PDA

View Full Version : tcp

lord_viper
شنبه 28 خرداد 1384, 04:49 صبح
با سلام
برای برقراری یک ارتباط بین idtcpclient وidtcpserver و داشتن ارتباط بین انها از چهeventهایی باید استفاده کنم؟
با تشکر

ssmehizadeh
شنبه 28 خرداد 1384, 07:08 صبح
دوست عزیز
در idtcpclient از رویداد های on connect و disconnect استفاده می کنی برای برقرارری ارتباط client1.Port شماره پورت ور در قسمت client1.Host نام کامپیوتر مقابل یا Ip اون رو وارد می کنید و با client1.WriteLn پیغام خود را ارسال می کنید .

موفق باشید .

lord_viper
دوشنبه 30 خرداد 1384, 07:17 صبح
و برای دریافت از سمت سرور چه باید کرد؟
برای ارسال ودریافت فایل ایا باید فایل به صورت streamفرستاده شودیا روش دیگری هم وجود دارد؟ با تشکر

Touska
دوشنبه 30 خرداد 1384, 07:56 صبح
تو مثال های خود Indy به طور کامل هست یا اینکه در سایت جستجو کنید.

موفق باشید :flower:

برای گوش دادن دو راه هست با استفاده از Timer که کار عقلانه ایی نیست و دیگری بدون استفاده از Timer

:flower:

aras12000
دوشنبه 30 خرداد 1384, 15:04 عصر
سلام خسته نباشید
می توانید بگویید چرا استفاده از Timer کار عاقلانه ای نیست؟ چون من الان دارم با TCP کار می کنم و دقیقا با روش Timer کار کردم .می خواهم بدانم چه مشکلی ممکن است پیش بیاید

Delphi Skyline
دوشنبه 30 خرداد 1384, 16:25 عصر
سلام خسته نباشید
می توانید بگویید چرا استفاده از Timer کار عاقلانه ای نیست؟ چون من الان دارم با TCP کار می کنم و دقیقا با روش Timer کار کردم .می خواهم بدانم چه مشکلی ممکن است پیش بیاید
خوب مشکلش اینه که شما داری CPU رو سرکار می زاری :mrgreen: و سرعت کم میشــــــــــــــــــــــ ـــــه .
یعنی در مورد کار با Timer سی پی یو باید هر لحظه پروسس کنه . اما در آن روش هر وقت پیامی ارسال شد CPU پروسس می کنـــــــــــــــــــــــ ــــه .

lord_viper
سه شنبه 31 خرداد 1384, 06:52 صبح
با سلام
برای ارسال ودریافت فایل ایا باید فایل به صورت streamفرستاده شودیا روش دیگری هم وجود دارد؟