PDA

View Full Version : ساخت یک Button با جاوااسکریپت

metal gear solid 4
یک شنبه 06 تیر 1389, 15:23 عصر
سلام به عزیزان
سوالی داشتم در رابطه با جاوااسکریپت

میخوام یک Button رو صفحه ایجاد کنم و میخوام این Button که ایجاد میشه وقتی سورس برنامه رو نگاه میکنم کدهای HTML اش هم توی سورس باشه. یعنی که این Button جزئی از محتویات صفحه بشه نه فقط به ظاهر ساخته بشه.
با دستور :

document.body.innerHTML+='<input type="Button" ... />';
این عنصر ساخته میشه اما کدهاش توی سورس ظاهر نمیشه.
چه باید بکنم؟
ممنون

امیـرحسین
یک شنبه 06 تیر 1389, 19:55 عصر
نمیشه.
تنها راه دیدن کدهایی که توسط جاوااسکریپت ایجاد میشند، همون Inspect Element هست.

metal gear solid 4
یک شنبه 06 تیر 1389, 20:16 عصر
میشه . سر کلاس که بودم استادمون راه اول که راه من بود رو نشون داد و گفت به این روش میشه اما کدهای جدید HTML حاصل از ایجاد یک عنصر رو تولید نمیکنه فقط عنصر رو ایجاد میکنه
اما بعدش یک کد دیگه به کار برد و وقتی سورس برنامه رو نشون داد کد HTML حاصل از عنصر جدید ایجاد شده هم توی سورس بود.

امیـرحسین
دوشنبه 07 تیر 1389, 21:42 عصر
این موضوع ربطی به نوع کدنویسی نداره یک قضیه منطقیه.
اطلاعات صفحه بصورت کدهای HTML به مرورگر فرستاده میشه و مرورگر خط به چط که داره اون کدها رو لود میکنه و میخونه، وقتی ما سورس صفحه رو میبینیم مرورگر همون سورس از سرور رو نمایش میده.
به توجه به اینکه جاوااسکریپت، در رم داره کاری انجام میده چون جاوااسکریپت میتونه بصورت مداوم DOM رو تغییر بده و سورس پایه ای براش وجود نداره به جز همون سورس اولیه.

اگر چنین چیزی ممکن بشه، فقط به قابلیتهای مرورگرها بستگی نداره و نه کدنویسی ما یعنی اگر شد، یعنی یه مرورگری بجای سورس استاتیک، سورس داینامیک رو نمایش میده مثل Inspect Element و FireBug...