از جانب کسی که مورد سوال هست نشانه چیست؟

اعتراض های مکرر و بی جا که به اونها یک بار پاسخ داده شده، اصلا ملاک نیستند!!!

شب خوبی داشته باشید/

ricky22
جمعه 04 تیر 1389, 01:02 صبح

شب خوبی داشته باشید/
اعتراض ها مکرر هست چون جواب بهشون نداده شده
بی جا نیست دوست عزیزم
شب شمام خوش

Pr0grammer
جمعه 04 تیر 1389, 01:04 صبح
اعتراض ها مکرر هست چون جواب بهشون نداده شده

پست های 2- 5 - 7 -8 رو مجددا بخونید...

Netsky
جمعه 04 تیر 1389, 01:06 صبح
اگه جواب قانع کننده بهشون داده شده بود که دوستان تکرار نمیکردن . در ضمن بیجا هم نیستن .

شب خوبی داشته باشید
و همچنین .

Peyman.Gh
جمعه 04 تیر 1389, 01:07 صبح
http://barnamenevis.biz/forum/images/misc/vbulletin3_logo_white7.gif

مرجع تخصصی !
پس هیچ بحثی غیر از بحث های تخصصی در این سایت جایی ندارد.

morrning
جمعه 04 تیر 1389, 01:08 صبح
دارم به این فکر میکنم که باید یا این یخش رو تحریم کنم یا اینکه یه ویبلتن نصب کنم و از همه بخوام در تالار گفت و گوی آزاد واقعی اونجا بحث کنند! میدونید که چی میگم ! گفت و گوی آزاد

saed2006
جمعه 04 تیر 1389, 01:08 صبح
ملاک را کسانی که به این سایت اعتبار بخشیدند تعیین میکنند نه کسانی که خودشان مورد اعتراض صدها کار بر متخصص و فعال واقع شده اند
ملاک وجدان انسان است
ملاک منطق است
ملاک توجه به حق انسانها و احترام به اندیشه انهاست
مگر میشود چند سطحی نگر برای خودشان ملاک درست کنند و خود را حق بدانند و دیگران را باطل؟
مگر رفتار کسی که جواب چند سوال ما را که از روی دل سوزی بیان شده بودا با این جمله که" حرفی ندارم شب خوش" میدهد جز بی احترامی و توهین به شعور کاربران چیز دیگری هم هست؟
مخاطب من شخص نیست پس اشخاص سعی نکنند خود را وارد این جریان کنند
حرف من این هست
مصدایق باید مشخص شود تا حق کسی پایمال نگردد

ricky22
جمعه 04 تیر 1389, 01:10 صبح
http://barnamenevis.biz/forum/images/misc/vbulletin3_logo_white7.gif

مرجع تخصصی !
شما یک بار دیگه تاپیک های بخش گفتگوی ازاد رو مشاهده بفرمایید.

Netsky
جمعه 04 تیر 1389, 01:12 صبح
مرجع تخصصی !
فکر کنم شما اصلا در جریان این بحث نیستی دوست عزیز .
پیشنهاد میشه از صفحه اول یه بار دیگه بخونید .

اوبالیت به بو
جمعه 04 تیر 1389, 01:20 صبح
سلام
سعي مي كنم بي طرف نظرم رو بگم و اين تنها پست من در اين تايپيك خواهد بود.

متاسفانه چند وقتی است برخورد های سلیقه ای با بعضی از کاربران فعال و زحمت کش سایت صورت میگیرد که در شان این سایت با این سابقه علمی نیست!
بنده احساس میکنم اگر دوستان در اینجا برای ما کاربران چند مسئله رو روشن کنند به نتایج خوبی خواهیم رسید و جلوی بسیاری از سوء تفاهم ها گرفته خواهد شد
ابتدا چند سوال رو مطرح میکنم و انتظار پاسخ از شما عزیزان را دارم:

سوال:
گفتگوی ازاد یعنی چه؟
مرز این گفتگو تا کجاست؟
چه کسی این مرز را تعیین میکند؟
سوال:
ایا در این بخش تا به حال شوخی شده یا خیر؟
چرا بعضی از شوخی ها فاقد محتوا نیستند و بعضی دیگر مصداق بارز بی محتوایی؟
چه کسی تعیین میکند که این شوخی دارای محتوا بود و شوخی دیگر بدون محتوا؟
معیار شما برای تشخیص شوخی فاقد محتوا چیست؟
من از شما میپرسم:
ازادی در گفتگو و گفتگوی ازادانه چه مفهومی دارد؟
سوالات زیاد هست که در ادامه به انها خواهم پرداخت
برادر من
من مدير و سياست گذار سايت نيستم اما نظرم رو مي گم.

انتظار نداشته باش كه كسي بياد بهت لينك بده بگه كه در اينجا شوخي شده يا اين بي محتوا هست چون بحث كردن و من راست مي گم و تو راست مي گي بيخود هست. چيزي جز وقت تلف كردن و الافي نخواهد داشت.
من اطلاعي ندارم كه براي بخش آزاد قانوني ثبت شده يا نه اما خودت در جرياني در سايتي داري فعاليت مي كني كه مديرانش شوخي ندارن. حالا اسمش رو هرچي مي خواي بذاري بذار. بگو ديكتاتور. آقا قانون اينه. تا قبل اينكه گفتگوي آزاد تشكيل بشه مي دونستي كه نبايد بي محتوا صحبت كني، پست بيخود نزني و غيره. كما اينكه شما مي دونم نكردي و هميشه سوال هاي خوبي پرسيدي (و امثال) و هميشه دل سوزوندي.
وقتي بخش گفتگوي آزاد تشكيل شد يعني اينكه جز همين سايت هست. چيز جدايي نيست. يعني شما حق نداري پست بيخودي بدي. پست بيخودي يعني پست خاله زنك بازي. بچه ها بريم مسافرت پايه هستين؟ اره بريم... اين روزها همه طرفدار آرژانتين هستن شما چطور....
بخش آزاد يعني اينكه شما مي توني بياي راجع به مباحثي كه در سايت براشون تالاري وجود نداره تايپيك بزني. يعني چي؟
ما تو سايت بخشي به اسم Action Script يا Cobol يا غيره نداريم. شما اگر سوالي داري مياي تو بخش آزاد مي پرسي. سوالت رو چي جوري مي پرسي؟ همون طور كه قبلا تو بخش هاي ديگه مي پرسيدي. يا نهايت تايپيك مي زني كه بار فني داشته باشه. يا خيلي محترمانه اگر به بحث هاي فني ربط نداره مياي مثلا تايپيك هاي معرفي مي سازي. به عنوان مثال من ديدم كه يكي از دوستان راجع به هنر و موسيقي تايپيك زده بود. خيلي مودب گفته بود كه من اينارو بلدم الانم اينارو كار مي كنم. مياد اونجا دوست پيدا مي كنه بازم بحث فني مي كنه يعني باز اگر نيت اون آدم رو ببيني اين هست كه يه چيزي ياد بگيره يا هنرش رو معرفي كنه.
نمي دونم چقدر تو رسوندن منظورم موفق بودم.

سوال نپرس
دلیل از ما طلب نکن؟
اين سوالات رو در اثر سوتفاهم پرسيدي.

ما؟

کاملا موافقم . بعضی از دوستان بنده در همین سایت بودن که از ترس محروم شدن نمیتونستن انتقاد کنن . بنده هم خواهش میکنم که فضایی مناسبی رو بوجود بیارید تا کاربران بدون دل مشغولی بتونن پیشنهادات و انتقادات خودشون رو بیان کنن .
دوست من ترس از چي؟ محروم شدن؟ 2 حالت رو در نظر بگير:
1) در صورت انتقاد اخراج يا محروم مي شوي:
خوب بشوي؟ مگر چي ميشه؟ نهايت اين هست كه مجبور مي شوي كه با يك نام كاربري جداگانه ثبت نام كني و دوباره شروع كني. اون كاربر از چي مي ترسه؟ از اينكه ديگه كسي نشناستش؟ مگه همين الان كسي مي شناستش؟ مگه الان تو سايت اعتبار داره؟ همه عين هم هستن. هر كاري هم شما انجام مي دي، زحمت مي كشي جواب مي دي آموزش ميدي بايد واسه رضايت خاطر خودت باشه. يعني اگه فردا گفتن اخراج ناراحت نشي. حتي دليلش رو هم نپرسي. چرا؟ چون واسه دل خودت اين كار رو انجام دادي.
آخه مشكل اينجاست كه ما وقتي يه كاري رو مي كنيم انتظار داريم يه چيزي هم بدست بياريم. اين انتظار بيخود هست.
2) در صورت انتقاد اخراج نميشي:
هيچ دليلي نداره كه وقتي انتقاد مي كني حتما پذيرفته بشه. من خودم تويه برخي جلسات (در باب فعاليت هاي ملي) شركت مي كنم و انتقاد هم مي كنم. تويه اون ميز جلسه 20 نفر نشستن. يه موقع من انتقاد مي كنم 19 دست مخالف مي ره بالا. يه موقع هست كه نه اكثرا با من موافق هستن. اما باز هم دليلي نداره كه چون موافق هست پس بايد اون انتقاد من پذيرفته بشه چون من (ما) كاره اي نيستيم فقط پيشنهاد مي ديم.

توهین به شعور کاربران؟
نداشتن حرف و خالی شدن عریضه؟

برادران مخاطب من شخص جناب راد نیست
ما میگوییم مصادیق گفتگو باید مشخص شود
ایا این حرف نا به جایی هست؟
قضاوت را میسپارم به اقایان کرامتی و کشاورز و کاربرانی که به این سایت اعتبار دادند
این اطمینان را دارم که اگر انشا اله جلوی بعضی از برخورد های سلیقه ای گرفته شود سایت محترم برنامه نویس قوی تر از گذشته به راه خود ادامه خواهد داد
به امید ان روز
یا علی
تا قبل از اون كسي جز جناب راد در گفتگو نبودن پس مخاطب ايشون ميشن.
نه عزيز من توهين به شعورت نيست. يعني اينكه بحث نكن تمام. دليلي نداره كه ادامه پيدا بكنه. تمومش كن.
شما اين تايپيك رو ساختي. مدير كل سايت ميبينه تصميم ميگيره كه مدير بخش (آقاي راد) رو نگه داره، تشويق كنه يا محروم كنه.

