PDA

View Full Version : ذخیره و بازیابی عکس و فایل

mmk1234
سه شنبه 08 تیر 1389, 00:26 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان
در فرمی یک بخش جهت باز کردن فایل و عکس قرار داده ام که وقتی کاربر دکمه ی مورد نظر رو زد صفحه ای باز میشه و میتونه فایل و یا عکس مورد نظرش رو انتخاب کنه اگر فایل انتخابی word باشه مسیرش در یک textbox نمایش داده می شود و اگر عکس در یک picturebox نمایش داده می شود یه textbox هم گذاشتم که کاربر باید توضیح یا نامی برای فایل قرار بده که نمیتونه تکراری باشه وقتی دکمه ذخیره رو زد باید این نام در datagridview ی در همان صفحه نمایش داده شود حالا هر وقت کاربر روی سطر مورد نظرش در datagrid کلیک کرد و دکمه ی مشاهده رو زد باید فایل مربوطه باز و یا اگر عکس است در picturebox نمایش داده شود .
خوب حالا کدی که جهت ذخیره کردن و بازیابی نیاز هست رو نمیدونم و اگر نتونم تا دو هفته دیگه این کار رو کنم یه ترم عقب میفتم خواهشا کمک کنید خیلی خیلی فوریه:افسرده:

mmk1234
سه شنبه 08 تیر 1389, 00:28 صبح
راستی یادم رفت بگم با ADO و زبان c# و بانک sql کار میکنم.

jahanmanesh
سه شنبه 08 تیر 1389, 12:52 عصر
سلام شرمنده من سی شارپ کار نمی کنم ولی اگه فایل word یا کلا باینری باشه
1.یا باید خود فایل رو در پایگاهت ذخیره کنی
2.یا بایید آدرسش رو ذخیره کنی

اسم خالی صرفا هیچ کارری واست نمیکنه مگر اینکه فایلی که گرفتی رو توو یه پوشه که مختص به برنامت است قرار بدی بعد فقط اسمشو ذخیره کنی و برای بازیابیش آدرس پوشه رو که داری فقط اسم رو به آخرش اضافه کن

برای ذخیره فایل هم چون دیتا بیس فقط Byte رو میشناسه پس باید فایل رو اول تبدیل کنی به بایت بعد ذخیرش کنی

public function tobyte(byval filepath as string)
'filepathآدرس فایل

dim filebye() as byte = nothing

Dim stream As New IO.StreamReader(filepath)

ReDim filebyte(stream.BaseStream.Length)
SyncLock stream.BaseStream
stream.BaseStream.Read(filebyte, 0, stream.BaseStream.Length)
End SyncLock
'خوب الان فیال بایت حاضر است و باید بفرستیش تو پایگاهت
'بفرستیش یعنی همونطوری که نوشته رو وارد بانک میکردی مقدار برگشتی تابع رو هم وارد بان کنی

return filebyte
end function

mmk1234
سه شنبه 08 تیر 1389, 23:39 عصر
از توجهتون خیلی خیلی ممنون :چشمک:
کسی از دوستان همین برنامه رو میتونه با c# بنویسه ، من اصلا ازش سر در نمیارم مشکل اینجاست که من تو c# هم تازه کارم خیلی خوب نتونستم کدا رو تحلیل کنم:ناراحت:
راستی اینم بگم مشکلم با ذخیره و بازیابی عکس حل شد فقط مشکلم word . اگه نمونه برنامه بگذارید خیلی خیلی ممنون می شم.

mmk1234
جمعه 11 تیر 1389, 23:51 عصر
چرا هیچکس جواب نمیده :عصبانی++:
به خدا کل پروژم گیره همین یه کده. خواهشا ً اگر کسی میدونه باید چیکار کنم دریغ نکنه:ناراحت:

ricky22
شنبه 12 تیر 1389, 00:19 صبح
این C#‎ همون پست دوستموون هست

public object tobyte(string filepath)
{
//filepathآدرس فایل

byte[] filebye = null;

IO.StreamReader stream = new IO.StreamReader(filepath);

// ERROR: Not supported in C#‎: ReDimStatement

lock (stream.BaseStream) {
stream.BaseStream.Read(filebyte, 0, stream.BaseStream.Length);
}
//خوب الان فیال بایت حاضر است و باید بفرستیش تو پایگاهت
//بفرستیش یعنی همونطوری که نوشته رو وارد بانک میکردی مقدار برگشتی تابع رو هم وارد بان کنی

return filebyte;
}

http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/Vsexpressvcs/thread/b818de10-9dbb-4ca4-9c31-8f3305713eee/

saba_eftekhari
جمعه 06 مرداد 1391, 00:48 صبح
سلام
من می خوام یه فرم داشته باشم که موقع درج اطلاعات ، یک قسمتی برای وارد کردن عکس داشته باشه ، و موقع گزارشگیری هم ، وقتی اطلاعات مثلا یه فرد را می گیرم ، عکس او هم نمایش داده شود . می شه بگید چطور می تونم این کارو بکنم ؟