PDA

View Full Version : ارسال اطلاعات در شبکه

hiphip
دوشنبه 14 تیر 1389, 15:44 عصر
سلام خسته نباشید

من دارم ییه برنامه مینویسم و یه مشکل دارم

این برنامه یه سری اطلاعات ذخیره میکنه روی فایل سرور

که من میخوام اطلاعات روی این سیستم توی شبکه ذخیره بشه
که این سیستم یه ایپی خاص داره خوب حالا من چطوری باید به نرم افزار ادرس دهی کنم تا بتونم اطلاعات را به فایل سرور بریزم
در ضمن فایل سرور هم رمز داره

tdkhakpur
دوشنبه 14 تیر 1389, 17:21 عصر
اطلاعات را به فایل سرور بریزم

برای ارتباط با سایر کامپیوتر ها میتوانید از Indy استفاده کنید ولی کار فایل سرور کارهای دیسکی و فایل هست و قادر به دریافت اطالاعت و ذخیره آنها به عنوان داده نیست میتواند داده ها را در بسته های فایل دریافت کند.

hiphip
سه شنبه 15 تیر 1389, 10:59 صبح
منظورم از فايل سرور چيز ديگه اي

ببينيد يه سيستم داخل شبكه قرار داده شده كه كارش اينكه افراد فايل هاشونا توي اين سيستم بريزن در ضمن كسي هم به اين سيستم دسترسي نداره وفقط با رمز پسورد وارد ميشه

به نظر شما بهترين راه براي ذخيره اطلاعات سيستم هايي كه در شبكه هست در يك سيستم مرجع چيه به جز اينترنت راستي اين indy چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mpmsoft
سه شنبه 15 تیر 1389, 12:34 عصر
دوست عزیز اگر منظورتون File Sharing هست شما باید یک پوشه در کامپیوتر سرور ایجاد کنید و اونو Share کنی و از کامپیوتر های دیگر مسیر پوشه رو بدی مثلا \\192.168.1.1\\SharedFolder
ولی بدی که داره از لحاظ امنیتی هست و بدلیل باز بودن پوشه باقی کاربران هم می تونن وارد آدرس بشن و به فایلها دسترسی پیدا کنند

من باشم فایلها رو توی بانک اطلاعاتی ذخیره می کنم و اصلا از File Sharing استفاده نمی کنم

a_mohammadi_m
چهارشنبه 16 تیر 1389, 08:11 صبح
با سلام
موضوع در چند وضعيت قابل بررسيه
1- شما يك سرور داريد كه از File Sharing استفاده ميكنه
در اين حالت ممكنه كه از نظر سرور آزاد باشه كه همه دسترسي پيدا كنن يا فقط بعضي ها
اين بعضي ها يعني افرادي كه User اونا در سرور داراي مجوزهاي امنيتي لازم باشه ( مجوزهاي NTFS
بر روي ديسك مورد نظر سرور يا مجوزهاي Active Directory+NTFS ) در اين حالت فرضا وقتي كه كاربر
بخواد از اون فايلها استفاده كنه در حالت اولش همه آزادن ولي در حالت دومش بايد نام كابر و رمز ورود
بدن تا بتون فايلها رو ببينن تازه فقط در حد مجوزهايي كه دارن
حالت اول كه كاري نداره ( \\ServerName\FileName .... و يا \\ServerIP\FileName... ) ولي درحالتي
كه رمز داره من نمي دونم نام كاربر و رمز ورود چطوري رد ميشه به سرور ( البته در حالت ActiveDirectory
نام كاربر و ... هموني كه موقع اومدن ويندوز بايد داده بشه وگرنه وارد شبكه نميشه و احتمالا نيازي به
دادن دوباره اونها نيست )
2- سرور شما يك FTP سرور هست كه در اون صورت ميتونيد با كمك مثالهاي فراواني كه ميشه پيدا كرد
با پروتكل FTP با سرور ارتباط برقرار كرد و امنيت اون هم تقريبا بالاست
مثلا براي دسترسي به فايل بايد يه همچين چيزي بديد ftp://xyz.com/filename )
3- سرور شما براي دسترسي به فايلها از پروتكل http استفاده ميكنه كه در اين صورت استفاده از اون
ميتونه به اين شكل باشه : http://xyz.com/filename ) كه داستان ديگه اي داره مثل دسترسي
به صفحات وب

اميدوارم مفيد باشه

hiphip
چهارشنبه 16 تیر 1389, 09:55 صبح
از همتون تشکر میکنم

حالا من از ftp استفاده میکنم

خوب پس حالا یه مشکل دارم شبکه ما به صورت اینترنت نیست به صورت محلی

و باید ایپی وارد کنم یا نام سیستم که در شبکه هست

و فایل ها باید روی اون بره