من وقتي فوتبال بازي مي كردم مربيمون يه حرف قشنگي مي زد:
مي گفت ما يه اصلي تو طبيعت داريم به اسم تدبيق پذيري. 15 دقيقه فرصت داري خودت رو با اون محيط وقف بدي. وگرنه باختي. چمن خرابه و توپش بده و اينا نيست.
تو همه جا همينه. اين رو يادگار داشته باش

Pr0grammer
جمعه 04 تیر 1389, 01:24 صبح
اگه جواب قانع کننده بهشون داده شده بود که دوستان تکرار نمیکردن .
غیر از فرمایشات آقای راد که بنده کاملا تائید میکنم، جواب بعضی سوالات یا اعتراضات کاملا مشخصه!
به اینا نگاه کنید :

گفتگوی ازاد یعنی چه؟مشخصه....

مرز این گفتگو تا کجاست؟اینجا : http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=215709

چه کسی این مرز را تعیین میکند؟آقای کرامتی و مدیران ارشد...

اعتراضات هم مثه این :

سوال نپرس
دلیل از ما طلب نکن؟خب، مگه توی قوانین سایت نیست که کاربران می تونند اگه از عملکرد مدیر بخش راضی نیستند، به مدیران ارشد یا کل سایت اطلاع بدن؟!

دوستان، لطفا کمی دقت کنید ....
قرار نیست اینجا علیه مدیری دشمن تراشی کنیم؟!
یه کمی یه طرفه به قاضی نرید...
هدف همه در اینجا، رشد علمی هموطنان هستش و باید در همین راستا حرکت کنیم...
تالار گفتگو در اون حدی نیست که بخواد اعتبار سایت رو خدشه دار کنه!
ضمنا اگه کاربری از اون سایت خوشش نمیاد! بهتره فکر کنه اصلا اون تالار وجود نداره و اصلا اونجا رو نخونه...

موفق باشید/

Peyman.Gh
جمعه 04 تیر 1389, 01:24 صبح
بخشی به نام گفتگو آزاد ایجاد شده است اما دلیل نمی شود که هر چیزی که به ذهن دوستان رسید گفته شود
مباحثی باید مطرح شود که در سایر تالار ها نمی گنجد و ارزش خواندن داشته باشد و برای کابران دیگر مفید باشد.

saed2006
جمعه 04 تیر 1389, 01:52 صبح
دوست عزیزم اوبالیت
سوال:
اگر هر کسی که قدرت دستش بود خواست بر حسب سلیقه یک رفتاری رو انجام بده ولو اون رفتار ظلم به بعضی اشخاص بشه ایا این رفتار از نظر وجدان پذیرفته شده است؟
بار ها گفتم اقای راد کارش درسته شکی نیست
ولی موضوع من یه چیز دیگه هست
کاربران عزیز سایت:
حرف من شخص ایشن نیست
من میگم یک تاپیک بزنیم به نام تعیین مصادیق بی محتوایی یک تاپیک
تعیین مصادیق گفتگوی ازاد
اینا مورد بحث قرار بگیره تا فردا هر کسی خواست نتونه خیلی راحت یک تاپیک ر و حذف کنه بدون اینکه ترسی داشته باشه از اینکه مورد باز خواست کسی قرار بگیره
ما باید نظارت داشته باشیم بر رفتار مدیران
منظور من از ما تمامی کاربران سایت هستند
نه اینکه تا حرفی میزنیم ما رو بترسونن از حذف سانسور اخراج محروم و هزار لو لو خور خوره دیگه
بنا بر این اخرین جمله من این خواهد بود:
ایجاد تاپیکی ازاد برای تعیین مصادیق بی مختوایی یک تاپیک در بخش گفتگوی ازاد
پایان دهی به حذف سلیقه ای
هدفمون چیه از این کار؟
کار طبق یک مبنایی پیش بره و کاربری دلخور نشه به کاربری ظلم نشه

vcldeveloper
جمعه 04 تیر 1389, 02:14 صبح
نمی خواستم فعلا در این تاپیک مطلب بنویسم، ولی بعضی صحبت های مطرح شده، مجبورم کرد...

حرف کسانی که اعتراض دارند یک چیز بیشتر نیست و ان اینکه
اجازه بدین کاربران بدون اینکه از اخراج شدن هراسی به دل داشته باشند پاسخ سوالاتی که اول تاپیک مطرح کردم را بگیرندوقتی اظهار نظر می کنید، یا انتقادی دارید، منصف باشید؛ آخه کی ما یک کاربری رو به خاطر انتقاد کردن از سایت اخراج کردیم؟!! همین آقای Saeed2006، چندین بار در سایت انتقاد کردند، آیا بابت انتقادشون جریمه یا اخطار دریافت کردند؟ یک زمانی یادم هست یکی از کاربران اومد در همین بخش گفت؛ علی کشاورز هیچی بلد نیست، باید از مدیریت سایت برکنار بشه! آیا بابت اون اظهار نظرش، یا به قول شما انتقادش، از سایت اخراج شد، یا جریمه دریافت کرد؟!

اینه که میگم منصف باشید! منظورم فقط یک کاربر خاص، یا این تاپیک نیست. من بارها در تاپیک های مختلف از سوی کاربران مختلف، این حرکت رو دیدم. یک بحثی رو شروع می کنند، بعدش برای داغ نگه داشتن بحث، یا برخورد با طرف مقابل شون هر چیزی رو غیر منصفانه مطرح می کنند. اگر با یک مدیر مشکل دارند، کل مدیران رو می کوبند، اگر در یک تالار به مشکل برخوردند، کل سایت رو می کوبند. جایی حرفی برای گفتن ندارند، مدعی میشند که حرف هست، ولی اگر بگن، اخراج میشن!

پاسخگویی و طرح مشکل و انتقاد به بهتر شدن سایت کمک خواهد کردانتقاد کردن برای بهتر شدن سایت، با جنجال ایجاد کردن، یا غر زدن فرق میکنه. شما به عنوان تاپیک تان نگاه کنید: "مصادیق ازادی در گفتگو !! بدعتی بزرگ در معنای کلمه ازادی"
من حالا نمیخوام وارد این بحث بشم که اصلا گفتگوی آزاد یعنی چی؛ اون تالار باید چی میشد، چی شد، آیا عملکرد کاربران یا مدیران صحیح بود یا نه؛ اما با اون عنوان، شما انتظار بحث و گفتگوی صمیمانه رو دارید؟ شما که یک طرفه به قاضی رفتید، و مدیر مربوطه را هم قبل از اینکه اینجا پست ارسال کنه، با عنوان تاپیک تان محاکمه کردید. طبیعی هست که اون آقا هم وقتی میاد، به جای اون بحث و گفتگوی صمیمانه مد نظر شما، به دفاع از عملکرد خودش می پردازه.

شما قبل از ایجاد این تاپیک، با کسی از مسئولین سایت در این زمینه خصوصی صحبت کردید؟ با مدیر مربوطه صحبت کردید، و بهشون گفتید که به نظر شما بعضی از مفاهیم مرتبط با تالار گفتگوی آزاد خیلی روشن و واضح نیستند، و نیازمند شفاف سازی هستند؟ شما انتقاد نکردید، شما از یک برخوردی که باهاتون در تالار گفتگوی آزاد صورت گرفت، ناراحت شدید، و بابت اون به سرعت، به شکل عمومی شروع کردید به اعتراض کردن. خب حالا شما تا پس فردا هم که داد و فریاد کنید، و همه مسائل سایت را بند کنید به تاپیک شیرازی ها در تالار گفتگوی آزاد، و مدیر اون تالار هم تا یک هفته دیگه همینطوری برای شما توجیه بیاره، نه وضع اون تالار بهبود پیدا میکنه، و نه شما و مدیر تالار مربوطه می تونید همدیگر رو قانع کنید. چون این وسط هدف دیگه بهبود وضع سایت نیست، هدف فقط اثبات حرف خود، به هر شکل ممکن، و با توسل به هر چیزی هست. اینطوری یک کاربر به همه چیز سایت گیر میده، تا حرف خودش را به کرسی بنشونه، مدیر مربوطه هم ممکنه برای دفاع از عملکرد خودش هر کاری رو توجیه کنه، حتی اگر اون کار واقعا اشتباه بوده باشه!

انتقاد بکنید، ولی منصفانه انتقاد کنید، و در انتقادتون نقاط ضعف و قوت را با هم ببینید؛ و برای پیشرفت سایت انتقاد کنید، و گرنه حاشیه سازی مشکلی از مشکلات کسی رو حل نمیکنه. الان اگر مدیر سایت بیاد بگه آقای راد شما دیگه مدیر آن بخش نباش، چیزی به شما نمیرسه؛ اگر هم بیاد به آقای راد مدال افتخار بده، و همه شما را اخراج کنه، هم چیزی به بهروز راد یا به سایت اضافه نمیشه.

گفتگوی آزاد در سال های اخیر یک تجربه جدید در سایت هست، و کسی هم مدعی نیست که شرایط فعلی آن بهترین حالت ممکن هست. به مرور زمان باید تغییر پیدا کنه و اصلاح بشه. همانطور که بسیاری از امور در این سایت از اول به این شکل نبودند، مثلا قوانین فعلی یک شب، قبل از تاسیس سایت نوشته نشدند، بلکه به مرور، و با توجه به مقتضیات زمان، و شرایط سایت، و بررسی نقاط ضعف و قوت، به لیست قوانین اضافه شدند. برای تالار گفتگوی آزاد، محتوای آن، قوانین آن، و چگونگی مدیریت آن هم همین مسائل وجود داره.

