PDA

View Full Version : لطفا کمک. قبول اسامی به فارسی

siminhoseini
یک شنبه 06 تیر 1389, 09:55 صبح
در کومبو باکسی که جهت ورود به نرم افزار دارم با اسامی فارسی مشکل دارد و فقط اسامی انگلیسی را میگیره و با آن اسامی درست جواب میده. باید چکار کنم؟

mohammad_2039
یک شنبه 06 تیر 1389, 10:01 صبح
در کومبو باکسی که جهت ورود به نرم افزار دارم با اسامی فارسی مشکل دارد و فقط اسامی انگلیسی را میگیره و با آن اسامی درست جواب میده. باید چکار کنم؟
فونت کمبو رو فارسی تعریف کردید . یه Bfont بهش بده ببین درست میشه . مشکل عجیبی داری:متفکر:

siminhoseini
یک شنبه 06 تیر 1389, 10:21 صبح
در خود کومبو باکس مشکلی ندارم. وقتی پروسیجرم اطلاعات کومبو باکس را با دیتا بیس مقایسه می کنه نمیتونه اسم فارسی را تشخیص بده

حجتی نیا
یک شنبه 06 تیر 1389, 11:12 صبح
در خود کومبو باکس مشکلی ندارم. وقتی پروسیجرم اطلاعات کومبو باکس را با دیتا بیس مقایسه می کنه نمیتونه اسم فارسی را تشخیص بده
برنامه رو دیباگ کنین ببین تو تکس کمبو چی میاره؟؟ آیا متن فارسی رو تو تکس اون میاره؟:متفکر:

mohammad_2039
یک شنبه 06 تیر 1389, 11:42 صبح
ببینید دوست عزیز من فکر میکنم شما اطلاعات مربوطه رو دستی تو بانک نوشتید یا از طریق فرم و آبجکت های اون اطلاعات رو در بانک insert کردید و حالا در Property های کمبو و از قسمت Colection دستی به کمبو مقدار دادید، برای همین در مقایسه دچار خطا میشید.
بهترین کار اینه که از طریق تکس باکس ها مقادیر رو در بانک وارد کنید و بعد اونها رو از بانک تو کمبو بریزید. پیشنهاد میکنم اگه به کمبو مقادیر استاتیک دادید حذف کنید و براش تو بانک تیبل بسازید و تیبل رو از طریق برنامه پر کنید. من مشکلاتی مشابه این داشتم و اینطوری حلش کردم. یه بار هم هیچ کدوم از این حالات نبود اما باز در مقایسه دچار خطا میشدم یعنی نتایج مقایسه هیچی بود در صورتی که میدونستم تو بانک دارمش ، اومدم یه تکس باکس تو فرم گذاشتم و Visibility تکس باکس رو False کردم تا کاربر نبینه:اشتباه: از دیتا بیس میخوندم تو تکس باکس بعد با مقدار کمبو مقایسه میکردم و جواب داد. روش من درآوردیه:چشمک: اما باید یه جوری مشکل رو حل کرد دیگه:لبخند: موفق باشی:لبخندساده: