PDA

View Full Version : سوال: Mono و یونیکس؟

ARC
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:34 عصر
سلام
دوستان این Mono توی یونیکس هم کار میکنه؟
و در زمینه دات نت فقط همین Mono وجود داره؟

jalalx
شنبه 15 آبان 1389, 08:35 صبح
دوستان این Mono توی یونیکس هم کار میکنه؟
بله!

در زمینه دات نت فقط همین Mono وجود داره؟
من شنیدم یه کارهای دیگه هم انجام شده، ولی هیچ کدم مثل mono کامل نیستن! هرچند خود mono هم نمیتونه .NET رو کامل پشتیبانی کنه. بخاط برخی سرویس های وابسته به Windows

BORHAN TEC
جمعه 21 آبان 1389, 21:57 عصر
هرچند خود mono هم نمیتونه .NET رو کامل پشتیبانی کنه. بخاط برخی سرویس های وابسته به Windows
امکان داره مثال بزنید. (فکر می کنم به غیر از com که شدیداً به پلت فرم wintel وابسته است از بقیه موارد پشتیبانی کند. مثلاً ما در مونو به جای سیلور لایت moonlight را داریم و ...)

A.Karimi
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 02:02 صبح
امکان داره مثال بزنید. (فکر می کنم به غیر از com که شدیداً به پلت فرم wintel وابسته است از بقیه موارد پشتیبانی کند. مثلاً ما در مونو به جای سیلور لایت moonlight را داریم و ...)

برای مثال پروژه منو برنامه‌ای برای پیاده سازی WPF ندارد اما همانطور که گفتید Moonlight برای پشتیبانی از Silverlight که نسخه محدودتر WPF است وجود دارد. در مورد WCF نیز به همچنین، تنها APIهای WCF که در Silverlight وجود دارند در Mono هم پیاده شده‌اند (البته قرار است کاملتر شود). WF نسخه 4.0 هم قرار است پیاده‌سازی شود.

به طور کلی قسمتهایی از دانت نت که استاندارد شده به طور 100% در مونو پیاده سازی شده. اما اگر بخواهید برنامه‌ای بنویسید که بدون کامپایل مجدد و یا بدون هیچ تغییری در سیستم‌عامل های متفاوت اجرا شود Mono انتخاب خوبی نیست. Mono یک پلتفرم خوب با پشتیبانی کامل از زبان بسیار قوی #C است و اگر می‌خواهید پروژه‌ای برای لینوکس بر پایه آن بسازید باید از ابتدا برای لینوکس کد بزنید.

در صورتی که می‌خواهید برنامه‌های Cross-platform داشته باشید بهتر است به سمت جاوا بروید که البته در آن صورت با محدودیت های دیگری طرف خواهید بود.

موفق باشید.

BORHAN TEC
یک شنبه 10 مهر 1390, 20:42 عصر
در صورتی که می‌خواهید برنامه‌های Cross-platform داشته باشید بهتر است به سمت جاوا بروید که البته در آن صورت با محدودیت های دیگری طرف خواهید بود.
البته من در این مورد فکر می کنم که فعلاً QT حرف اول رو می زنه. البته دلفی هم داره گام هایی اساسی رو در این زمینه بر میداره.