موفق باشید

theinfinity
جمعه 04 تیر 1389, 02:14 صبح
من نمی تونم بگم کاربر سایتم چون اکثر وقتمو و سوالمو جاهای دیگه می زارم ولی
بچه ها ببنید واقعا ارزششو داره!؟
www به این بزرگی

shirin_sh1024
جمعه 04 تیر 1389, 02:44 صبح
به نظر میاد تمام مشکلات به وجود اومده به خاطر این کلمست:" آزاد "
مشکلم 2 تا تفسیر مختلف در مورد این کلمست
تفسیر اول اینه که گفتگو آزاد یعنی بدون هیچ شرط و محدودیت
(Freedom of speech is the freedom to speak without censorship or limitation)

تفسیر دوم گفتگو آزاد در قالب چارچوب تعیین شده

این دو تا تفسیر تو جامعه ما متاسفانه به جای همدیگه استفاده میشه در صورتی که وقتی دقیق تر نگاه کنید میبینید که با هم متفاوته.
در حالت اول که بحثی نیست و اصولا امکانش نیست
ولی درحالت دوم باید اون چارچوب مشخص شده باشه وگرنه دچار ابهام و برخورد های سلیقه ای میشه.
من با خوندن صحبت های مدیران در این تاپیک و تاپیک های مشابه دیگه کاملا برام روشن شده که منظور تفسیر دوم این کلمست . در مورد درست بودن یا غلط بودنش هم هیچ بحثی ندارم چون این دقیقا چیزیه که در حیطه تصمیمات مدیران سایت است و اگه اونها تصمیمشون بر اینه که بخش گفتگوی آزاد سایتشون محدودیتی داشته باشه یا کاملا آزاد باشه این دقیقا در حیطه تصمیم گیری آنهاست و برای من به عنوان کاربر این سایت قابل احترام هست و منم به عنوان یک کاربر این سایت به تصمیمشون احترام میزارم . حالا میتونم اگه مشکلی با این قضیه دارم اصلا تو اون بخش شرکت نکنم.
ولی همون طوری که تو تاپیکی با عنوان اهداف این بخش که در گفتگوی آزاد گذاشته شده بود گفتم وقتی مدیران تصمیم به اعمال محدودیت دارند باید محدودیت ها و حد و مرزش رو برای کاربران مشخص کنند تا اینطوری به نظر نیاد که داره در مورد این حد و مرز سلیقه ای برخورد میشه مشکل اینجاست که من متوجه نمیشم وقتی در اصل قضیه محدودیت وجود داره و این محدودیت هم مستقیم با پاک کردن پست ها و تاپیک ها داره اعمال میشه چه مشکلی با شفاف سازی این محدودیت ها هست؟ مدیران نظرشون اینه که با بیان محدودیت در قالب قانون به شعور کاربرا توهین میشه ادعا میکنند که نمیخوان با گذاشتن قانون کاربرا رو محدود کنند در حالیکه در عمل داره این محدودیت اعمال میشه.حالا سئوال اینه که به نظرتون با پاک کردن ناگهانی تاپیکی که چند نفر توش پست گذاشتن با دلایلی که هنوز واسه کاربرا دقیقا روشن نشده به اون آدم ها توهین کمتری نسبت به گذاشتن قواینین محدود کننده میشه؟
من خودم به عنوان یک کاربر اساسا با محدودیت مشکلی ندارم و اگه مدیران صلاح میدونند محدودیت در مواردی ایجاد کنند وظیفه خودم میدونم که به عنوان عضوی از این سایت رعایتش کنم ولی مشکل در ادعای آزاد بودن و در عین حال آزاد نبودن در واقعیته. اینکه شما محدودیتی رو برای کاربر تعیین نکنید و ازش انتظار داشته باشید محدودیت هایی که مدنظر شماست بدون اینکه اون رو براش شرح داده باشید رو رعایت کنه به دور از منطقه. تعارف که نداریم شما مدیران خیلی راحت و آسوده در بالای این بخش اهداف و انتظاراتتون رو قرار بدید منه کاربرم تکلیف خودم رو در مورد این بخش میدوم اگه برخلافش رفتار کردم تاپیکم رو منهدم کنید ولی اینکه بی دلیل تاپیکی که گذاشته شده و خیلی ها در اون شرکت کردند به طور ناگهانی و بدون هیچ توضیحی حذف کنید جالب نیست.
با تمام احترامی که برای مدیران قائلم به خصوص آقای راد ولی با این طرز برخورد با تاپیک ها به این صورتی که الان هست شدیدا مخالفم و حذف کردن ناگهانی تاپیک ها رو بدون اینکه محدودیت شفافی تعریف شده باشه توهین به کاربرا میدونم

saed2006
جمعه 04 تیر 1389, 02:52 صبح
جنای اقای کشاورز لازم است چند نکته رو عرض کنم:
شما فرمودین که عنوان تاپیک جنجالی و به قولی خودمانی تر جنگ روانی بود خب
استاد بزرگوار !
چند وقتی بود که دوستان ما شاهد این روند بودند
این اعتراض وجود داشت تا اینکه اقدام اخر و ظلمی که در اونجا به دوستان ما شد صورت گرفت خب ابتدا سعی نمودیم گلایه خودمون رو همونجا با ایشون مطرح کنیم و مطرح شد/
انتظار این بود یک جواب منطقی دریافت کنیم که ایشون با ما اون طور که همه دیدند برخورد کرد در اونجا ایشون از ابزار قدرت استفاده کردند و صدای ما و دوستانمون رو خاموش کردند
من چند سوال مطرح کردم
خیلی برایم جالب بود که بدانم مشکل از کجاست؟
صبر کردم تا جوابی بگیرم تا به یک نحوی جلوی سوئ تفاهم ها گرفته شود

خلاصه حرف ایشون این بود که "قفل میکنم حذف میکنم اخراج میکنم چون میتوانم"
اینجا بود که بنده احساس کردم مشکل فرا تر از شخص جنا ب راد هست
وقتی تمام ابزار قدرت دست ایشون بود و ما تنها کاری که میتوانستیم بکنیم زدن تاپیک و طرح مشکل بود انتظار داشتین چه عنوانی را انتخاب کنم؟
این چه حرفی هست که"قفل میکنم حذف میکنم اخراج میکنم چون میتوانم"
فرار کردن ایشون از بحث و بیان این جمله که:"من حرفم رو زدم شب خوش"
جز توهین هست؟
به هر حال نظارت مدیران بر کاربران که هست ولی اگر کاربران هم بر مدیران نظارت میکردن ما شاهد اینگونه بر خورد ها نبودیم
پیشنهاد :
تمهیداتی اندیشیده شود تا کاربران به مدیران امتیاز دهند و نظارت کنند بر رفتار مدیران تا دیگر کسی ولو با سابقه علمی طولانی جرات نکند بگوید:

"قفل میکنم حذف میکنم اخراج میکنم چون میتوانم"
یا علی

sia_2007
جمعه 04 تیر 1389, 02:54 صبح
نقل قول : بچه ها ببنید واقعا ارزششو داره!؟
در عرض کمتر از یک روز؛ این تاپیک بیش از 360 بازدید کننده داشته.
این امر به وضوح نشون دهنده یک دغدغه اساسیه.
---
این که قوانین ارسال تاپیک و پست در تالارهای ++C و تالار گفتگوی آزاد کاملا یکی باشه؛ نشونه کامل عدم درک صحیح طراحان قانون؛ و به سبب اون مجریان قانونه.

این که کسی نتونه در ذهن خودش؛ تفاوتی میون بحث چند تا همشهری؛ با بحث در مورد Stack Pointer و Base Pointer قائل بشه؛ یک مشکله؛ و این که بخواد مشکل خودش رو با ادبیاتی قلدر مابانه؛ و ناشایست علیه دیگران؛ حل کنه؛ یک مشکل بزرگتره.

این که انتظار داشته باشیم؛ در تالار توسعه هسته سیستم عامل؛ تمامی بحثها؛ 100% تخصصی باشند؛ کاملا انتظار به جایی است.
اما اگه همین انتظار رو از تالار گفتگوهای آزاد داشته باشیم؛ نشون دهنده مشکله.

در نهایت با ارسال متن خصوصی و کسب اجازه مطلب یکی از دوستان رو در این قسمت قرار میدم :

یه کاربری بود به اسم 1485159 (http://barnamenevis.biz/forum/member.php?u=98853)شاید از نظر مدیران پست هاش بی محتوا بود ولی من هر وقت بعضی از پست هاش رو میخوندم واقعا روحیم عوض میشد و لذت میبردم و باعث میشد یه کم از عالم برنامه نویسی و علم و ... بیام بیرون .نمیدونم علت محرومیتش چی بوده ولی از اینکه دیدم محروم شده ناراحت شدم.
قوانین زیادی از حد جو رو خشک و بی روح میکنه سخت گیری بیش از اندازه اونم در این بخش فکر نمیکنم کار خوبی باشه.

---
پاورقی :
اگر فکر میکنید این مطلب تند بیان شده است؛ باید بگویم که درست فکر کرده اید؛ و دلیل اون رو توهین بعضی از دوستان بدونین.

salehbagheri
جمعه 04 تیر 1389, 09:44 صبح
مدتها بود كه اكثر كاربران سؤالاتي در رابطه با كامپيوتر و برنامه نويسي داشتند ولي چون هيچ بخشي براشون وجود نداشت، در اين تالار (گفتگو با مديران) پيشنهاد ايجادش رو ميدادند ...

بعد از پيشنهادهاي زيادي كه مطرح شد تصميم گرفته شد كه يه تالار آزاد (؟) ايجاد بشه تا دوستان عزيز بتونند سؤالاتشون رو در اون تالار بپرسند ... كه خوشبختانه با تلاش هاي شبانه روزي جناب آقاي بهروز راد اين تالار ايجاد شد ...

اما برخلاف تصور، تاپيكهايي ايجاد شد كه هيچ سنخيتي با اساس ايجاد اين تالار نداشت ...
عده اي از اين تالار عمومي به طور شخصي و انحصاري استفاده كردند و همچون گفتگوي چت آنلاين، به تبادل احساسات پرداختند ...

پس از اعتراضهاي بعضي از كاربران به محتواي اين تاپيكها، مديريت بر آن شد كه كمي جدي تر با مسئله برخورد كنه و جلوي كاربراني كه با اين تالار همچون چت روم خصوصي رفتار ميكردند رو بگيره!

علاوه بر اون محتواي بعضي تاپيكها، چندپهلو بود و برداشت هاي متفاوتي ازش ميشد كه اين امر باعث بحث و درگيري بين كاربران ميشد، باز وظيفه مديريت اين بود كه جلوي اين بحث هاي خونين رو بگيره تا خدشه اي به رابطه دوستانه كاربران وارد نشه ...

در كل هر كاري كه مديريت انجام داده به صلاح دوستان بوده! و وجود اون تالار رو مديون ايشون هستيد ...

