PDA

View Full Version : پیشنهاد راه اندازی بخش درخواست و انجام پروژه

shirin_sh1024
جمعه 11 تیر 1389, 13:17 عصر
پیشنهاد میکنم مسئولین سایت بخشی رو راه اندازی کنند که مثله سایت https://www.freelancer.com/ بشه توسط کاربران درخواست پروژه داده بشه و همین طور پروژه ها انجام بشه . این کار میتونه هم برای کاربرها (چه درخواست کننده و چه مجری) و هم برای سایت مفید باشه و بازدهی اقتصادی هم داشته باشه
البته یکی دو نمونه سایت ایرانی در این رابطه هست ولی فکر میکنم اگه اینجا چنین امکانی فراهم بشه به خاطر تعداد کاربران زیاد و بازدید زیادی که هست موفقیت زیادی حاصل میشه
البته نمیدونم بستر لازم واسه طراحی این قسمت هست یا نه ولی اگه توانایی پیاده سازیش باشه به نظر میاد ارزشش رو داشته باشه

genius_islamic
پنج شنبه 17 تیر 1389, 23:17 عصر
سلام من قبلا از اعضای پایه p30world بودم حالا فیلتر شده اومدم اینجا دوست دارم تمام نیاز هام را رفع کنه من پیشنهاد هام را میگم لطفا سریع منو با خبر کنید
اولا بهتره یک سر به سایت parscoders.comبرنید و یه همچین امکانی توی سایت بذارید تا درامد سایت هم تامین بشه
2-برنامه های نوشته شده توسط اعضا را توی قسمت فروش بذارید یک درصدی به عنوان خرج سایت بردارید بقیه را به مجری بدهید
3-فرم خیلی خسته کنندست دو تا قسمت بازی و فیلم بذارید اتستقبال خوبی میشه من هم خیلی سعی میکنم تاپیک بذارم . پست بدم
راستی من توی سایت p30world یکی دوتا امتیاز گرفته بودم شده بودم (داره خودمونی میشه)میشه اینجا هم یکی دوتا ستاره بهم بدین

SAASTN
جمعه 18 تیر 1389, 10:12 صبح
سلام من قبلا از اعضای پایه p30world بودم حالا فیلتر شده اومدم اینجا دوست دارم تمام نیاز هام را رفع کنه من پیشنهاد هام را میگم لطفا سریع منو با خبر کنید
اونجا یه فضای دیگه با اهداف دیگست اینجا یه جای دیگست، دلیلی نداره هر امکانی اونجا بود اینجا هم باشه و بلعکس.

3-فرم خیلی خسته کنندست دو تا قسمت بازی و فیلم بذارید اتستقبال خوبی میشه من هم خیلی سعی میکنم تاپیک بذارم . پست بدم
شما اول یه چرخی اینجاها بزنید اوضاع میاد دستتون.

راستی من توی سایت p30world یکی دوتا امتیاز گرفته بودم شده بودم (داره خودمونی میشه)میشه اینجا هم یکی دوتا ستاره بهم بدین
این که دیگه شوخی بود، درسته؟:متفکر: لطفا یه خنده ای قهقهه ای چیزی بعدش بذار امت به اشتباه نیافتن، پس فردا یکی هم میاد میگه من تو دانشگاه شاگرد اولم دوتا ستاره هم به من بدید.
لووووووووووووووووووووول

حسین فلاحی
جمعه 18 تیر 1389, 11:50 صبح
پیشنهاد میکنم مسئولین سایت بخشی رو راه اندازی کنند که مثله سایت https://www.freelancer.com/ بشه توسط کاربران درخواست پروژه داده بشه و همین طور پروژه ها انجام بشه . این کار میتونه هم برای کاربرها (چه درخواست کننده و چه مجری) و هم برای سایت مفید باشه و بازدهی اقتصادی هم داشته باشه
البته یکی دو نمونه سایت ایرانی در این رابطه هست ولی فکر میکنم اگه اینجا چنین امکانی فراهم بشه به خاطر تعداد کاربران زیاد و بازدید زیادی که هست موفقیت زیادی حاصل میشه
البته نمیدونم بستر لازم واسه طراحی این قسمت هست یا نه ولی اگه توانایی پیاده سازیش باشه به نظر میاد ارزشش رو داشته باشه

