PDA

View Full Version : سوال: درخواست مقاله در مورد كاربرد هوش مصنوعي در تصميم گيريهاي نظامي

damavand_kellapi
شنبه 05 تیر 1389, 22:11 عصر
سلام .يه مقاله و قطعه كد در مورد كاربرد هوش مصنوعي در تصميم گيريهاي نظامي ميخوام.اگه كسي در اين مورد ميتونه كمكي بهم بكنه خيلي ممنون ميشم.پاس شدن درسس هوش مصنوعي در اين ترم براي من وابسته به ارائه اين مقالست.هر چه گشتم چيزي پيدا نكردم

مصطفی ساتکی
یک شنبه 06 تیر 1389, 08:09 صبح
كد در مورد كاربرد هوش مصنوعي در تصميم گيريهاي نظامي ميخوام
دوست عزیز حیطه ای از تصميم گيريهاي نظامي که مد نظر شماست رو با جزئیات بیشتری بفرمائید شاید بشه بهتون کمک کرد. اینطوری خیلی کلیه.

damavand_kellapi
دوشنبه 07 تیر 1389, 12:59 عصر
دوست عزیز حیطه ای از تصميم گيريهاي نظامي که مد نظر شماست رو با جزئیات بیشتری بفرمائید شاید بشه بهتون کمک کرد. اینطوری خیلی کلیه.
سلام دوست عزيز.والا استاد فقط به صورت كلي گفت كاربرد هوش مصنوعي در تصميم گيريهاي نظامي.اما بيشتر تاكيدش روي الگوريتمهايي بود كه مورد استفاده قرار ميگيره .حالا اگه شما بتوني تو هر زمينه كه مد نظر خود شماست و ميتوني تو همون زمينه كمكي بكني واقعا لطف بزرگي در حق من انجام دادي.منتظر جوابت ميمونم.
خيلي منمنون

مصطفی ساتکی
سه شنبه 08 تیر 1389, 07:54 صبح
اصولاً در تصمیم گیری بدین گونه بهتر که شما تحقیق تونو روی fuzzy متمرکز کنید .البته در برخی شرایط میشه از شبکه عصبی استفاده کرد یا به صورت تلفیقی Neuro-Fuzzy استفاده کنید .شما به طور مثال می تونید روی قضیه Demand نیروهای کمکی توسط فرمانده و قضیه forecasting استفاده کنید یه مبحث جالبیه تو شبکه عصبی

damavand_kellapi
سه شنبه 08 تیر 1389, 11:47 صبح
اصولاً در تصمیم گیری بدین گونه بهتر که شما تحقیق تونو روی fuzzy متمرکز کنید .البته در برخی شرایط میشه از شبکه عصبی استفاده کرد یا به صورت تلفیقی Neuro-Fuzzy استفاده کنید .شما به طور مثال می تونید روی قضیه Demand نیروهای کمکی توسط فرمانده و قضیه forecasting استفاده کنید یه مبحث جالبیه تو شبکه عصبی
دوست عزيز از كمكي كه كرديد خيلي ممنون.اما ميشه كمي بيشتر در اين زمينه توضيحي بديد چون راستش رو بخوايد من تو درس هوش مصنوعي و مطالب مربوط به اون كمي ضعيف هستم و با توجه به اينكه پروژهاي كه به من محول شده واقعا براي من سخته خواستم اگه براتون امكان داره كمي بيشتر در اين زمينه به من كمك كنيد و اگه مقاله اي در اين زمينه سراغ داريد به من معرفي كنيد.در ضمن اين رو هم بگم كه استاد بيشتر تاكيدش رو الگوريتمهاي هوش مصنوعي بود كه تو اين زمينه به كار ميره به همين دليله كه اين موضوع خيلي برام گنگه.اگه بتونيد كمكم كنيد كه خيلي لطف بزرگي هم تو فهميدن اين پروژه هم اينكه بتونم يه پروژه خوب رو آماده كنم به من كرديد.با اين حال تا اينجا هم خيلي از لطفت ممنون

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 09 تیر 1389, 10:46 صبح
تحقیق در مورد تصمیم گیری های نظامی در دوره تخصصی دافوس در ستاد مشترک صورت می گیره و البته افرادی هم که این دست تصمیم گیری هوشمند رو در ایران انجام بدند کم و اصولاً این مقاله به صورت عمومی publish نمیشه. در پایگاه های نظامی این دست تصمیم گیری که من خدمتون عرض کردم بر عهده یگان اطلاعات و عملیات که کار تخصصی شون این زمینه البته با روشهای خودشون. من هم که پیش بینی رو خدمتون عرض کردم یه مثال بود که شما میتونید رو یه مسئله خاص تصمیم گیری تعمیمش بدید. البته من با شبکه عصبی در مورد پیش بینی درخواست کار کردم و برای این پروژه proposal خوبی هم تهیه کردم البته شما در مورد پیش بینی و درخواست جستجو کنید مقالات از این دست بدست میارد و البته تو IEEE مقالات جامع تری هم گیر میاد شاید همین چیزی که شما دنبالش می گردید.
موفق باشید

damavand_kellapi
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:15 عصر
بازم ممنون از كمكتون .خيلي لطف كرديد.فقط اميدوارم بتونم چيزي پيدا كنم

damavand_kellapi
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:19 عصر
دوست عزيز من ميتونم ازتون خواهش كنم اون مقاله كه در مورد پيش بيني درخواست داشتيد و روش كار كرديد رو در اختيار من بذاريد چون ممكنه خيلي به دردم بخوره.البته اگه ممكنه اگه نه كه بازم ممنون