PDA

View Full Version : سوال: پاک شدن Default Gateway از روی کلاینتها

Gol_narjes
دوشنبه 14 تیر 1389, 16:40 عصر
سلام من چند تا کلاینت ویک سرور (ویندوز سرور2003) دارم که با استفاده از DHCP کلاینتها ip گرفته اند و مشکلی نداشتند اما امروز می بینم که کلاینتها نمی توانند به اینترنت وصل شوند و Default Gateway آنها هم پاک شده .چرا این اتفاق افتاده و الان چگونه می توانم این مشکل را برطرف کنم؟قبلا کلاینتها از طریق ip سرور به اینترنت وصل می شدند مثلا ip192.16.76.5 و خود سرور هم با ip 192.16.76.1 به اینترنت وصل می شد اما الان فقط سرورم به اینترنت وصل هست و کلاینتها هم در صورتیکه مستقیما ip 172.16.76.1 را وارد کنند به اینترنت متصل می شوند.

جواد فلاح
پنج شنبه 24 تیر 1389, 00:02 صبح
دوست عزیز برای اینکه مشکلت حل شه باید از پروتکل APIPA ویندوز استفاده کنی ip Getway سرور میشود روترتان و با share کردن می توانید همه استفاده کنند البته یه چیز بگم در شبکه همیشه اتفاقاتی می افتد که دلیل منطقی ندارد!!!!!!!!!!!!!!!

hraeissi
شنبه 26 تیر 1389, 15:22 عصر
سلام من چند تا کلاینت ویک سرور (ویندوز سرور2003) دارم که با استفاده از DHCP کلاینتها ip گرفته اند و مشکلی نداشتند اما امروز می بینم که کلاینتها نمی توانند به اینترنت وصل شوند و Default Gateway آنها هم پاک شده .چرا این اتفاق افتاده و الان چگونه می توانم این مشکل را برطرف کنم؟قبلا کلاینتها از طریق ip سرور به اینترنت وصل می شدند مثلا ip192.16.76.5 و خود سرور هم با ip 192.16.76.1 به اینترنت وصل می شد اما الان فقط سرورم به اینترنت وصل هست و کلاینتها هم در صورتیکه مستقیما ip 172.16.76.1 را وارد کنند به اینترنت متصل می شوند.

اول از همه باید بگید که اینترنت در شبکه چجوری پخش میشه .
دوم هم اگر سیستمها IP GW رو دریافت نکرده اند ممکن است کسی DHCP رو دست زده ، اول از این موضوع مطمئن بشید .