آره با این همه برنامه نویس بزرگی که توی این سایت هست و در زمینه های مختلفی هم افراد فعالی هستند فکر کنم موفق بشه. نمی دونم امکانش هست و با سیاست های سایت هم خوانی داره یا نه؟ :لبخندساده:

Web.Designer01
یک شنبه 20 تیر 1389, 20:32 عصر
پیشنهاد میکنم مسئولین سایت بخشی رو راه اندازی کنند که مثله سایت https://www.freelancer.com/ بشه توسط کاربران درخواست پروژه داده بشه و همین طور پروژه ها انجام بشه .
آره،به نظر منم پیشنهاد خیلی خوبیه،هم باعث افزایش آمار بازدید از سایت میشه و هم از این طریق یه درآمدی نصیب کاربرای سایت میشه.
منتظر خواندن نظرات مدیران در این باره هستیم...

emadfa
سه شنبه 22 تیر 1389, 15:58 عصر
من به شدت با چنین بخشی مخالفم.

این سایت با سایت p30word و سایت های مشابه تفاوت زیادی دارد. این جا برای کاربران عادی نیست که بخواهیم برای فیلم و بازی هم تالار بگذاریم. دوست عزیزی که تصور می کنند تالار خسته کننده است احتمالا تصور می کنند اینجا سایت سرگرمی است.

ضمن این که قرار دادن تالاری برای پروژه های دانشجویی یا خرید و فروش نرم افزار فکر نمی کنم چندان مناسب باشد. اگر قرار باشد که سایت درآمد زایی کند روش های بهتری نیز وجود دارد.
با تشکر

LORD AELX
سه شنبه 22 تیر 1389, 18:50 عصر
دوست عزیز، قرار نیست تو این سایت همه جور کاری انجام بشه... اینجا یک فروم هست و اصولا باید یک فروم هم بمونه... برای درخواست و یا انجام پروژه میشه به سایت هایی همچون Barnamejoo.com (http://www.barnamejoo.com) و یا ParsCoders.com (http://www.parscoders.com) مراجعه کرد.

موفق باشید

shirin_sh1024
چهارشنبه 23 تیر 1389, 00:53 صبح
دوست عزیز، قرار نیست تو این سایت همه جور کاری انجام بشه... اینجا یک فروم هست و اصولا باید یک فروم هم بمونه... برای درخواست و یا انجام پروژه میشه به سایت هایی همچون Barnamejoo.com (http://www.barnamejoo.com/) و یا ParsCoders.com (http://www.parscoders.com/) مراجعه کرد.

