PDA

View Full Version : index is out of date

alimrb
چهارشنبه 26 شهریور 1382, 14:03 عصر
سلام.
لطفا یکی بگه این دیگه چه اروریه. چجوری باید توی دلفی درستش کرد.
ایندکس از نوع سکندری هستش.
ممنون.

SyntaxCheck
چهارشنبه 26 شهریور 1382, 16:54 عصر
اگر فیلدتون از نوع Date/Time باشه و شما 1372/04/31 رو برای مثال وارد کنید ایراد بوجود میاد چون کنترل برای ماههای میلادی روی اون انجام میشه و ماه چهارم یعنی آپریل 30 روز داره و شما خارج از رنج تاریخ وارد کردید. فکر میکنم قصد دارید از این فیلد برای ورود تاریخ به شمسی استفادخ کنید که این مشکل بوجود اومده.

SReza1
چهارشنبه 26 شهریور 1382, 22:35 عصر
سلام
این ایراد وقتی که INDEX خراب بشه پیش می أد. حتما از Paradox استفاده میکنی! باید فایل index رو از بیرو Database desktop پاک کنی بعد دوباره Index رو بسازی. بعد برای اینکه جدولت رو pack کنی تیک Pack رو هم که کنار دکمه save است بزن حل میشه!
یه راهنمائی برای پیدا کردن indexفایل
یک table ساده درست کن ببین چه فایل فیزیکی ایجاد میشه! بعد یک Secondry Index بساز ببین چه فایلی اضافه میکنه! بعد میتونی اون فایلو پاک کنی و Indedx دوباره بسازی
والا من فکر نکنم ربطی به date و این چیزا داشته باشه! این نظر منه ! از مشکل من داشتم!
در ضمن چک کن که همزمان بانکت باز نشه

SyntaxCheck
پنج شنبه 27 شهریور 1382, 17:10 عصر
شما درست گفتید فکر میکنم من سوال رو اشتباه متوجه شدم. عذر میخوام.

مهدی فهمیده غلامی
یک شنبه 30 شهریور 1382, 08:21 صبح
فایل index صد در صد خراب شده واین مشکل همیشه با جداول پارادکس همراه است
توصیه می کنم برای برنامه های واقعی از ان استفاده نکنی

amirrf
یک شنبه 30 شهریور 1382, 09:59 صبح
سلام،

در اغلب دیتابیس های محلی مثل Paradox و dBase دو جور ایندکس ثانویه داریم: نگهداری-شده و نگهداری-نشده.
اگر ایندکس ثانویه نگهداری-شده باشد با هر بار تغییر جدول بطور خودکار به روز می شود. ایندکس های ثانویه نگهداری-شده تنها در صورتی پشتیبانی می شوند که جدول دارای یک کلید اصلی باشد.
اگر ایندکس ثانویه نگهداری-نشده باشد با هر بار تغییر داده درون جدول 'Out of date' می شود و باید بازسازی شود.

بنابراین اگر برای جدول خود یک کلید اصلی تعریف کنید با ایندکس های ثانویه مشکلی نخواهید داشت.

ravangard
چهارشنبه 25 دی 1387, 22:08 عصر
سلام
من هم همین مشکل رو دارم
یعنی هر وقت که از ایندکس ثانویه استفاده می کنم این خطا 'Out of date' رو می ده البته وقتی که داده به دیتابیس اضافه می کنم
البته تمام کارهایی که گفتید هم انجام دادم اما نشد
لطفا راهنمایی کنید

// ; Table1.Inser
// ;'Table1.FieldByName('code').AsString:='1
// Table1.Post
Table1.IndexFieldNames:='date'; //e