در راستاي پيشبرد اين تالار، دوستان سعي كنند كه حتي الامكان مباحثي رو مطرح كنند كه با عموم كاربران تعامل داشته باشه! از ايجاد تاپيكهايي با موضوعات «اهالي خانه ما» «اهالي برنامه نويس كوچه ما» و ... كه باعث انحصاري شدن تاپيك ميشه خودداري كنيد ... (البته اين نظر منه و با توجه به آزاد بودن تالار دوستان موظفند كه فقط به قوانين عمل كنند)

با تشكر

علیرضا مداح
جمعه 04 تیر 1389, 09:54 صبح
سلام،
مسائل به خوبی تشریح شد، قصد دارم چند نکته را در تصریح گفته های دیگر دوستان بیان کنم:
بخش گفتگوی آزاد برای رفاه حال بیشتر کاربران سایت ایجاد شده است و هنوز تا رسیدن به یک نقطه ی ثابت کمی فاصله داریم،
صحیح است که جناب آقای راد مدیریت این بخش را بر عهده دارند، اما راجع به بسیاری از مسائل، تیم مدیریت سایت برنامه نویس با همفکری هم تصمیم می گیرند، بر روی مشکل پیش آمده وقت می گذارند، این نکته را بدین خاطر عرض کردم که بدانید "کاربران سایت" و "نظرات" آن ها برای ما "مهم" هستند، همین تاپیکی که شما در این بخش ایجاد کردید یعنی اینکه در سایت برنامه نویس "آزادی" وجود دارد، اما آزادی هم بدین معنا نیست که "قانون" وجود نداشته باشد، بسیاری از مواقع بر سر یک موضوع که شاید به نظر کاربران ساده انگاشته شود، بحث های زیادی در بخش مدیران انجام می شود تا به آن مسئله رسیدگی شود، پس مطمئن باشید که نظرات شما برای ما مهم است،

تاپیک های با محتوای متعددی در بخش گفتگوی آزاد ایجاد شده است و این بخش مختص کاربران نبوده و مدیران نیز در آن فعالیت دارند،

اینجا در سایت برنامه نویس تمامی مدیران تنها به وظیفه ی خود عمل می کنند و با کسی هم مشکلی ندارند و وقتی که بحث انجام وظیفه به میان می آید، تمامی کاربران و نیز مدیران با هم یکسان هستند، چون مدیران سایت هم علاوه بر قوانین "عمومی" سایت، ملزم به رعایت قوانین "مختص" خود هستند و در صورت عمل نکردن به آن باید توضیح دهند،

اگر آقای راد قصد داشتند سلیقه برخورد کنند، چه لزومی داشت که با چندین نفر از کاربران بخش گفتگوی آزاد به طور خصوصی صحبت کنند؟
مدیریت این بخش بارها به شیوه های گوناگون حد و مرز های مطالب قابل عنوان در این بخش را بیان نمودند، اما مجددا" عرض می کنم، تا رسیدن به نقطه ی ثابت فاصله داریم،
و باز هم تاکید می کنم که آزادی به معنای نبود کنترل نیست و چارچوب دارد،/

مصطفی ساتکی
جمعه 04 تیر 1389, 11:18 صبح
اینکه گفتگوی آزاد نیست چون آزادی وجود نداره و میزان آن در کشورها نسبی و در کشور ما دور و بر صفر.
عنوان این بخش بایستی در ابتدا گفتگوی تخصصی آزاد گذاشته می شد که نشد .اما در مورد بعضی از دوستان ما خیلی دوست دارن آزاد صحبت کنند .برید این بحث های آزادی رو با کسایی انجام بدید که بایستی بشنوند و چنان جوابی به شما میدن که تصورش رو نکنید همون طور که جواب منو دادن یک هفته از رو تختم نمی تونستم تکون بخورم.شما آزادی رو در جاهای دیگری غیر از این سایت بایستی پیدا کنید.
قبل از این بخش صحبت هام باید یه چیزی بگم که ما با اینکه آقای کشاورز رو ندیدم و نمی شنام ولی بخاطر معلومات شون و فعالیت های که در سایت برای بچه ها انجام میدن ،خیلی به ایشون علاقه دارم. این علاقه هم از یه پست جنجالی شروع شد . اینها رو گفتم که به این نتیجه برسم اینکه آقای کشاورز و اکثر مدیران در شرایط عادی انسان های خوبی هستند شکی توش نیست و در شرایط بحرانی که بایستی خودشونو نشون بدن بازهم همون آدم هستند یا سلیقه ای برخورد میشه. یا هر چی از دهنشون در میاد به دیگران می گن اونهم علنی نه با پیام خصوصی . و وقتی گفته میشه که بازهم این حرکتو تکرار کنید باهاتون برخورد میشه از این دید نگاه می کنند که طرف بیاد در خونش یه کار فیزیکی انجام بده یعنی طرز تفکر اینطوریه.
شاید این قضیه در مورد همه مدیران کلیت نداشته باشه اگر مدیریت ارشد ایت سایت ادعا میکنه تو این سایت مدیریت وجود داره اون تاپیک معروف به من آقای کشاورز پیش آومد و ایشون هرچی خواست گفت مدیر پایین دستی جرات پاک کردن پست ایشون رو نداشت .مشت نمونه خرواره . مملکت ما هم که می بینید پیشرفت هاش سر به فلک کشیده به خاطر همینه چون قانون به معنایی واقعی کلمه اجرا نمیشه .اشون به من گفتند که همه منو میشناسن که من چه صبر و حوصله دارن گفتم اون پستی که برای من زدید من هم به صبر و حوصله شما پی بردم و هم به اون همه ایی که شما رو میشناسن.
چند وقت پیش تاپیک در مورد دفاع مقدس زده شد من پست زدم که مدیران این تاپیک رو ببندید همه به من توپیدن خوب وقتی که همچین فضایی ایجاد میشه طرف مبینه سوال می پرسه اشتباه نکنید نظرشو نمیگه سوال میپرسه . وقتی که تاپیکی ایجاد میشه که بعضی ها خوششون میاد مدیر تصور میکنه چون دفاع مقدس ایراد نداره ولی من نوعی هم از بچگی سوالاتی تو این زمینه برام پیش اومده که جوابشو نگرفتم میخام از این طرفدارا جوابشو بگیرم . پس یه تاپیک با همچین موضوعی هم جاش اینجا نیست.
موفق باشید

PC2st
جمعه 04 تیر 1389, 13:54 عصر
بر اساس نظر مدیران در این تاپیک، ظاهرا گفتگوی آزاد محلی برای صحبت‌های chatگونه نیست. پس بهتر است در عنوان «گفتگوی آزاد (Chat) (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=171)» کلمه chat را بردارید تا سوء تفاهم‌ها هم بر طرف شود.
اینطور که مشخص شده.. گفتگوهایی مثل «حال و احوال پرسی» و یا off-topic و «گفتگوهای دوطرفه‌ای که غالبا بصورت خصوصی می‌تواند مطرح شود»، در بخش «گفتگوی آزاد» جایی ندارد.

SAASTN
جمعه 04 تیر 1389, 14:15 عصر
مدتها بود كه اكثر كاربران سؤالاتي در رابطه با كامپيوتر و برنامه نويسي داشتند ولي چون هيچ بخشي براشون وجود نداشت، در اين تالار (گفتگو با مديران) پيشنهاد ايجادش رو ميدادند ...

بعد از پيشنهادهاي زيادي كه مطرح شد تصميم گرفته شد كه يه تالار آزاد (؟) ايجاد بشه تا دوستان عزيز بتونند سؤالاتشون رو در اون تالار بپرسند ... كه خوشبختانه با تلاش هاي شبانه روزي جناب آقاي بهروز راد اين تالار ايجاد شد ...

اما برخلاف تصور، تاپيكهايي ايجاد شد كه هيچ سنخيتي با اساس ايجاد اين تالار نداشت ...
عده اي از اين تالار عمومي به طور شخصي و انحصاري استفاده كردند و همچون گفتگوي چت آنلاين، به تبادل احساسات پرداختند ...
کاملا درست می فرمایید ولی فکر می کنم این موضوع کاملا طبیعیه، من توی تاپیک حذف شده یه پستی (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1023386&postcount=18) دادم که دوست داشتم آقای راد حداقل نظرشون رو بگن و حتی بگن نه قبول نداریم. چون اینجا که حدف بگو مگو یا محاکمه و تکفیر کسی که نیست. یه موضوعی پیش اومده داریم با هم بحث می کنیم و هدف اینه که کسی توی سایت دلسرد نشه و همه مشارکت کنن که در نهایت به افزایش سطح کیفی منجر میشه. حالا اگه یک سری از دوستان تصور می کنن سایت توی یه جایگاه متعالی قرار داره و دلسرد شدن یه عده (خود سانسوری) تاثیری توی ترافیک و کیفیت سایت نداره اون یه بحث دیگست.
موضوع اینه که وقتی یه فضای بدون هدف "کاملا مشخص" (حداقل اینه که موضوعات توی فضای تخصصی آزاده پس لطفا در مورد واژه بحث نکنید) ایجاد میشه دیگه ما بجای یک مسیر مشخص با یه بازه از مباحث طرف هستیم که هر کدوم می تونن نسبت به چیزی که مد نظر مدیران یا مدیر بخش مورد بحث هست فاصله کم یا زیادی داشته باشن. یه موقع همونطوری که شما فرمودید در مورد موضوعاتی که محل مشخص نداردن بحث فنی میشه یه موقع یه سری مباحث صنفی مطرح میشه مثل کیفیت محل کار یا سطح دستمزد و .. یا در نهایت تاپیکهایی با موضعات شبیه به تاپیک مورد بحث.
مسئله اینه که متر وجود نداره، فضا شفاف نیست و وقتی مدیر تیغ بران مدیریتیش رو به نمایش میزاره به برخورد سلیقه ای متهم میشه. چیزی که من می گم اینه که اصلا نیازی به وجود این شفاف سازی و ایجاد این متر نیست و همون شاخصه هایی که توی قوانین گفتگوی آزاد (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=215709) تصریح شده کافیه. خوب وقتی همچین تاپیک هایی مطرح میشه و استقبال هم میشه مشخصا داره نشون میده که نیاز به همچین فضایی هست،حالا اصلا می خواین کنار بخش گفتگوی آزاد یه بخش دیگه باز کنیم به اسم بخش گفتگوی خاله زنکی که اهداف اولیه بخش گفتگوی آزاد تحت الشعاع قرار نگیره.
من قبلا هم گفتم به هیچ عنوان موافق طرح این گونه مباحث غیر کیفی توی سایت نیستم اما از طرفی می دونم این 150هزار نفری که تو سایت عضون همشون Clone های من یا آقای راد یا دیگر دوستان نیستند و علائق، اهداف و طرز تفکر های خوشون رو دارن. حالا هدف اینه که این فضا (قسمت خاله زنکی تالار گفتگوی آزاد) کل سایت رو نخوره خوب بیایم راجع به این صحبت کنیم، یا مباحثی که مطرح میشه روی شاخصه های کیفی domain تاثیر داره، خوب از تو دل سایت بکشیمش بیرون. اما متاسفانه طبق معمول داریم می بینیم که از روش پاکسازی صورت مسئله داره استفاده می شه و جناب راد سراحتا دارن میگن که اگه می خواین قانونش هم می کنیم. که اگه کسی با رفتار مدیران دلسوز این سایت خصوصا خود جناب راد آشنا نباشه ممکنه این تصور براش پیش بیاد که مبادا قوانین سایت برای تحمیل سلائق مدیران وضع شدن نه برای تعیین مرزها و اهداف سایت.
چیزی که من میگم و از صحبتهای دیگر دوستان هم میشه برداشت کرد اینه که به این حد از سختگیری نیازی نیست و حتی سختگیری بیش از حد خودش می تونه به افت کیفیت هم منجر بشه.
شما این سایت رو ببینین: http://www.iransaze.com/index.php
اینجا فروم مرجع عمرانه. من به سبب کارم همیشه یه نیم نگاهی بهش دارم. خوب به هیچ وجه با سایتی مثل برنامه نویس قابل مقایسه نیست. ساختارش خیلی ساده تره، امکاناتش بسیار کمتره افرادی که توش فعالیت می کنن مشخصا سابقه و روحیه شرکت در فضای مجازی کمتری دارن و ... که همش طبیعیه. اما چیزی که من اونجا دیدم اینه که روابط مدیران با کاربرا اونجا خیلی تحکم آمیز نیست. بحث ها آزادتره موضوعات حد و مرزی ندارن (مثلا موقعی که من دارم این پست رو میزنم اولین تاپیک مربوط به تبریک روز پدره -ولادت علی (ع) بر همگی مبارک) اما از طرفی عنان کار هم از دست کسی خارج نشده، خوب حالا یکی میاد تو یه پست یه چیزی می گه، اتفاقی نمی افته و از تکرارش با یه تذکر جلو گیری میشه. هیچ کسی نمیاد روی یه پست یه نفر توی یه تاپیک در مورد کل سایت نظر بده.
یه تاپیکی هست به اسم تاپیک شیرازی ها که من سال تا سال نمی رم توش یه سر بزنم، اونم مثل هزاران تاپیکی که توی بخشهایی هستند که من بهشون سر نمی زنم. دلیلی نداره که همه تاپیکها مورد توجه همه کاربرا باشه. از طرفی وقتی می گیم فقط بحثهای فنی اونوقت جلوی ایجاد شدن تاپیک هایی مثل این (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=225892) رو هم می گیریم که حتی چندتا از مدیران عزیز هم توش پست دادن و مشخصا بودنش مخالف اظهارات آقای راده و در مقابل حذف شدنش بی ضرر هم نیست.
طبق معمول زیاده گویی کردم، ببخشید