من جایی گفتم قراره تو این سایت همه جور کاری انجام بشه؟!
به نظر شما درخواست و انجام پروژه برنامه نویسی همه جور کاریه و ربطی به فروم برنامه نویسی نداره؟
من تو هر دو تا سایتی که فرمودین عضو هستم و اگه با دقت بیشتری پست اولم رو میخوندید نوشته بودم از اونجایی که اینجا هم از نظر تعداد برنامه نویس های حرفه ای هم بازدید آمار بالایی داره میتونه خیلی موفق تر از اون سایت ها عمل کنه
این مسلمه که اینجا یه فرومه ولی چه ربطی به این موضوع داره؟ یعنی اگه یه بخش اضافه بشه دیگه اینجا فروم نیست؟ تا وقتی ویژگی های یک فروم رو داره یک فروم میمونه قرار نیست ویژگی هایی که الان داره از بین بره بلکه بحث سر اضافه کردن یه قابلیت جدیده
کامل تر شدن و در برگرفتن ویژگی های دیگه فکر میکنم باعث رشد و ارتقای سایت بشه قسمت پیشنهادات هم دقیقا به همین علت گذاشته شده وگرنه اگه قرار بود همین بوده و همین هم بمونه پس حق با شماست و اصلا نباید پیشنهادی مطرح بشه!
هیچ کدوم از دوستانی که مخالفت کردند دلیل قابل قبولی ارائه ندادند فقط مخالفت کردند متوجه نشدم که یکی از دوستان میگن چندان مناسب نیست علت خاصی داره که مناسب نباشه؟ممنون میشم یه کم بیشتر در این باره توضیح بدن
درسته سایت میتونه از روش های دیگه ای هم درآمد داشته باشه ولی شما یک جنبه دیگه رو در نظر نگرفتین شاید برنامه نویس هایی باشند که توانایی انجام پروژه های برنامه نویسی رو داشته باشند ولی جایی مشغول به کار نباشند و از این طریق بتونند پروژه انجام بدن این کار یه منفعت دو جانبه هم برای برنامه نویس ها و هم برای سایت داره که تو روش های دیگه در آمدش فقط مختص به سایت میشه
شما تصور کن کسی توانایی انجام پروژه رو داره و به هر دلیلی(مثل دانشجو بودن) تو شرکت یا جایی مشغول به کار نیست فکر نمیکنید همچین امکانی چقدر میتونه برای چنین شخصی مفید باشه؟
موضوع اینه که این کار با توجه به منافعی که داره چه ضرری میتونه داشته باشه ؟ از دوستایی که مخالفت کردند خواهش میکنم به جای کلمات و جملات مبهم مناسب نیست یا اینجا یه فرومه و ... یه کم کامل تر توضیح بدن مشکل چیه؟

LORD AELX
چهارشنبه 23 تیر 1389, 01:40 صبح
من جایی گفتم قراره تو این سایت همه جور کاری انجام بشه؟!
به نظر شما درخواست و انجام پروژه برنامه نویسی همه جور کاریه و ربطی به فروم برنامه نویسی نداره؟
من تو هر دو تا سایتی که فرمودین عضو هستم و اگه با دقت بیشتری پست اولم رو میخوندید نوشته بودم از اونجایی که اینجا هم از نظر تعداد برنامه نویس های حرفه ای هم بازدید آمار بالایی داره میتونه خیلی موفق تر از اون سایت ها عمل کنه
این مسلمه که اینجا یه فرومه ولی چه ربطی به این موضوع داره؟ یعنی اگه یه بخش اضافه بشه دیگه اینجا فروم نیست؟ تا وقتی ویژگی های یک فروم رو داره یک فروم میمونه قرار نیست ویژگی هایی که الان داره از بین بره بلکه بحث سر اضافه کردن یه قابلیت جدیده
کامل تر شدن و در برگرفتن ویژگی های دیگه فکر میکنم باعث رشد و ارتقای سایت بشه قسمت پیشنهادات هم دقیقا به همین علت گذاشته شده وگرنه اگه قرار بود همین بوده و همین هم بمونه پس حق با شماست و اصلا نباید پیشنهادی مطرح بشه!
هیچ کدوم از دوستانی که مخالفت کردند دلیل قابل قبولی ارائه ندادند فقط مخالفت کردند متوجه نشدم که یکی از دوستان میگن چندان مناسب نیست علت خاصی داره که مناسب نباشه؟ممنون میشم یه کم بیشتر در این باره توضیح بدن
درسته سایت میتونه از روش های دیگه ای هم درآمد داشته باشه ولی شما یک جنبه دیگه رو در نظر نگرفتین شاید برنامه نویس هایی باشند که توانایی انجام پروژه های برنامه نویسی رو داشته باشند ولی جایی مشغول به کار نباشند و از این طریق بتونند پروژه انجام بدن این کار یه منفعت دو جانبه هم برای برنامه نویس ها و هم برای سایت داره که تو روش های دیگه در آمدش فقط مختص به سایت میشه
شما تصور کن کسی توانایی انجام پروژه رو داره و به هر دلیلی(مثل دانشجو بودن) تو شرکت یا جایی مشغول به کار نیست فکر نمیکنید همچین امکانی چقدر میتونه برای چنین شخصی مفید باشه؟
موضوع اینه که این کار با توجه به منافعی که داره چه ضرری میتونه داشته باشه ؟ از دوستایی که مخالفت کردند خواهش میکنم به جای کلمات و جملات مبهم مناسب نیست یا اینجا یه فرومه و ... یه کم کامل تر توضیح بدن مشکل چیه؟

