PDA

View Full Version : مشکل با نمایش دیتاگریدویو

beginerc#
یک شنبه 06 تیر 1389, 20:36 عصر
سلام دوستان
من توی فرمم یه دیتاگریدویو دارم و AutoSizeColumnsMode اونو برابر fill گذاشتم تا کل فضام رو پر کنه،حالا مشکل اینجاست که وقتی عرض داده ها بیشتر از دیتا گریدویو میشه دیگه اسکرول نمیکنه و داده ها رو با ... نشون می ده، چجوری میتونم بگم وقتی عرضم بیشتر شد برابر allcels بشه و در غیر اینصورت fill.
یه سوال دیگه ام در مورد sort کردن ستونها دارم،آیا میشه این خاصیت رو برای ستونی خاص سفارشی کنم یعنی بگم وقتی کاربر روی این ستون کلیک کرد که sort بشه بیاد برحسب یه سری تنظیمات خودم اونو مرتب کنه؟

mmd2009
یک شنبه 06 تیر 1389, 20:42 عصر
در مورد سوال دومتون باید بگم اره میشه

کافیه یه BindingSource به گرید بزنید و بگید خاصیت sort برابر باشه با نام فیلد سپس اونو بچسبونید به گرید ویو مثل کد زیر

BindingSource bs = new BindingSource();
bs.Sort = "نام فیلد";
dg1.DataSource = bs;

البته من کلی گفتم :چشمک:

بهتره قبل بانکت رو هم با این کده ها بچسبونی به گرید ویو

ds.Clear();
dta.Fill(ds, "نام فیلد");
bs.DataSource = ds;
bs.DataMember = "نام فیلد";
dg1.DataSource = bs;

امیدوارم منظورمو فهمیده باشی

beginerc#
یک شنبه 06 تیر 1389, 21:09 عصر
بخاطر پاسخ سریعتون ممنون
من مشکلم توی سورت کردن توسط کاربر هست،وقتی که روی هدر ستون کلیک میکنه، موقع نمایش داده ها مشکلی ندارم و با sql سورت میکنم.

mmd2009
یک شنبه 06 تیر 1389, 22:18 عصر
خب دوست عزیز من این کد هایی رو که بهت دادم واسه این بود که کاری کنی کاربر خودش بتونه سورت انجام بده با مثلا یک کمبو باکس؟!!

البته اگه منظورتونو اشتباه نگرفتم

beginerc#
دوشنبه 07 تیر 1389, 15:15 عصر
بازم ممنون.
من می خوام وقتی کاربر روی هدر یک ستون کلیک کرد اون سورت خودش انجام نشه و طبق چیزی که من می خوام سورت کنه، نمی دونم می تونم منظورم و برسونم یا نه!
البته مشکل اصلی من اون مشکل اول هست که چجوری چک کنم که آیا کل محوطه دیتاگرید پر شده یا نه که اگر پر نشده AutoSizeColumnsMode رو بذارم روی fill و در غیر اینصورت allcels. شاید هم راه بهتری باشه برای اینکار

beginerc#
چهارشنبه 09 تیر 1389, 16:34 عصر
سلام دوستان
کسی نمی تونه مشکل اول من رو حل کنه،حالا دومی واسم زیاد مهم نیست اما اولی...