Dr.Bronx
جمعه 04 تیر 1389, 15:53 عصر
به نظرم این لینک میتونه تمام مشکلات در این ضمینه رو حل کنه!
www.barnamenevis.mygig.ir

برای افراد سودجویی مثل شما که میخوان از آب گل آلود هم ماهی بگیرند واقعا متاسفم.

واقعا به فکر باشید خودتون رو کمی اصلاح کنید .

این انجمن نه با وجود شما به حد اعلا میرسه نه بدون شما ازبین میره .

نوبرشو که نیاوردن! درسته ؟

نه درست نیست . دقیقا نوبرش رو آوردن

تاپیک: 187,477, پست: 909,331, کاربران: 153,410, کاربران فعال: 2,905

جالبه زیر همین جمله نوشته شده :

به جدید ترین کاربر تالار morrning2 خوش آمد می گوییم.

خیلی موفق باشید ./

theinfinity
جمعه 04 تیر 1389, 16:20 عصر
اول بگم جناب راد همشهری بنده هستن و احترامشون برای شخص من واجبه! و اصلا دوس ندارم اشیون رو دلخور کنم و هر چی اینجا می گم حرفای دوستانست.
به نظر من مدیرحافظ چارچوب مثل ماشین می مونه، یه ماشین هیچ وقت کاری رو با تصمیم خودش انجام نمیده، همیشه دستورالعمل ها به ماشین داده می شه وماشین بدون اینکه نگاه کنه این دستورالعمل ها چیکار می کنن اونا رو بی عیب و نقص اجرا می کنه، حتی ممکنه دستور العمل ها باعث خراب شدن ماشین بشه ولی همونجوری که همه تجربه ش رو داریم ماشین فقط کد ها رو اجرا می کنه! (اینجا اگه ماشین انسان باشه ممکنه احساساتی عمل کنه! ولی مدیر خوب هیچ وقت اینجوری نمیشه)
حالا بعضی وقت ها شرایطی پیش میاد که ماشین توانایه اجرای دستور العمل ها رو نداره یا دستورالعملی برای شرایط ایجاد شده وجود نداره! معمولا تو این جور مواقع ماشین هنگ می کنه،که یا جریان اجرای دستورالعمل ها هشومندانه تغییر می کنه و ماشین از هنگ میاد بیرون یا این اتفاق نمی افته و ماشین باید reset بشه! اینجا دقیقا نقطه ی متفاوت یک مدیر با یک ماشینه!
یک مدیر وقتی به شرایطی می رسه که نمی تونه دستورالعمل ها رو اجرا کنه یا اصلا دستورالعملی برای شرایط ایجاد شده نمیبینه، هنگ نمیکنه بلکه اونجوری عمل می کنه که فکر می کنه درسته که البته برای آدم ها یه چیز عادیه! به نظر من هم بعضی جاها آقای راد دچار همچین شرایطی شدن!
نظر من اینه که قانون ها(دستورالعملها) جامع تر نوشته بشن تا یه مدیر بتونه ماشینی تر عمل کنه

shirin_sh1024
جمعه 04 تیر 1389, 17:15 عصر
دوستان ، خواهش میکنم.. بحث در مورد این مسئله بیشتر شبیه کل کل شده تا واقعا موضوع اصلی . کل و کل دعوا لازم نیست ما همه دور هم تو این انجمن جمع شدیم و هدف و اشتراکاتمون هم مشخصه. برنامه نویسی
نه من و نه هیچ کسی به خاطر چت کردن یا سرگرمی ازین انجمن استفاده نمیکنیم که اگه دنبال همچین موردی بودیم شبکه های اجتماعی و سرگرمی خیلی بیشتر و با امکانات خیلی بالاتری هم وجود داره نیازی به یه بخش در این انجمن نیست
این ادبیاتی که بعضی از دوستان در هر دو طرف دارند استفاده میکنند ادبیات قشنگی نیست و واقعا ارزشش رو نداره که به خاطر چنین مسائلی ناراحتی پیش بیاد و هر چقدر که بگذره به نظر میاد به جای حل شدن مشکلات سوء تفاهمات و دلخوری ها بیشتر میشه
شخصا اگه در این مورد حرفی زدم فقط نظر شخصیم برای رفع مشکلات بود چون احساس میکردم و هنوز هم احساس میکنم مشکلاتی در مورد بخش گفتگو آزاد وجود داره و تا وقتی حل نشه همچنان ادامه خواهد داشت ولی هیچ اصرار و دعوا و کل کلی نیست من شخصا تا وقتی احساس کنم اون بخش جوابگو خیلی از سئوالات من نیست و برام خیلی از مسائلش روشن نیست و ابهام در موردش وجود داره در اون شرکت نمیکنم
از دوستانیم که نسبت به عملکرد بخش گفتگو آزاد اعتراض دارند میخوام که به جای ادامه دادن به بحثی که داره فقط به سمت ایجاد دلخوری و مشکلات بیشتر میره فقط مخالفت خودشون رو ابراز کنند و در اون بخش شرکت نکنند
اعتراض ها و انتظارات گفته شد و مدیران هم شنیدند ادامه دادن موضوع به این صورت که بریم یه انجمن دیگه بزنیم که باعث بشه دوستی از این ادبیات استفاده کنه که: این انجمن نه با وجود شما به حد اعلا میرسه نه بدون شما ازبین میره ، به نظر من درست نیست
همه با هر نظری قابل احترامند و یادمون نره که تک و تک عضو های این انجمن ارزشمندن و این انجمن با وجود همه اعضای آن و همین طور مدیران هست که به حد اعلا رسیده.
هیچ کسی نوبرش رو نیورده و این انجمن هم در اصل متعلق به شخص خاصی نیست بلکه متعلق به تک تک اعضاشه از یه عضو تازه وارد گرفته تا مدیر کل سایت.
پشت این تکس ها انسان نشسته خواهش میکنم به همدیگه احترام بزارید و به خاطر مسائلی که اون قدرها ام با ارزش نیست با هم جنگ و جدل نکنید.

REZAsys
جمعه 04 تیر 1389, 17:39 عصر
سلام

یه کاربری بود به اسم 1485159 (http://barnamenevis.biz/forum/member.php?u=98853)شاید از نظر مدیران پست هاش بی محتوا بود ولی من هر وقت بعضی از پست هاش رو میخوندم واقعا روحیم عوض میشد و لذت میبردم و باعث میشد یه کم از عالم برنامه نویسی و علم و ... بیام بیرون .نمیدونم علت محرومیتش چی بوده ولی از اینکه دیدم محروم شده ناراحت شدم.
قوانین زیادی از حد جو رو خشک و بی روح میکنه سخت گیری بیش از اندازه اونم در این بخش فکر نمیکنم کار خوبی باشه.

فکر میکنم این به خاطر پستی که در گفت و گوی آزاد نوشته بود محروم شد که بسیار ناراحت کنندست:ناراحت:
من یه پیشنهاد دارم اینکه اجازه ی ساخت گروه برای کاربران داده بشه و در فعالیت های اجتماعی ثبت بشه و هر کسی هر گروهی میخواد میزنه و برای هر کی میخواد دعوت نامه می فرسته .
اینطوری بهتره..............

amir-yeketaz
شنبه 05 تیر 1389, 01:17 صبح
به نظر من که مشکل اکثر کاربرایه معترض در مورد کلمه ی "گفتگوی "آزاد"" هست ...

سوال من به عنوان یه شخص بی طرف!
- چرا باید بخش گفتگویه "آزاد" تو بخش مباحث متفرقه ی برنامه نویسی گذاشته بشه ؟

کلا نظر من اینه که این بخش اصلا منظم و یک دست نیست یعنی این که تاپیک های توش پیدا میشه که هیچ ربطی به برنامه نویسی و کامپیوتر نداره و از اون طرف هم تاپیک هایی هم توش پیدا میشه که واقعا مفیده (به شخصه که خیلی ازشون استفاده میکنم!)

حال به نظر شما این باعث نمیشه که عده ای از این سبک این بخش خوششون نیاد و اصلا به این بخش سر نزنن؟!

حال پیشنهاد من اینه که این بخش باید از قسمت مباحث متفرقه ی برنامه نویسی خارج بشه تا شبهات رو از بین ببره ...
بعد این بخش با نامی دیگر به غیر از گفتگویه آزاد به دو بخش گفتگویه واقعا آزاد! و بخش دیگر هم ، گفتگو در مورد مباحث برنامه نویسی و کامپیوتر تقسیم بشه ...

ببینید این فقط یه نظره که مدیران ارشد سایت میتونن مدنظر داشته باشن و چیزی بیشتر از این نیست پس خواهشا برداشت بد نشه!