من میدونم شما چی میگی و دلایل تون هم نسبتا منطقی هستش ولی قبول کنید که این دو تا سیستم کاملا جدا از یکدیگر هستند و مسلما سایت نیاز به مدیریت بیشتری پیدا می کنه و هندل کردن کار سخت میشه. مثل اینه که Freelancer بیاد علاوه بر کار اصلی خودش کار ExpertExchange رو هم انجام بده و اگر همینجوری پیش بره شاید در آینده بستنی فروشی و آبمیوه فروشی هم برای کاربرانش راه انداخت!!! :گیج: :لبخند: :بامزه:

به هر حال، اگر ما بخوایم سرویس های جدیدی رو به سایت اضافه کنیم بنده میتونم چند ده سیستم مفید و کاربردی نام ببرم که به موضوع این تالار هم مرتبطه و اگر اضافه بشه عالی میشه... :لبخندساده: ولی همیشه باید اینو مد نظر قرار بدیم که آیا این کار ارزشش رو داره؟! آیا واقعا اگر چند تخصصی عمل کنیم، می توانیم در همه آن زمینه ها بهترین باشیم؟! شما فکر نکنید مدیریت یه همچین سیستمی (freelancer) راحته و میشه بدون دردسر اونو به این فروم اضافه کرد. اون کار هم دردسر های خاص خودش رو داره، از نظم و امنیت گرفته تا حل اختلافات مختلف میان مشتری و پیمانکار و ... .

از طرف دیگه مگه ایرانی جماعت چقدر پول بابت نرم افزار و اینجور چیزها خرج می کنه که اساتید اینجا بابتش کار کنند؟! اکثر افراد متخصصی که اینجا میبینید یا در شرکت مشغول به کار هستند و نسبتا درآمد خوبی هم دارند یا پروژه های شخصی خودشون رو انجام می دهند و به فروش می رسونند. و ... و ... و ... . پس برای چی باید وقتشون رو برای برنامه نویسی و طراحی و ... در سیستم های Free Lance تلف کنند؟!
ضمن اینکه اگر کسی دیگری هم بخواد این کار رو بکنه، همانطور هم که قبلا گفتم، فعلا سایت های نسبتا جا افتاده ای در ایران مشغول فعالیت هستند...

موفق باشید

mmssoft
چهارشنبه 23 تیر 1389, 13:55 عصر
ضمن این که قرار دادن تالاری برای پروژه های دانشجویی یا خرید و فروش نرم افزار فکر نمی کنم چندان مناسب باشد. اگر قرار باشد که سایت درآمد زایی کند روش های بهتری نیز وجود دارد. اگر قرار باشه که بخشی در سایت وجود داشته باشه که برای کاربران متخصص درآمد زایی کنه، بهتره یک سیستم طراحی بشه که هر کاربر بتونه بروژه ای که طراحی کرده یا تو طراحی اون متخصص هست رو با توضیحات و در موضوع مشخص (مثلا حسابداری) ثبت کنه.
بعد کسانی که نیاز به خرید این نوع پروژه ها دارن بتونن تو سیستم جستجو کنن و فیلدهای مورد نظرشون انتخاب کنن و با استفاده راه های تماس برای خرید و هماهنگی ارتباط برقرار کنه.
البته این نظر من هست و دوستان می تونن نظرهای کاملتری ارائه بدن...

