PDA

View Full Version : سوال: ايجاد يك حركت ساده در فرم برنامه

reza_edu
پنج شنبه 10 تیر 1389, 15:07 عصر
با سلام خدمت برنامه سازان محترم
سوال بنده در رابطه با انجام اعمال گرافيكي در محيط برنامه نويسي است(محيطي كه كاربر مشاهده مي كند) مي خواهم برنامه اي را بنويسم كه در فرمي كه محيط ويژوال استديو به ما ميدهد يك مربه نمايش داده شود كوچكتر از فرم و با رنگي متفاوت و اين مربع در يك تايم خاص كه به صورت رندم تو ليد شده است در آن زمان مسافتي را از مسير (الف) به مسير (ب) طي كند لازم به ذكر است كه مسير اين مربع به صورت ال(حركت اسب در بازي شطرنج) است من تابحال از اشكال گرافيكي در محيط ويژوال استفاده نكرده ام براي همين از مهندسان عزيز راهنماي مي خواستم تا بنده را در اين مورد راهنماي كنند كه به چه نحوي بايد عمل كنم با تشكر.

Rejnev
پنج شنبه 10 تیر 1389, 15:21 عصر
این قطعه کد حرکت ال ماننده:

Dim x, y As Integer

Private Sub Form_Load()
x = 200
y = 100
me.AutoRedraw=true
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
Cls
Line (x, y)-(x + 1000, y + 1000), vbRed, B
If (y < 5000) Then
y = y + 100
ElseIf x < 3000 Then
x = x + 100
Else
Timer1.Enabled = False
End If
End Sub

حالا برای رندومش و اندازش یک کاریش بکن!

reza_edu
پنج شنبه 10 تیر 1389, 21:47 عصر
سلام مهندس عزيز
دمت گرم كه بلاخره جواب من رو دادي اما اگه ميشه يكم ساده تر بگو من تابحال تو بر نامه نويسيم از اعمال گرافيكي استفاده نكردم و اصلا در اين رابطه چيزي نميدونم :افسرده: من اول مي خوام بدونم چي جوري ميشه يك مربع رسم كرد بعد چه جوري ميشه به اون به عنوان يك شيع نگاه كرد و خصوصياتي رو براش در نظر گرفت و آيا اصلا ميشه وقتي اون رو بعنوان يك شيع فرض كرديم به هش فرمان بديم و بگيم كه از يك مسير حركت كنه و در اون مسير بر اساس يك دستور العمل رفتار كنه اصلا موندم چه جوري مسئله رو بيان كنم واقعا گيج شدم:عصبانی++::عصبانی++::عصبان ++::عصبانی++::عصبانی++::عصبانی+ +::عصبانی++::ناراحت::ناراحت::ن راحت::ناراحت::ناراحت::گریه:: ریه::گریه::گریه::گریه::گریه:

aryasoft2872
یک شنبه 13 تیر 1389, 17:38 عصر
یکدونه sub بزار داخلش حرکات رو مشخص کن و بین هر کدوم از حرکات یکدونه تابع sleep بزار تا حالت انیمیشن پیدا کنه و برنامه هنگ نکنه البته با این روش فکر می کنم برنامه متوقف میشه تا انیمیشن تموم بشه.

برای این قضیه مربع که شی باشه می تونی از شی shape استفاده کنی...

returnx
یک شنبه 03 مرداد 1389, 21:15 عصر
این برنامه رو دانلود کن ببین منظورت این بود؟
http://up.iranblog.com/Files1/b1804863763d440ab7a8.zip