به امید ...

cybercoder
شنبه 05 تیر 1389, 10:19 صبح
این پست صرفا جهت اظهار نظر زده شده و هیچ پاسخی به پست هایی که در جواب داده می شوند داده نخواهد شد.
به قول اون شخصیت کارتن گالیور که می گفت من می دونستم که این جوری میشه
این که برای مزاح بود ولی قبل از این که چنین بخش هایی ایجاد می کردید باید چشم انداز امروزش رو می دید برای افرادی که خودشون رو با سابقه و فلان و فلان می دونن این قضیه نقطه ضعف روشنیه.
در فلسفه آزادی یک مفهوم مطلق نیست بنابراین هر کسی برداشتی از این کلمه برای خودش داره و این مسئله دلیلی مبرهن بر دعواهای شماست. البته در مسائلی که منافی عرف و شرع و قانون هست بحثی وجود نداره. اگر همین طور ادامه بدید باید یک نفر حقوق دان یا شورای حقوقی و ... هم به لیستتون اضافه کنید!
چه اشکالی داره خوب مثلا همین بنده خدا که تو persiangig برای خودش vbulletin نصب کرده ، اون آدرس رو لینک بدید که افرادی که می خوان اورت حرف بزنند برند اونجا واسه خودشون بحث کنن پس فردا هم که فیلتر شد مسئولیتی متوجه شما نیست لازمم نیست بشینید پشت سر هم پست ها و مطالبی رو که خودتون اضافی و ... می بینید رو حذف کنید و از این نظر هم مسئولیتی ندارید.

موفق باشید

salehbagheri
شنبه 05 تیر 1389, 12:36 عصر
چه اشکالی داره خوب مثلا همین بنده خدا که تو persiangig برای خودش vbulletin نصب کرده ، اون آدرس رو لینک بدید که افرادی که می خوان اورت حرف بزنند برند اونجا واسه خودشون بحث کنن پس فردا هم که فیلتر شد مسئولیتی متوجه شما نیست لازمم نیست بشینید پشت سر هم پست ها و مطالبی رو که خودتون اضافی و ... می بینید رو حذف کنید و از این نظر هم مسئولیتی ندارید.

به نظر شما چه اشکالی داره که یکی از نام و هویت و شهرت شما به نفع خودش سوء استفاده بکنه که در صورت ببار اوردن افتضاح عواقبش متوجه شما بشه ؟

لطفاً از ارسال اینگونه نظرات که از هرگونه تفکر دور هست خودداری کنید .

mike
شنبه 05 تیر 1389, 14:45 عصر
امروز یه تاپیک توبخش گفتگوی آزاد ایجاد شد با موضوع عرفان که به سرعت از مسیر اصلی خارج شد و داره تبدیل میشه به درگیری مذهبی.

فکر کنم همین می تونه یه مثال باشه برایه اینکه این بخش نیاز داره قوانین جدی تر و صریح تری داشته باشه و نظارت شدیدتری رویه محتوای مباحث اون اعمال بشه.

cybercoder
شنبه 05 تیر 1389, 16:45 عصر
به نظر شما چه اشکالی داره که یکی از نام و هویت و شهرت شما به نفع خودش سوء استفاده بکنه
لینکی که ربطی به سایت کسی نداره ربطی هم به هویت و شهرت اون شخص یا گروه نداره. علاوه بر این کسی نمی تونه جلوشونو بگیره پس به نفع که با مسالمت حل بشه.

لطفاً از ارسال اینگونه نظرات که از هرگونه تفکر دور هست خودداری کنید .
در پست بنده مفهوم Redirection بسیار روشنه و عرض کردم نظر بندست بنابراین بهتره مواظب حرف زدنت باشی آقای عزیز

salehbagheri
شنبه 05 تیر 1389, 17:54 عصر
لینکی که ربطی به سایت کسی نداره ربطی هم به هویت و شهرت اون شخص یا گروه نداره. علاوه بر این کسی نمی تونه جلوشونو بگیره پس به نفع که با مسالمت حل بشه.

شما دوست عزیز چشمهایتان را کمی باز کنید و به لوگوی برنامه نویس در قسمت بالا سمت راست اون سایت یه نگاه بندازید ...

دیگه کپی برداری تا این حد بسیار مضحکانه و غرض ورزانه به نظر میرسه ... ایشون اگه علاقه زیادی به ارسال پست در تاپیک های شیرازی دارند به کسی ربطی نداره اما وقتی از نام و لوگوی برنامه نویس در سایت خودشون استفاده میکنند خالی از اشکال نیست.

Delphi Coder
شنبه 05 تیر 1389, 18:06 عصر
عنوان این بخش بایستی در ابتدا گفتگوی تخصصی آزاد گذاشته می شد که نشد .اما در مورد بعضی از دوستان ما خیلی دوست دارن آزاد صحبت کنند. من هم با این نظر آقای Delphi Cat موافقم.
--------------------------------------------------------------------------------------------
زمانی که گفتگو آزاد باشه یا باید منتظر صدمه خوردن سایت بود به خاطر پستها یا صحبتهایی که نباید مطرح بشه یا باید یه قاضی کاملا حرفه ای و با عدالت و حراف داشت که بتونه جواب همه رو بده یا به عبارتی همه رو بتونه راضی نگه داره که بعید به نظر میاد.
درسته که قوانین این بخش (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=215709) (معلومه خیلی هم سنجیده و با دقت ولی کلی نوشته شده) مشخصه ولی به نظر من قضاوت در مورد اینکه واقعا کدوم پستها مطابق قوانین نیست حداقل در مورد یه عده پست و تاپیک واقعا مشکل هست. به هر حال اینجا رو میشه به صورت یه جامعه محدود تصور کرد و اگر بنا به گذاشتن قوانینی باشه افراط نیست اگه بگیم لازمه یه کتاب قانون براش نوشته بشه و یک یا چند نفر هم قاضی یا مجری قانون.

من فکر میکنم اگر گفتگوی آزاد فنی باشه به مراتب بهتر هست و با هدف و سیاست سایت هم همخوانی داره تا گفتگوی کاملا آزاد و تصورم این هست که گفتگوی آزاد این مشکلات و گلایه ها رو همیشه خواهد داشت.

saed2006
شنبه 05 تیر 1389, 21:24 عصر
متاسفم برای کسانی که توی اب گل الود میخوان ماهی بگیرن

cybercoder
شنبه 05 تیر 1389, 22:26 عصر
شما دوست عزیز چشمهایتان را کمی باز کنید و به لوگوی برنامه نویس در قسمت بالا سمت راست اون سایت یه نگاه بندازید ...

دیگه کپی برداری تا این حد بسیار مضحکانه و غرض ورزانه به نظر میرسه ... ایشون اگه علاقه زیادی به ارسال پست در تاپیک های شیرازی دارند به کسی ربطی نداره اما وقتی از نام و لوگوی برنامه نویس در سایت خودشون استفاده میکنند خالی از اشکال نیست.
نام و لوگو در جایی ثبت نشده و حتی این نام و لوگو فقط یه چیز کلیه در ضمن در هیچ نهادی هم ثبت نشده علاوه بر اون اسمش رو حتی لوگو هم نمیشه گذاشت!
شما مثل این بچه کوچولوهای دبستانی که با هم دعوا می کنن و کم میارن نق می زنند دارید رفتار می کنید بهتره در رفتارتون تجدید نظر کنید.

باز هم تاکید می کنم به جای خط و نشان کشیدن با مسالمت قضایا رو حل کنید به نفع همه است.

SAASTN
شنبه 05 تیر 1389, 22:59 عصر
نام و لوگو در جایی ثبت نشده و حتی این نام و لوگو فقط یه چیز کلیه در ضمن در هیچ نهادی هم ثبت نشده علاوه بر اون اسمش رو حتی لوگو هم نمیشه گذاشت!
تصور می کنم بحث از مسیر اصلی خارج شده، این بحث جدید رو میشه همین جا متوقف کرد یا توی یه تاپیک دیگه دنبال کرد.

از مسئولین سایت هم تقاضا می کنم که توی بحث شرکت کنند. درسته که بعضی از مدیران قبلا فرمودند که پاسخها داده شده و سوالات تکراریه ولی خوب حتما یک سری نکات مبهمی توی ذهن بعضی باقی مونده که دارن بحث رو ادامه می دن.

من تصور می کنم که اگه بخوایم این بحث رو خیلی سادش کنیم به اینجا می رسیم که آیا مسئولین سایت حاضر هستند با افزایش تقاضای یک موضوع از طرف کاربرا توی سیاستهای سایت تغییری ایجاد کنند یا خیر. خوب من چیزی که توی موضوعات مختلف دیدم که روش تکیه شده اینه که سایت برنامه نویس یه سایت آموزشیه.
حالا می بینیم که یک سری تقاضا ها مطرح میشه که خارج از فضای آموزشی هستند، مثلا همین بخش درخواست همکاری که چند روز پیش تو یه تاپیک مطرح شد، که فرمودند قبلا وجود داشته و گویا توی برنامه هست که دوباره فعال بشه. خوب مسئله کارکرد آموزشی نداره ولی می تونه مشکل خیلی از کاربرا رو حل کنه. مسئله اطاق گفتگو (مخصوصا از این اسم استفاده کردم) هم یک چیزی توی همین مایه هاست، حالا سوال اینه که در صورت بالا بودن تقاضا مسئولین حاضر هستند بخشی رو راه اندازی کنند که اهداف اولیه سایت رو براورده نمی کنه یا نه؟

SAASTN
شنبه 05 تیر 1389, 23:26 عصر
بنده که در صف اول بودم قانع شدم.
قانع شدی، یا پذیرفتی که اینجوریه؟!
چون من هنوز نفهمیدم تاپیک شما به موجب کدوم بند قوانین فعلی قفل شد؟

الان مشکل اعتراض کنندگان کجاست!؟
اعتراضی در کار نیست، گفتگو هست و هدف برطرف شدن ابهامات و روشن کردن حد و مرز هاست. اما در هر صورت برای نمونه:

حالا سوال اینه که در صورت بالا بودن تقاضا مسئولین حاضر هستند بخشی رو راه اندازی کنند که اهداف اولیه سایت رو براورده نمی کنه یا نه؟

SAASTN
شنبه 05 تیر 1389, 23:50 عصر
برادر وقتی که بپذیری قانع شدی دیگه.
خیر، یکم با هم فرق دارن، البته بحثش به این جا مربوط نیست و من هم نمی دونم توی بخش گفتگوی آزاد می تونیم یه تاپیک در مورد منطق باز کنیم یا نه؟:متفکر:

دیگه هم به قفل شدن اون تاپیک فکر نمی کنم
قصد جسارت ندارم، اما هیچکس به قفل شدن اون تاپیک فکر نمی کنه. مسئله اینه که من هنوز به یقین نرسیدم که وقتی بخوام توی تالار گفتگوی آزاد پست بدم مرزهام تا کجاست. دلیلش هم اینه که قوانین یک چیز می گن و عملکردها چیز دیگه ایه (نظر من).

saed2006
یک شنبه 06 تیر 1389, 01:49 صبح
بجث بر سر یک تاپیک خاص یا یک شخص خواص نیست
بحث اینه که راهکار هایی اندیشیده بشه برای کمک به اینکه ظلمی واقع نشه در اعمال بعضی مدیریت ها

morrning3
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:42 عصر
مدیران محترم سایت !