M.T.P
چهارشنبه 23 تیر 1389, 14:00 عصر
پیشنهاد خوبیه ، استقبال میشه.

shirin_sh1024
چهارشنبه 23 تیر 1389, 16:50 عصر
من میدونم شما چی میگی و دلایل تون هم نسبتا منطقی هستش ولی قبول کنید که این دو تا سیستم کاملا جدا از یکدیگر هستند و مسلما سایت نیاز به مدیریت بیشتری پیدا می کنه و هندل کردن کار سخت میشه. مثل اینه که Freelancer بیاد علاوه بر کار اصلی خودش کار ExpertExchange رو هم انجام بده و اگر همینجوری پیش بره شاید در آینده بستنی فروشی و آبمیوه فروشی هم برای کاربرانش راه انداخت!!! :گیج: :لبخند: :بامزه:

به هر حال، اگر ما بخوایم سرویس های جدیدی رو به سایت اضافه کنیم بنده میتونم چند ده سیستم مفید و کاربردی نام ببرم که به موضوع این تالار هم مرتبطه و اگر اضافه بشه عالی میشه... :لبخندساده: ولی همیشه باید اینو مد نظر قرار بدیم که آیا این کار ارزشش رو داره؟!

راستش به نظر من اگه قرار به راه اندازی چنین سیستمی باشه سایت برنامه نویس به خاطر اعتباری که داره و کاربران خیلی زیادش بهترین گزینه میتونه باشه و باهاتون موافق نیستم که این دوتا سیستم جداست بلکه این 2 تا سیستم میتونه موازی با هم باشه. خواهشا بحث بستنی فروشی و .. رو نکنید چون واقعا به نظر من بی ارتباط به موضوعه اینکه freelancerبخواد بستنی فروشی برای کاربرا راه بندازه یا نه به خودشون مربوط میشه و شاید روزی ام همچین کاری بکنه ! شما از کجا میدونی ؟!
اینکه مدیریت و پیاده سازیش کار سختیه و یا حتی ممکن هم نباشه بحثش جداست ولی اینکه بگیم آیا ارزشش رو داره با در نظر گرفتن منافع و مشکلاتی که داره نیاز به ارزیابی بیشتری داره که خب نظر شخصی من اینه که اگه این کار امکان پذیر باشه واقعا ارزشش رو داره

از طرف دیگه مگه ایرانی جماعت چقدر پول بابت نرم افزار و اینجور چیزها خرج می کنه که اساتید اینجا بابتش کار کنند؟! اکثر افراد متخصصی که اینجا میبینید یا در شرکت مشغول به کار هستند و نسبتا درآمد خوبی هم دارند یا پروژه های شخصی خودشون رو انجام می دهند و به فروش می رسونند. و ... و ... و ... . پس برای چی باید وقتشون رو برای برنامه نویسی و طراحی و ... در سیستم های Free Lance تلف کنند؟!

دقیقا موضوع همینه. افراد خیلی حرفه ای و اساتیدی که میفرمایید منظور من نیست
چنین کاری میتونه برای کسایی هم که به هر دلیلی جایی مشغول به کار نیستند و گرفتن پروژه مثله اساتید که میفرمایید براشون راحت نیست مفید باشه

ضمن اینکه اگر کسی دیگری هم بخواد این کار رو بکنه، همانطور هم که قبلا گفتم، فعلا سایت های نسبتا جا افتاده ای در ایران مشغول فعالیت هستند...

اگه در یک شهر دو تا رستوران باشه یعنی نباید دیگه رستورانی باز کرد؟!
رستوران سوم میتونه تو یه جای شلوغ تر و پر رفت و آمد تر موفقیت آمیز تر باشه اینطور فکر نمیکنید؟

LORD AELX
چهارشنبه 23 تیر 1389, 17:02 عصر
دیگه من بیشتر از این بحث نمی کنم، چون فایده ای نداره... :اشتباه:

اگه در یک شهر دو تا رستوران باشه یعنی نباید دیگه رستورانی باز کرد؟!
رستوران سوم میتونه تو یه جای شلوغ تر و پر رفت و آمد تر موفقیت آمیز تر باشه اینطور فکر نمیکنید؟

ضمن اینکه اینترنت شهر نیست... یه دهکده کوچیکه که نمیتونه چند تا رستوران داشته باشه... ضمن اینکه اگر قرار بود جایی رونق بگیره، همون Barnamejoo بود، که نگرفته!! (طوری صحبت می کنید انگار تا حالا اسم این سایت ها به گوش هیچ کس تو این سایت نخورده!) ...

