PDA

View Full Version : نوع داده TimeSpan در پروژه و استفاده آن در SQL2005

Elmira1987
یک شنبه 13 تیر 1389, 14:39 عصر
با سلام من توي پروژه ام از نوع داده ي Time span استفاده كردم و قبلا ديتابيس پروژه ام sql2008 بود كه الان بنا به دلايلي مجبور به تغيير دادنه اون به sql2005 شدم ولي الان
از پروژه ام خطا مي گيره ...ميگه كه نوع داده ي time توي 2005 ساپورت نمي شه ....
حالا من چطور مي تونم نوع داده اي كه TImeSpan هست رو توي ديتابيسم استفاده كنم؟؟
با تشكر پيشاپيش

مهدی عابدینی
یک شنبه 13 تیر 1389, 15:03 عصر
Microsoft® SQL Server® 2008 Management Studio Express
از لینک زیر SSMS دانلورد کنید
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=08E52AC2-1D62-45F6-9A4A-4B76A8564A2B&displaylang=en
البته لازم به ذکره که DotNetFramework3.5 SP1 و Windows Installer4.5 و Windows Power Shell هم جهت نصب نیاز است
که میتونید از DVD نسخه های تجاری برشدارید البته بازم تو سایت مایکروسافت موجوده

سپس وارد برنامه SSMS شوید و با روشهای مختلف این برنامه خوب سعی کنید ساختار اطلاعات را Export کنید به Express2005

مثلاً ...
فرمان RightClick->Task->Generate Script یک ویزارد را آغاز میکند که با پیگیری صحیح پرسشها و تنظیمات آن میتوانید تمام ساختار+داده دیتابیس را به دستور SQL تبدیل کنید.
نهایتاً میتوانید این دستور SQL را در یک بانک خالی SQLServer2005 اجرا کنید تا تمام جداول و توابع و ساختارها+داده ها انجا عیناً ساخته شوند.

یا ...
فرمان RightClick->Task->Export Data ویزاردی را آغاز میکند که میتوانید جداول+داده های را در هر بانک دیگری عیناً ساخته یا کپی کنید.
مثلاً بانکتان را تبدیل کنید به Access یا تبدیل کنید به SQLServer2005
برای کار شما حتماً باید نسخه 2008 و نسخه 2005 در رایانه خودتان نصب باشد.
(همان نصب کامل SQLServer2008 و نصب نسخه کوچک همراه VS یعنی SQLServerExpress2005 کافی است)
در ارتباط منبع نقطه یا (local) میزنید و در ارتباط مقصد SQLExpress\. در فرم باز شده میتوانید دیتابیس خالی هم ایجاد کنید.