PDA

View Full Version : سوال: SPLASH SCREEN

rasoul2023
سه شنبه 15 تیر 1389, 18:50 عصر
سلام دوستان :

من برنامه ای نوشتم که حجم اون خیلی زیاد شده و هنگامی که برنامه را کامپایل کردم برای باز شدن برنامه مدت زمان چندین ثانیه تاخیر دارم میخوام بدونم که آیا با یه SPLASH SCREEN اصولی میشه این Delay را برطرف کرد ؟؟

اگه راه حلی هم برای باتلا بردن سرعت برنامه دارید دریغ نفرمایید .

با تشکر قبلی از همه دوستان . :بوس:

Navid Asadi
سه شنبه 15 تیر 1389, 22:35 عصر
اول از همه باید ببینی چی برنامه ات رو کند کرده :
راه های ممکن:
حد اقل کردن دفعات ارتباط با دیتابیس در form load
یکی کردن چندین حلقه (چند if بهتر از چند حلقه است!)
در مواردی که امکانش هست از backgroundworker استفاده کن

spalesh screen ها کلا فقط کار بر رو تا زمان بالا اومدن برنامه سرگرم میکنن و اون رو سریع تر نمیکنن اما این رو میدونم که اگه set up برنامه ات رو با setup ساز vb درست کنی فایل نهایی سریع تر میشه(اگه درست نیست بگید تا ما گمراه نشیم این رو از یه برنامه نویس قدیمی و تجربیات شخصیم میگم.)

در ضمن تو task manager میزان رم مورد نیاز برای لود برنامه ات رو چک کن!

rasoul2023
چهارشنبه 16 تیر 1389, 13:37 عصر
سلام و تشکر :

شاید درست توضیح ندادم برنامه فقط برای بالا اومدن اولیه از سرعت کمی برخورداره من همیشه این اصولی که گفتید را رعایت میکنم اما مشکلم اینه که تا اولین ارتباط با دیتا بیس برقرار نشه مثلا صفحه لاگین بالا نیاد و یوزرنیم و پسورد وارد نشه برنامه همون کندی خودشو داره هر فرمی هم که بسته میشه Dispose میکنم .

اگه میشه بازم راهنمایی کنید برای بالا بردن سرعت برنامه با تشکر فراوان ارهمه دوستان عزیز .

Navid Asadi
جمعه 18 تیر 1389, 22:49 عصر
احتمالا از timer استفاده نمیکنید؟

rasoul2023
شنبه 19 تیر 1389, 21:03 عصر
سلام :

تایمر فقط وقت را نگه میداره و یا نهایتا میتونم باهاش یه Progress bar را پر کنم اما من فکر توی APLASH SCREEN اگه شروع کنم به call کردن به فرمها توی زمان اجرا دیگه اونا تقریبا لود شدند و زمان کمتری را برای نمایش بگیره البته من این کارو کردم و میزان فضای اشغالی رم بالا رفت همینطور CPUSAGE خوب با این تعاریف باید یه فکری برای پایین اوردن پروسس کرد حالا منتظر نظراتتون هستم .

Navid Asadi
یک شنبه 20 تیر 1389, 13:08 عصر
فعلا راهی به نظرم نمیرسه !
ولی backgrundworker رو امتحان کن!