PDA

View Full Version : ایجاد محدودیت در تکس باکس

yekta64
پنج شنبه 17 تیر 1389, 13:05 عصر
سلام دوستان
من یه تکس باکس دارم که با استفاده از کد زیر اون رو محدود کردم به این صورت که کاربر من فقط می تونه در محدوده ی (()) بین این دو پرانتز متن خودش رو بنویسه
حالا می خوام مکان نمای من فقط در یه نقطه ی خاص از این دو پرانتز مثل ئسط فوکوس کنه و کاربر فقط بتونه در وسط این فاصله متن خودش رو بنویسه؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مرسی

Hossis
پنج شنبه 17 تیر 1389, 18:36 عصر
اين مسئله قبلا بحث و حل شده لطفا جستجو کنيد

Hossis
پنج شنبه 17 تیر 1389, 18:51 عصر
قبلا در جواب يک سؤال که دقيقا همين مشکل رو داشت، با دقت و تلاش فراوان! اون رو حل کرديم
به اين تاپيک برويد (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206653&highlight=%D9%85%D8%AA%D9%86+%D8%AA%DA%A9%D8%B3%D8 %AA)و اگر مشکلتون حل نشد، همونجا مطرح کنيد

yekta64
جمعه 18 تیر 1389, 14:32 عصر
قبلا در جواب يک سؤال که دقيقا همين مشکل رو داشت، با دقت و تلاش فراوان! اون رو حل کرديم
به اين تاپيک برويد (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206653&highlight=%D9%85%D8%AA%D9%86+%D8%AA%DA%A9%D8%B3%D8 %AA)و اگر مشکلتون حل نشد، همونجا مطرح کنيد

سلام دوست عزیز
ممنونو از پاسختون
من قبلا از اطلاعات این تاپیک استفاده کردم و کدی رو هم که گذاشتم از این تایپک برداشته بودم منتها در این تاپیک سوالی که مطرح شده بود این بود که متن فقط در بین دو پرانتز وارد شود اما سوال من این هستش که به چه صورت متن من در بین این دو پرانتز و دقیقا در یک مکان خاص از این پرانتز نوشته بشه به صورتی که کاربر قادر نباشه در هر نقطه از بین این دو پرانتز متن خودش رو قرار بده بلکه فقط در یه نقطه مشخص بتونه شروع به نوشتن متن خودش کنه؟؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
مرسی

yekta64
شنبه 09 مرداد 1389, 10:46 صبح
سلام دوستان
ایا راهی وجود داره که در کدی که در پست اول زدم بتونم رنگ متنی که کاربر در فاصله ی (()) در تکس باکس می نویسه رو تغییر بدم؟؟؟؟
به عبارتی وقتی کاربر در حال تایپ در این محدوده هستش رنگ متن بر فرض قرمز بشه البته این در حالی هستش که رنگ بقیه متن موجود در تکس باکس به رنگ قبلی باقی بمونه فقط رنگ متنی که کاربر تایپ میکنه عوض بشه؟؟؟؟

ممنون

mahdi1373
شنبه 09 مرداد 1389, 13:19 عصر
باید از rich text box استفاده کنید.

yekta64
شنبه 09 مرداد 1389, 15:33 عصر

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

abtinjon
شنبه 09 مرداد 1389, 17:32 عصر
به نظر من از Input Msaked TextBox استفاده كنه بهتره
ماسكها قابليت هاي زيادي براي كنترل نحوهي ورود اطلاعات به TexBox دارند
مثلا اطلاعات شما كه بايد حتما شامل اون پرانتزها بشه فكر كنم بتونين استفاده كنين.
مثل تكست باكس معمولي روي نوار ابزار مي توني پيدا كني (VS 2008)

yekta64
یک شنبه 10 مرداد 1389, 14:54 عصر
به نظر من از Input Msaked TextBox استفاده كنه بهتره
ماسكها قابليت هاي زيادي براي كنترل نحوهي ورود اطلاعات به TexBox دارند
مثلا اطلاعات شما كه بايد حتما شامل اون پرانتزها بشه فكر كنم بتونين استفاده كنين.
مثل تكست باكس معمولي روي نوار ابزار مي توني پيدا كني (VS 2008)

سلام
مرسی دوست عزیز
امکانش هست یه مقدار بیشتر توضیح بدید

Saman_12
یک شنبه 10 مرداد 1389, 15:57 عصر
من یه توضیح کوچیک در مورد MaskedTextbox میدم :
اون مثل یه Textbox معمولی هستش ودر نوار ابزار موجوده. تنها تفاوت بین این دو این هست که میتونید برای MaskedTextbox یه ماسک در نظر بگییرد مثلا هم این (()) ها.کاربر به هیچ عنوان در MaskedTextbox نمی تونه پرانتز هارو بر داره .برای این کار کافیه در Options مربوط به MaskedTextbox به دنبال خاصیت Mask بگردید و روی اون کلیک کنید یک پنجره باز میشه که توی اون چند Mask پیشفرض وجود داره و دو کادر متنی که میتونید یه Mask رو توشون تعریف کنید.برای این کاری که میخوان دوستمون بکنند باید توی کادر Mask بنویسید "((A))" و Ok کنید اینجوری توی اون MaskedTextbox فقط میتونید حروف را وارد کنید وامکان پاک کردن پرانتز ها هم وجود نداره.
البته اینجا یک مشکل وجود داره.(توی این روش شما میتونید به تعداد کارکتر های مشخص شده در Mask کارکتر وارد کنید(شایدم من نمی دون چجوری میشه تعداد کارکتر رو بر اساس دلخواه کاربر تنظیم نمود.))

abtinjon
یک شنبه 10 مرداد 1389, 16:27 عصر
بله اين روش يه محدوديت داره اونم اين كه كاربر فقط به تعداد حرف يا رقمي كه شما تعيين كردين مي تونه وارد كنه. اين روش به درد جاهايي مي خوره كه دقيقا مي دونيد چه تعداد حرف يا رقم بايد وارد بشه، مثل كدها، شماره دانشجويي، كد عضويت، شماره تلفن با كد شهرو ... از اين قبيل اطلاعات.
ماسكها يك سري قوانيني دارن كه استاندارد هستند مثلا براي اينكه كاربر حتما 8 رقم وارد كنه مي توني اينطور توي قسمت ماسك بنويسي 00000000
اميدوارم به كمكت كنه