PDA

View Full Version : حذف و درج همزمان چندین رکورد در جداول جداگانه

mostafa_zainy
شنبه 12 تیر 1389, 00:47 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید
دوستان خوب دو تا سوال داشتم :

1- آیا میشه چندین رکورد از یک جدول مثل x به جدول y انتقال داد؟ اگه نمیشه آیا با یک sp میتونیم رکوردهایی رو از جدول مبدا انتخاب کرده و به جدول مقصد کپی کنیم «رکوردهای جدول مبداء باید حذف شوند»

2- من میخوام یک بانک اطلاعاتی برای برنامه انبارداری طراحی کنم ، از مواردی که نیاز دارم اینه که مثلا شخص x چند تا کالا از نوع y در انبار داره ؛ سوالم اینجاست که آیا من یک جدول دیگه داشته باشم و برای هر شخص مشخصات کالا را مثلا در جدول انبار و مشخصات تعداد را در جدول دیگه که فیلد های کمتری داره قرار بدم(تا جستجوی من کمترین زمان رو ببره) « هر وقت تعدادی کالا شخص x به انبار آورد فقط تعداد اون در جدول دوم ذخیره بشه و هر وقت به تعداد کالا ، نیاز داشتم در جدول دوم جستجو کنم و اگر به جزئیات نیاز داشتم به جدول اول» یا اینکه از نوع دیگه ای استفاده کنم هر وقت به تعداد نیاز داشتم با یک جستجو و دستور SUM اینکار رو انجام بدم «از یک جدول ، استفاده کنم»

عذر خواهی میکنم سوال یک کم طولانی شده ، پیشاپیش از دوستان خوبم تشکر میکنم.

AminSobati
شنبه 12 تیر 1389, 12:09 عصر
سلام دوست عزیزم،
در مورد سوال اول به این شکل میتونین عمل کنین:

INSERT t1 SELECT * FROM t2

درباره سوال دوم، شما میتونین همیشه با SUM مقدار رو بدست بیارین اما اگر حجم داده ها خیلی زیاد باشه و در خواست بدست آوردن تعداد مدام تکرار بشه، میتونین این تعداد رو برای هر کاربر در یک فیلد مجزا نگهداری کنین و با Trigger به روز نگهش دارین