به نظر من مشکل اینه که شما فکر می کنید تبادل مالی خوبی این بین انجام میشه و من خیلی صریح باید بهتون بگم که : خیر، اینطور نیست! :لبخندساده: مشکل وجود برنامه نویس نیست، مشکل مشتریه!! شما تشریف ببرید جایی مثل Freelancer رو ببینید چقدر سفارش هر روز میاد تو سیستم و اگه دقت کنید پروژه زیر 100 یا 200 دلار کمتر پیدا میشه و اگر هم باشه برای یک کار خیلی ساده است. من اونجا حتی پروژه 100,000 دلاری هم دیدم!!! :گیج: حالا برید Barnamejoo رو ببینید، هفته ای به زور 10 تا سفارش میاد که تازه بیشتر از نصفش بین 5000 تا 10000 تومان هست، بقیه هم کلا کمتر از 400000 تومان میشه و تازه به ازای پرداخت همین مقدار پول هم یه لیست بلند بالا از امکانات پروژه به شما میده که حتی حوصله نگاه کردنش رو هم ندارید!! :اشتباه: مشتری اونجا انتظار داره چون با شرکت طرف نیست، یه کار چند میلیونی رو مفت براش انجام بدهند!!

آیا ما نباید از دیگران درس بگیریم تا ریسک کار خودمون رو پایین بیاوریم و دچار شکست نشویم؟! باز هم میگم، مشکل وجود برنامه نویس نیست. مشکل وجود مشتریه!

موفق باشید :چشمک:

shirin_sh1024
چهارشنبه 23 تیر 1389, 17:47 عصر
ضمن اینکه اینترنت شهر نیست... یه دهکده کوچیکه که نمیتونه چند تا رستوران داشته باشه... ضمن اینکه اگر قرار بود جایی رونق بگیره، همون Barnamejoo بود، که نگرفته!! (طوری صحبت می کنید انگار تا حالا اسم این سایت ها به گوش هیچ کس تو این سایت نخورده!) ...

شک دارم اینترنت تو ایران به معنای واقعی یه دهکده کوچیک باشه . من نمیدونم شما چه شرایطی داری ولی تو ایران به دلیل مشکلاتی که هست خیلی نمیشه با کشورهای دیگه مثله دهکده بغلی رفتار کرد . برنامه جو به اندازه برنامه نویس شناخته شده نیست. شما در مخالفت کردن خیلی مصمم و محکم و قاطع هستید!پس منم باید خیلی قاطعانه بگم من با نظر شما کاملا مخالفم شدیدا اعتقاد دارم اگه قرار باشه چنین کاری در ایران جایی رونق بگیره دقیقا در همین سایته برنامه نویسه

به نظر من مشکل اینه که شما فکر می کنید تبادل مالی خوبی این بین انجام میشه و من خیلی صریح باید بهتون بگم که : خیر، اینطور نیست! :لبخندساده: مشکل وجود برنامه نویس نیست، مشکل مشتریه!! شما تشریف ببرید جایی مثل Freelancer رو ببینید چقدر سفارش هر روز میاد تو سیستم و اگه دقت کنید پروژه زیر 100 یا 200 دلار کمتر پیدا میشه و اگر هم باشه برای یک کار خیلی ساده است.

