PDA

View Full Version : سوال: بررسی وضعیت آنلاین یا آفلاین

milworm
دوشنبه 07 تیر 1389, 13:18 عصر
سلام بچه ها

الگوریتم طراحی بررسی وضعیت آنلاین یا آفلاین کاربران چطوریه؟!
کاربران وقتی وارد سایت می شوند و login می کنند، Online نمایش داده می شوند و وقتی وب سایت را ببندند بدون اینکه Signout بکنند offline نمایش داده می شوند. مثل همین سایت barnamenevis.org خودمون.

لطفا منو راهنمایی کنید که چطور این کد را طراحی کنم.
حتی اگر فرایندش را هم توضیح بدین ممنون می شم.
باتشکر

mohmadd
دوشنبه 07 تیر 1389, 15:15 عصر
تاریخ اخرین صفحه ای که مشاهده شده رو ثبت بکن (به صورت یک عدد صحیح time stamp) و تا 5 دقیقه online نشون بده و اگه بیشتر از 5 دقیقه شد افلاین.
به این صورت زمان فعلی منهای زمان ثبت شده بشه , اگه از 300 بزرگتر باشه (بیشتر از 5 دقیقه) عکس 1 (افلاین) رو نشون بده زمان رو فرمت بندی کنه و به عنوان اخرین فعالیت چاپ کنه در غیر اینصورت عکس2( انلاین) و نام اخرین تاپیکیی که مشاهده شده رو به عنوان اخرین فعالیت بگیره, زمان رو فرمت بندی کنه و چاپ کنه .
روش های زیادی هم هست که دوستان دیگه توضیح میدن ما یاد میگیریم .

sedamorde
دوشنبه 07 تیر 1389, 22:42 عصر
تاریخ اخرین صفحه ای که مشاهده شده رو ثبت بکن (به صورت یک عدد صحیح time stamp) و تا 5 دقیقه online نشون بده و اگه بیشتر از 5 دقیقه شد افلاین.
به این صورت زمان فعلی منهای زمان ثبت شده بشه , اگه از 300 بزرگتر باشه (بیشتر از 5 دقیقه) عکس 1 (افلاین) رو نشون بده زمان رو فرمت بندی کنه و به عنوان اخرین فعالیت چاپ کنه در غیر اینصورت عکس2( انلاین) و نام اخرین تاپیکیی که مشاهده شده رو به عنوان اخرین فعالیت بگیره, زمان رو فرمت بندی کنه و چاپ کنه .
روش های زیادی هم هست که دوستان دیگه توضیح میدن ما یاد میگیریم .

این روشی که دوست عزیز پیشنهاد داد خوبه، من هم یک بار استفاده کردم. اما بعد به این نتیچه رسیدم که بهتر session ها را در db بریزم و آنها را بشمارم (با در نظر گرفتن زمان) اینطوری یک تیره و 2 نشون ;)

reza10wert
جمعه 03 آذر 1391, 13:32 عصر
میشه در مورد سشن توضیح بدید

tux-world
جمعه 03 آذر 1391, 14:05 عصر
سشن در واقع آرایه انجمنی هستش که حاوی متغیرهایی که شما در طول برنامه از اونها استفاده میکنید هستش و میتونین اونها رو به راحتی مقدار دهی کرده و استفاده کنید مثلا هنگام لاگین شما یه سشن رو مقدار دهی می کنید و موقع لاگ آوت اون رو پاک میکنید و هر بار که صفحه لود میشه شما تست میکنید ببینید سشن لاگین اون کاربر فعال هست یا نه که اگه بود یعنی هنوز لاگ آوت نکرده و پیغام میدین به همش و هیمنطور میتونین اون رو تو تابعی مثل ترید زمان استفاده کاربر از سایت - صفحه رو حدس بزنید و حتی میتونین به سشن بگین که چقدر طول عمرش باشه و بعد از بین بره