کسی که میاد در این سایت عضو میشه و فعالیت میکنه مدیرا باید بهش احترام بزارن ! از جمله به خواسته هاشون!
به نظرتون اگه کسی در این سایت عضو نمیشد همین چند تا مدیر میتونستن این همه مطلب علمی اینجا قرار بدن!پس قبول کنید این سایت بدون کاربراش یعنی هیچ!
قوانین برای کنترل هستند و هر موقع بخوایم میتونیم اونا رو تغییر بدیم .مثل همین انقلاب اسلامی.پس آقا این همه درگیر شدن با کاربرا چه معنی داره؟ خوب اگه نگران بار علمی سایت هستید که در بخش گفت و گوی آزاد پایین میاد خوب بگین آقا برین جای دیگه این بحثا رو راه بندازین چه میدونم جایی مثل فیس بوک یا تویتر یا کلوب و...
بنده اومدم یه انجمن در یه آدرس دیگه راه انداختم که گفتم کاربرا بیان اونجا بحثای غیر علمی(یا به قول بعضی مدیرا چرت و پرتاشون) رو اونجا قرار بدن !
در مورد این بحث چند تا نکته رو متذکر میشم!
1- من میتونم رمز عبور مدیریتش رو در اختیار مدیرای این سایت قرار بدم که خدایی نخواسته فکر نکنن بنده قصد سو استفاده از این سایت رو دارم.قصد من فقط کمک هست و پایان این کش مکش بین مدیرا و کاربران...
2-اگر هم به دلایلی اون سایت فیلتر شد مشکلی برای اینجا به وجود نمیاد.
3-اگر با لوگو و اسم اون انجمن مشکل دارید؟ حذفش میکنیم !(هر چند که اسم و لوگوی این سایت هیج جا ثبت نشده و کپی برداری از اون مشکلی نداره)

آدرس هم اینه : barnamenevis.mygig.ir

خواهشن مدیرا اگه میخوایید پست و رو حذف کنید دیگه منو بن نکنید چون اصلا حوصله ساخت ایمیل و ... رو ندارم

SAASTN
چهارشنبه 09 تیر 1389, 02:11 صبح
دوستان خوشبختانه مسئله به خیر و خوشی حل شد:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=230804
شخصا بسیار خوشحالم که توی این سایت نگهبانانی هستند که مسائل رو مثل موم در کف دستانشون دارند و اینچنین مدبرانه از وقوع "تشنج" های احتمالی پیشگیری می کنند.:چشمک:

ایمان اختیاری
چهارشنبه 09 تیر 1389, 11:00 صبح
خب . به نظرم این پست خیلی خوب شد که ایجاد شد ..
اگه به سابقه ی پست های بنده نیگا بندازین می بینین که توی بخش ازاد زیاد پست زدم
خب قبول دارم بعضی ها مشکل ساز می شدن و توسط آقای راد حذف شدن
اما بعضی ها رو هر چی فکر کردم دیدم دلیلی برای حذفشون وجود نداشت ..
یکی از مشکلات عدیده دی اون قسمت واضح نبودن قوانین و کمبود بعضی موراد بود .. خب بنده به جناب راد انتقاد دارم که خب برادر اگه تاپیکی یا پستی مشکل داره به کاربر پیام خصوصی بده که این به این علت و به دلیل مشکل داره و اگه لطف کنی خودت حذفش کنی یا ویرایش کنی ممنون در غیر این صورت سر یه وقتی خودم این کار رو انجام می دم .. این جوری به شعور کاربر هم توهین نمی شه ..
فکر کنم در این رابطه آقای راد تندوری کردن ....

اما در مورد بخش گفتگوی آزاد:
از مدیر ارشد سایت سوال دارم .. وجود بخشی که کاربران بیان و در مورد مسائلی به جز برنامه نویسی حرف بزنن - البته در چارچوب قوانین شفاف و کافی - چه اشکالی می تونه برای سایت داشته باشه ؟
ب شخصه من از بخش ازاد خیلی استفاده کردم و مطالبی یاد گرفتم که شاید اگه چند ماه هم توی نت بودم پیدا نمی کردم .. با انسانهای شریفی اشنا شدم که ارتباطمون کاری و خارج از فضای سایت شد ..
خب تا اونجایی که می دونم پست زدن توی بخش ازاد نه امتیازی داشت نه ستاره اضافه می کرد و نه تعداد پست .
ابته قوانینی هم که جدیدا وضع شده چندان روشن نیست و می شه تاپیکهایی ایجاد کرد که در چارچوب اون قوانین باشه ولی همش spam ..
مورد دیگه اینکه خواهشا مدیرای عزیز سلیقه ای عمل نکنید .. اینو دیدم که دارم می گم ..

Dr.Bronx
چهارشنبه 09 تیر 1389, 11:47 صبح
خب . به نظرم این پست خیلی خوب شد که ایجاد شد ..
اگه به سابقه ی پست های بنده نیگا بندازین می بینین که توی بخش ازاد زیاد پست زدم
خب قبول دارم بعضی ها مشکل ساز می شدن و توسط آقای راد حذف شدن
یکی از مشکلات عدیده دی اون قسمت واضح نبودن قوانین و کمبود بعضی موراد بود .. خب بنده به جناب راد انتقاد دارم که خب برادر اگه تاپیکی یا پستی مشکل داره به کاربر پیام خصوصی بده که این به این علت و به دلیل مشکل داره و اگه لطف کنی خودت حذفش کنی یا ویرایش کنی ممنون در غیر این صورت سر یه وقتی خودم این کار رو انجام می دم .. این جوری به شعور کاربر هم توهین نمی شه ..

اما در مورد بخش گفتگوی آزاد:
از مدیر ارشد سایت سوال دارم .. وجود بخشی که کاربران بیان و در مورد مسائلی به جز برنامه نویسی حرف بزنن - البته در چارچوب قوانین شفاف و کافی - چه اشکالی می تونه برای سایت داشته باشه ؟
ب شخصه من از بخش ازاد خیلی استفاده کردم و مطالبی یاد گرفتم که شاید اگه چند ماه هم توی نت بودم پیدا نمی کردم .. با انسانهای شریفی اشنا شدم که ارتباطمون کاری و خارج از فضای سایت شد ..
خب تا اونجایی که می دونم پست زدن توی بخش ازاد نه امتیازی داشت نه ستاره اضافه می کرد و نه تعداد پست .
ابته قوانینی هم که جدیدا وضع شده چندان روشن نیست و می شه تاپیکهایی ایجاد کرد که در چارچوب اون قوانین باشه ولی همش spam ..
مورد دیگه اینکه خواهشا مدیرای عزیز سلیقه ای عمل نکنید .. اینو دیدم که دارم می گم ..

خواهشاً و لطفاً و تقاضامندانه ، دوباره این بحث هارو به وسط نکشید .
هر چی بود تموم شد رفت دیگه . ای بابا . ولی کنید این حرف ها رو دیگه :اشتباه:

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:06 عصر
خب بنده به جناب راد انتقاد دارم که خب برادر اگه تاپیکی یا پستی مشکل داره به کاربر پیام خصوصی بده که این به این علت و به دلیل مشکل داره و اگه لطف کنی خودت حذفش کنی یا ویرایش کنی ممنون در غیر این صورت سر یه وقتی خودم این کار رو انجام می دم .. این جوری به شعور کاربر هم توهین نمی شه ..

ببین برادر، همه رو نمیشه که راضی نگه داشت و این طبیعیه که در این بین برخی نیز ناراضی باشن. اصلاً اگر ناراضی در یک جامعه وجود نداشته باشه باید به سلامت اون جامعه شک کرد.
و این طبیعیه که در 90 درصد موارد، هر کس پست یا تاپیکی ازش حذف میشه ناراحت بشه/میشه. ما نمی تونیم جلوی این ناراحتی رو بگیریم. خود بنده هم اگر پستی ازم حذف بشه ناراحت میشم. اما باید دید دلیل حذف چیه. ما نمی تونیم برای هر فردی توضیح بدیم و اون رو قانع کنیم که به این دلیل و این دلیل پست شما حذف شده. به دو دلیل: 1) وقتش رو نداریم. 2) طرف در اکثر موارد راضی نمیشه.
نهایت کاری که میشه کرد، بیان توضیح خلاصه ای از حذف تاپیک یا پست هست که مدیران معمولاً انجام میدن.

ممکنه اون چیزی که برای شما و 10 نفر دیگه دلیلش نامشخصه برای بنده کاملاً مشخص باشه. نباید انتظار داشته باشی که هر 10 نفر تک به تک برای حذف تاپیک توجیح بشن. چرا؟ باز هم چون وقتش نیست و اصلاً لزومی هم نداره. شما انشاا... اگر مدیر شدی مطمئن باش دستت برای حذف یک تاپیک میلرزه. به دو دلیل: 1) باید منتظر یک پیغام توهین آمیز یا تهدید آمیز از طرف صاحب تاپیک یا پست باشی. 2) مدیران ممکنه بازخواستت کنن.
خداوند خودش شاهده که در پشت صحنه چه وسواسی بر روی تک تک تاپیک ها و پست ها از طرف مدیران هست و بی رودربایستی و کاملاً بی طرفانه در مورد یک تاپیک یا پست نظر میدن.

نکته ی دیگه اینکه قبل از ایجاد بخش گفتگوی آزاد تاپیکی ایجاد کردم و گفتم: "برادران و خواهران عزیز، در نظر داشته باشید که این بخش چون یک بخش خاص هست، ریسک حذف تاپیک یا پست در این بخش بسیار بالا است. پس لطفاً از حذف تاپیک یا پستتون ناراحت نشید و این بخش رو بخشی خاص بدونید."

البته قوانینی هم که جدیدا وضع شده چندان روشن نیست و می شه تاپیکهایی ایجاد کرد که در چارچوب اون قوانین باشه ولی همش spam ..

شما به ما کمک کن تا "قوانین واضح" برای اون بخش بنویسیم. منتظریم.

موفق باشید.

