PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن یونیکد به دلفی 7

Mask
چهارشنبه 09 تیر 1389, 13:48 عصر
با سلام
با استفاده از کامپوننت TNT ، یونیکد رو به کامپایلر دلفی 7 اضافه کردم.
سوالم اینه که مشکلی نداره ؟
در حین کار برایه برنامه مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون از جوابتون.

vcldeveloper
چهارشنبه 09 تیر 1389, 17:31 عصر
با استفاده از کامپوننت TNT ، یونیکد رو به کامپایلر دلفی 7 اضافه کردم.
شما چیزی رو به کامپایلر دلفی اضافه نکردید، بلکه صرفا تعدادی کامپوننت به دلفی اضافه کردید که به جای AnsiString از WideString استفاده می کنند. WideString یک نوع داده کند و بدون reference-count در دلفی هست؛ و از نظر پیاده سازی با نوع داده UnicodeString که در دلفی 2009 و دلفی 2010 وجود داره، فرق میکنه. در ضمن، توابع استاندارد RTL دلفی در دلفی 7 شما ANSI هستند، و در صورت استفاده از TNT، یا باید TNT برای آنها معادل هایی ارائه کرده باشه، یا اینکه خودتان آنها را بصورت یونیکد پیاده سازی کنید. همچنین کامپوننت های سایر شرکت ها که نصب می کنید هم از TNT استفاده نمی کنند، و اگر خودشان کاری برای پشتیبانی از یونیکد نکرده باشند، یونیکد نخواهند بود.

Mask
شنبه 12 تیر 1389, 11:38 صبح
ممنون.
برنامه ای رو با دلفی 7 نوشتم و مجبور به استفاده از یونیکد هستم.
به نظرتون از این کامپوننت بهتره استفاده کنم به اینمنظور،یا بهتره سوییچ کنم رو 2009.
البته مشکلات سوییچ شدن برنامه رو 2009 روهم در نظر بگیرید.
ممنون.

مصطفی ساتکی
شنبه 12 تیر 1389, 12:40 عصر
ببخشید میشه بفرماید کجا مجبورید از unicode استفاده کنید

BORHAN TEC
شنبه 12 تیر 1389, 13:02 عصر
به نظرتون از این کامپوننت بهتره استفاده کنم به اینمنظور،یا بهتره سوییچ کنم رو 2009.
البته مشکلات سوییچ شدن برنامه رو 2009 روهم در نظر بگیرید.
من تا به حال برنامه های زیادی که با دلفی 5 و یا 6 و 7 نوشته شده بودند را بدون مشکل به دلفی 2009 و 2010 انتقال داده ام و تا به حال با مشکل جدی مواجه نشده ام. البته مشکلات فقط در هنگامی ممکن است رخ بدهند که ساختار بعضی کلاسها تغییر کرده باشند. مثل تغییرات بسیار جزئی در Indy. در ضمن به نظر من زیاد نگران این موضوع نباشید چون معمولاً این مشکلات همانطور که گفتم واقعاً جزئی هستند. در ضمن اگر می خواهید که برنامه شما 100 در صد یونیکد باشد بهتر است که کامپوننت های اضافی ای که در آن برنامه به کار برده اید به روز رسانی کنید.

Mask
شنبه 12 تیر 1389, 13:38 عصر
ببخشید میشه بفرماید کجا مجبورید از unicode استفاده کنید
گرفتن crc فایلهایی با اسم فارسی هستند