دقیقا به دلیل همین تعداد مشتری عرض کردم این طرح اینجا میتونه خیلی موفقیت آمیز تر از برنامه جو یا پارس کدرز باشه .
چون شما کافیه در مورد هر مطلب برنامه نویسی فارسی در گوگل سرچ کنید و چند نتیجه اول هر جستجو رو ببینید متوجه میشید که اکثرا به این سایت میرسه و این یعنی مشتری بیشتر! هیچ سایت برنامه نویسی فارسی به اندازه برنامه نویس بازدید نداره پس این کاملا مشخصه که تعداد مشتری در این سایت بیشتر خواهد بود
این سیستم میتونه برای خیلی ها مفید باشه شما اگه به نظرتون صرفه اقتصادی نداره خب شرکت نمیکنید غیر از اینه؟
ولی برای برنامه نویسا تو ایران شروع به کار و گرفتن پروژه واقعا کار مشکلیه و یه محیط تعاملی این چنینی میتونه به خیلی ها کمک کنه حتی اگر درآمد خیلی ایده آلی هم نداشته باشه.
مقایسه Freelancer با طرح مشابهی در ایران مقایسه درستی نیست چون اون یک سایت اینترنشناله و این طرح بدون شک تو بازار محدود نرم افزار ایران نمیتونه باهاش رقابتی داشته باشه یا حتی قابل مقایسه باشه. نام بردن از اون سایت فقط ایده گرفتن از عملکردش بود وگرنه واضحه که راه اندازی سایتی در اون بعد تو ایران امکان پذیر نیست
شاید در اون حد صرف اقتصادی نداشته باشه ولی باز هم منافع اقتصادی داره .برای برنامه نویس که خودش اینو ارزیابی میکنه و با توجه بهش پیشنهاد میده و برای سایت که خب یه سود خالصه به عنوان واسطه و ناظر بهش تعلق میگیره
به هر حال این فقط یه پیشنهاد بود و اصراری به پیاده سازیش نیست من مدیر این سایت نیستم به عنوان یه کاربر احساس کردم جای چنین بخشی در چنین سایتی خالیه و میتونه که باشه و امیدوارم روزی هم اینچنین شه.
و با توجه به جمله تهدید آمیز ابتدای پستتون ممنون از نظرتون:لبخندساده:

شاد باشید

SAASTN
چهارشنبه 23 تیر 1389, 18:11 عصر
به هر حال، اگر ما بخوایم سرویس های جدیدی رو به سایت اضافه کنیم بنده میتونم چند ده سیستم مفید و کاربردی نام ببرم که به موضوع این تالار هم مرتبطه و اگر اضافه بشه عالی میشه... ولی همیشه باید اینو مد نظر قرار بدیم که آیا این کار ارزشش رو داره؟!
من قبلا هم نظرم رو در مورد اضافه کردن امکانات جدید به سایت توی بخش های مختلف گفتم. به نظرم من وقتی یک سایت برای یه جامعه تبدیل به مرجع میشه بعضی از وظائف به نوعی به سایت تحمیل میشه که ممکنه در مرزهای اهداف سایت نگنجه و این اشکالی نداره که اون سایت با توجه به درخواست کاربرانش اهداف خودش رو بروز کنه (البته با رعایت مرزهایی). سایت برنامه نویس امروز با توجه به تعداد اعضا، تعداد اعضای فعال و تعداد بازدید بی شک سایت مرجع حوزه نرم افزار در ایرانه و اگر بخواد در درازمدت این نقش رو حفظ کنه باید به نیازهای کاربرانش دقت کنه و تا حد امکان اونها رو براورده کنه.
من با نظر شما در مورد نگاه اشتباهی که در ایران به نرم افزار وجود داره موفاقم و من هم تصور نمی کنم که اگه این بخش به سایت اضافه بشه رونق زیادی داشته باشه، ولی ما نباید فقط به امروز نگاه کنیم، تصور کنید طی چند سال آینده شرایط تغییر کنه. اونوقت سایتهایی هستند که توی زمینه سفارش نرم افزار چند سالی از برنامه نویس پیش هستند و شاید اون موقع دیگه برای شروع یه رقابت دیر باشه.
از طرفی برنامه نویس شاید بتونه توی این زمینه یه فرهنگ سازی هم انجام بده، مثلا با اجرای یه مناقصه شفاف و علنی؛ که توی اون هم سفارش گیرنده با قیمتهای واقعی آشنا میشه و هم افراد فعال توی این عرصه می تونن رقبا شون و سطح توانایی اونها رو ارزیابی کنن. البته هممون می دونیم که پروژه های عظیم توی ایران هیچوقت نمی تونن از همچین کانالی عبور کنن.

