PDA

View Full Version : بانک اطلاعاتی تحت شبکه

Alen
یک شنبه 29 خرداد 1384, 12:23 عصر
من میخواهم بانکم در شبکه بین چند کاربر اشتراکی باشه . به طوری که وقتی یکی از آنها اطلاعات را وارد می کند بقیه نتوانند این کار را بکنند در حقیقت بانک قفل شود .
آیا با Sql server می شود این کار را کرد یا حتما باید از delphi.net استفاده کنم . :گیج:

mahdi939
یک شنبه 29 خرداد 1384, 16:41 عصر
دوست عزیز شما میتوانید از خاصیت execute options استفاده نماپید و رکورد در حال ویرایش را قفل نماپید

موفق باشید

ssmehizadeh
یک شنبه 29 خرداد 1384, 17:52 عصر
سلام

به نظر می ربطی به sql server یا delphi .net نداره باید این مشکلت رو با برنامه نویسی حل کنی .

موفق باشی :flower:

Touska
یک شنبه 29 خرداد 1384, 20:28 عصر
قابلیت قفل کردن یک بانک و یا رکورد در Sql Server وجود دارد. ولی جاشو نمی دونم. :flower:

vcldeveloper
دوشنبه 30 خرداد 1384, 20:37 عصر
مقدار خاصیت LockType جدول (بطور کلی Dataset) مورد نظر در دلفی رو برابر ltPessimistic قرار بدید.

merced
پنج شنبه 02 تیر 1384, 10:46 صبح
عرض به حضورت شما می تونی از تکنولوژى dbExpers استفاده کنی به این معنی که با اون به بانک اطلاعاتی ات (فرقی نمیکنه شبکه یا روی کامپیوتر خودت)‌ متصل شی

این بانک اطلاعاتی یک طفه است یعنی فقط خوندنی

با استفاده از ClientDataset یک فایل temp معمولا XML درست می کنند. تغییرات رو توش اعمال میکنیم . با یک تراکنش این فایل رو به سرور میفرستیم .
دیگه این موتور بانک اطلاعاتی ت هست که تراکنش رو مدیریت میکنه و نیازی نداری که جداولت رو قفل کنی ..

و خیلی چیزایی که نگفتم ........

vcldeveloper
جمعه 03 تیر 1384, 02:07 صبح
می تونی از تکنولوژى dbExpers استفاده کنی
روشی که شما در بالا بهش اشاره کردید، ربطی به DBExpress نداره و میشه هم در ADO و هم در BDE ازش استفاده کرد.
نکته بعدی اینه که برای جلوگیری از تغییر یک رکورد توسط سایر کاربران، بهترین کار همونی هست که گفتم، ذخیره هر رکورد در یک فایل و سپس ارسال اون به سرور، مانع از تغییر رکورد مربوطه توسط کاربران دیگه نمیشه.
نکته آخر; برای کاری که در بالا گفتید، می تونید بجای ذخیره تغییرات در فایل، از LockType := ltBatchUpdate استفاده کنید.

موفق باشید