ایمان اختیاری
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:23 عصر
ببین برادر، همه رو نمیشه که راضی نگه داشت و این طبیعیه که در این بین برخی نیز ناراضی باشن. اصلاً اگر ناراضی در یک جامعه وجود نداشته باشه باید به سلامت اون جامعه شک کرد.
و این طبیعیه که در 90 درصد موارد، هر کس پست یا تاپیکی ازش حذف میشه ناراحت بشه/میشه. ما نمی تونیم جلوی این ناراحتی رو بگیریم. خود بنده هم اگر پستی ازم حذف بشه ناراحت میشم. اما باید دید دلیل حذف چیه. ما نمی تونیم برای هر فردی توضیح بدیم و اون رو قانع کنیم که به این دلیل و این دلیل پست شما حذف شده. به دو دلیل: 1) وقتش رو نداریم. 2) طرف در اکثر موارد راضی نمیشه.
نهایت کاری که میشه کرد، بیان توضیح خلاصه ای از حذف تاپیک یا پست هست که مدیران معمولاً انجام میدن.

ممکنه اون چیزی که برای شما و 10 نفر دیگه دلیلش نامشخصه برای بنده کاملاً مشخص باشه. نباید انتظار داشته باشی که هر 10 نفر تک به تک برای حذف تاپیک توجیح بشن. چرا؟ باز هم چون وقتش نیست و اصلاً لزومی هم نداره. شما انشاا... اگر مدیر شدی مطمئن باش دستت برای حذف یک تاپیک میلرزه. به دو دلیل: 1) باید منتظر یک پیغام توهین آمیز یا تهدید آمیز از طرف صاحب تاپیک یا پست باشی. 2) مدیران ممکنه بازخواستت کنن.
خداوند خودش شاهده که در پشت صحنه چه وسواسی بر روی تک تک تاپیک ها و پست ها از طرف مدیران هست و بی رودربایستی و کاملاً بی طرفانه در مورد یک تاپیک یا پست نظر میدن.

نکته ی دیگه اینکه قبل از ایجاد بخش گفتگوی آزاد تاپیکی ایجاد کردم و گفتم: "برادران و خواهران عزیز، در نظر داشته باشید که این بخش چون یک بخش خاص هست، ریسک حذف تاپیک یا پست در این بخش بسیار بالا است. پس لطفاً از حذف تاپیک یا پستتون ناراحت نشید و این بخش رو بخشی خاص بدونید."

شما به ما کمک کن تا "قوانین واضح" برای اون بخش بنویسیم. منتظریم.

موفق باشید.
حالا نمیدونم اینجا ادامه بدم یا توی پست خصوصی بگم
راستش بنده یکی از مدیران یه سایت میکروبلاگ هستم .. خب چیزی که روز اول مد نظر مدیرامون بود قوانین بود .. اولش شاید به ده مورد یا همین حدودا محدود می شد ولی وقتی موارد جدید رخ می داد با همفکری مدیرای دیگه بلافاصله قوانین جدید اضافه می شد.الان شاید بالای سی یا سی و پنج بند داشته باشیم .. دقیقا می دونم وقتی می خوای تاپیکی رو حذف کنی یا مسدود کنی چه اتفاقی می افته ..
اماما روش کارمون رو بر مبنای دیگه گذاشتیم .. خب تقسیم کار کردیم که از فلان ساعت تا فلان ساعت شما و شما .. و باقی .. اگه کاربری از قوانین تخطی کرد اول یه تذکر محترمانه و یک deadline برای ویرایش یا حذف موضوع .. اگه انجام نداد خب مسلما خودمون این کار رو انجا می دیم و با استناد به بند مورد نظر به کاربر اعلام می کنیم که به این دلیل و اون دلیل این جوری شد ..
پس یه جورایی همکاریم .. منتها در جاهای مختلف .. این که ناراضی هم داریم شکی نیست ولی سیاستها رو دینامیک تعریف کردیم که کمترین ناراضی رو داشته باشیم .. چه بسا حتی کارمون به ارجاع موردی به مخابرات و موارد دیگه هم افتاده ...
توی بخش ازاد خب درسته چند تا از تایپک های من حذف شد چندتاشون رو قبول دارم و اصلا شکی درش نیست .. اما مواردی بوده که - نه مال من - بدون اینکه مصداق تعرض با قانون بخش یا قانون کلی سایت بوده حذف شده ..

اما بحث من سر شفاف نبودن قوانین بوده ..
برای مثال شما می فرمایید : "اصلاً لزومی هم نداره " اتفاقا به نظر بنده اگه کاربر متوجه خلافش بشه هم شما کاربرت رو داری هم قانون رو رعایت کردی .. هم کاربر متوجه خطاش می شه هم شما به مقصود رسیدی .. جز اینه ؟ اگه کمبود وقت داری برای توضیح دادن من حاضرم برای تک تک پست هایی که حذف می کنی که درچاچوب قوانین بوده توضیح بنویسم .. این به نظر بنده یه جور احترام گذاشتن به کاربره .. شما این طور فکر نمی کنی ؟
در مورد قوانین هم چشم .. حاضرم تمامی بندهاشو بشینم بنویسم حتی اگه صد صفحه بشه .. فقط باید منو روشن کنید که اون بخش دقیقا هدفش چیه و منظور از عنوانش چیه که یکی مثه من که نابلده و نمی دونه چی به چیه نیاد با شوق و ذوق مطلب جمع کنه برای دوستاش نیم ساعت بعد رو هوا ..
البته آقای راد هدف من و شما قطعا ارتقا اون بخش و کلا سایت هستش و می خوایم از این بحثا به نتیجه برسیم نه اینکه وقت همدیگه رو تلف کنیم .. این طور نیست ؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:45 عصر
راستش بنده یکی از مدیران یه سایت میکروبلاگ هستم .. خب چیزی که روز اول مد نظر مدیرامون بود قوانین بود .. اولش شاید به ده مورد یا همین حدودا محدود می شد ولی وقتی موارد جدید رخ می داد با همفکری مدیرای دیگه بلافاصله قوانین جدید اضافه می شد.الان شاید بالای سی یا سی و پنج بند داشته باشیم .. دقیقا می دونم وقتی می خوای تاپیکی رو حذف کنی یا مسدود کنی چه اتفاقی می افته ..
اماما روش کارمون رو بر مبنای دیگه گذاشتیم .. خب تقسیم کار کردیم که از فلان ساعت تا فلان ساعت شما و شما .. و باقی .. اگه کاربری از قوانین تخطی کرد اول یه تذکر محترمانه و یک deadline برای ویرایش یا حذف موضوع .. اگه انجام نداد خب مسلما خودمون این کار رو انجا می دیم و با استناد به بند مورد نظر به کاربر اعلام می کنیم که به این دلیل و اون دلیل این جوری شد ..

من نمی دونم تعداد کاربران سایت شما چه تعداد هست و حجم پست های ارسالی در روز در اون چقدر هست یا شغل مدیران اونجا چیه که می تونن اینقدر دقیق در یک ساعت مشخص وارد سایت بشن. هر سایت شرایط خودش رو داره. این سایت نمی تونه اون طور باشه. ما به اندازه ی کافی وقت برای بررسی پست ها میگذاریم. اگر قرار باشه deadline هم بگذاریم و مجدداً پستی رو بررسی کنیم کارمون رو دو برابر کردیم و همین اندازه هم که وقت کمی برای تولید محتوای علمی به دلیل بررسی پست ها و مطابقت اونها با قوانین سایت داریم از ما گرفته میشه.

خط مشی جدید اون بخش رو هم در تاپیک جدیدی به صورت اعلان در بخش گفتگوی عمومی کامپیوتر و فناوری اطلاعات نوشتیم.

موفق باشید.

ایمان اختیاری
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:47 عصر
خب فکر کنم ما نمی تونیم منظور همدیگه رو متوجه بشیم .. پس بهتره وقت همدیگه رو تلف نکنیم ...

M.T.P
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:51 عصر
جناب راد چرا تاپیک نظرسنجی در خصوص حذف تاپیک های بدون ارتباط به برنامه نویسی و کامپیوتر (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=230943) رو قفل کردید؟ مگه کاربرا بچه ان که درو به روشون قفل میکنید؟ خب اگه فلان کاربر میگه یکی پشت منو بخارونه پستش رو حذف کنید و جریمش کنید تا چاره کار دستش بیاد نه همه تاپیک رو بفرستید به جهنم.
لطفا تاپیکی رو که گفتم باز کنید بزارین نظر بدن.
تر و خشک رو که باهم نمیسوزونن.

علیرضا مداح
چهارشنبه 09 تیر 1389, 13:13 عصر
سلام،

جناب راد چرا تاپیک نظرسنجی در خصوص حذف تاپیک های بدون ارتباط به برنامه نویسی و کامپیوتر (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=230943) رو قفل کردید؟
توجه کنید،
خط مشی این بخش "تغییر" کرده است،
قوانین این بخش "تغییر" و "اصلاح" گردیده است،
--> در نتیجه تاپیک های "بی ارتباط با بخش" باید "حذف" شوند، وقتی قانونی تصویب شده است و آن هم برای "از بین بردن ابهامات" و "ایجاد نظم بیشتر"، لزومی به ایجاد اینگونه تاپیک ها نیست و "نباید" ایجاد شوند، چون "فقط" و "فقط" باعث "برهم زدن نظم" می شوند،
در ضمن بنابر قوانین سایت، همین پست شما هم در اعتراض به قفل شدن تاپیک مربوطه "خلاف قانون" است، چون: 1)دلیل قفل شدن مشخص است، 2) برای اعتراض به قفل/حذف شدن یک تاپیک باید با مدیر مربوطه به صورت خصوصی صحبت کنید یا اینکه تاپیک مورد نظر را گزارش کنید،
یک بار دیگر تاپیک "خط مشی جدید این بخش (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=230804)" را مطالعه نمایید و سعی کنید مدیران سایت را در امر توسعه و پیشرفت یاری نمایید،/

ایمان اختیاری
چهارشنبه 09 تیر 1389, 13:34 عصر
اقای مداح عزیز
بهتر نیست به جای عبارت: " ملاک تشخیص ارتباط یک تاپیک یا پست با خط مشی این بخش، مدیران این بخش هستند."
یک چارچوب مشخص کنید که توی اون چارچوب فعالیت داشته باشیم ..
به فرض اگه من بخوام راجع به مواد تمیز کننده ی شیشه ی LCD یا LED بپرسم به علوم کامپیوتری مربوط می شه یا نه ؟ ( دوست دارم تشخیص مدیران رو بدونم که اسپم هست یا نه ) بحث فقط و فقط ب سر قوانینه نه لج و لجباری ..

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 13:36 عصر
اگه من بخوام راجع به مواد تمیز کننده ی شیشه ی LCD یا LED بپرسم به علوم کامپیوتری مربوط می شه یا نه ؟

مشکلی نداره. مطرح بفرمایید. گذشت زمان برای روشن شدن برخی مسائل نیاز هست.

موفق باشید.