mostafag
چهارشنبه 23 تیر 1389, 18:43 عصر
سلام
دیدم بحث داغه گفتم یه چیزی بگم
از نظر من این فکر خوبیه ولی یه چیزی که نمی فهمم اینه که چرا همه اینجا نظر میدن به غیر از مدیران سایت:گیج:
از اونها هم می خوام که نظر خودشون رو در این رابطه بنویسن تا ما طوری فکر نکنیم که این بخش (یعنی گفتگو با مسئولین سایت ) همش کشکه:متفکر:

نظر شما در این رابطه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:

محسن شامحمدی
شنبه 26 تیر 1389, 23:11 عصر
به نظر من واسه سایت پر اعتبار و علمی مثل برنامه نویس افت داره.
می دونید چرا برنامه نوی اینقدر بزرگ شد؟؟
چون خودشو آلوده به اینطور کارا نکرد.
بنظرم شان برنامه نویس بالاتر از این حرف هاست:بوس:

ztx4
یک شنبه 27 تیر 1389, 11:27 صبح
بنده با این موضوع مخالفم.
به قول دوستمون کسر شان سایته!

shirin_sh1024
دوشنبه 11 مرداد 1389, 20:33 عصر
والا من نمیدونم کجای این کار کسر شان سایته! خواهش کردم توضیح بدید ولی همچنان فقط با جمله ای روبرو میشم که هیچ توجیهی براش نمیتونم پیدا کنم
به نظرمیاد بعضی از دوستان خیلی مغرورند و همه چیز رو کسر شان میدونند تا اونجاییکه من میدونم غرور چیز خوبی نیست و باعث عقب افتادگی میشه

salehbagheri
دوشنبه 11 مرداد 1389, 23:11 عصر
ببینید دوستان!

همونطور که خودتون هم میدونید این سایت یکی از سایتهای پربیننده اینترنتی در زمینه برنامه نویسی هست و قابلیتهای زیادی برای گسترش داره که یکیش همین موردی هست که جناب shirin_sh1024 فرمودند.

اما آیا این مورد باعث پیشرفت سایت میشه یا خیر؟

بررسی این موضوع کمی زمانبر هست.

اما در مورد جزئیات این بخش:
ایجاد رابطه بین مشتری و برنامه نویس به صورت کاملا کنترل شده کار بسیار سختی هست که نیازمند برنامه ریزی و برنامه نویسی بسیار حرفه ای می باشد که فعلا در Vb موجود نیست. پس در صورت موافقت با این موضوع، اجرایی شدن آن زمان بر است.
موضوع مهم دیگه ای که توسط کاربر LORD AELX مطرح شد بحث وجود مشتری هست.
بنده خودم سالهاست که عضو ParsCoders هستم ولی یه درخواست درست و حسابی ندیدم. چندتایی هم که بوده از طریق بند پ به مدیران یا افراد آشنا واگذار شده ...
مثلا به این درخواست توجه کنید:
http://irupload.ir/images/x21342r24gypaaj2u86o.png

اینهم توضیحات:
http://irupload.ir/images/fumuh5r7kzg4fyuitz7n.jpg

حالا به نظر شما میشه یه همچین سایتی رو 70 هزارتومان طراحی کرد؟

موارد دیگه ای هم همچون توافق پشت پرده، عدم تفاهم طرفین و ... نیز هست که ممکنه برای رابط (یعنی این سایت) مشکلاتی رو ایجاد کنه که رسیدگی بهشون نیاز به یک مدیریت تمام وقت هست.

اما بازهم جای امیدواری هست که نیازمند بررسی مدیران ارشد می باشد.