PDA

View Full Version : مبتدی: سوال: مشکل در ذخیره کردن کدهای تایپ شده در Notepad در پوشه wwwroot

faghatyaalla
پنج شنبه 17 تیر 1389, 14:52 عصر
سلام
خسته نباشید
از عزیزانی که واقعا جواب سوالم را دارن تقاضامندم که جواب سوالم را بدهند.

من تازه شروع به یادگیری ASP کرده ام . و سرویس دهنده ی IIS را در ویندوز 7 نصب کرده ام
وقتی در نرم افزار Notepad کدها را تایپ می کنم و بعدا می خواهم آن را در پوشه ی wwwroot واقع در درایو C که IIS آن را گذاشته ، ذخیره (Save as) کنم با نام مثلا my.asp یا هر نام دیگری، آن را ذخیره نمی کند و این پیغام را می دهد:
C:\inetpub\wwwroot\my.asp
you don't have permission to save in this location contact the administrator to obtain permission.
would you like to save in the r-rastin folder instead?
می خواستم بگم که چگونه این مشکل را رفع کنم
چون اگر در جای دیگری آن را ذخیره کنم و بعد آن را در پوشه wwwroot کپی کنم نرم افزار IIS آن را تشخیص نمی دهد.
لطفا من را راهنمایی کنید.

kashaneh
شنبه 19 تیر 1389, 20:42 عصر
دوست عزیز، ساده ترین راه این است که مسیر پوشه wwwroot رو تغییر بدی... برای این کار، از قسمت Basic Setting میتونی این کار رو انجام بدی... به این ترتیب از دردسر پیغام های هشدار برای نداشتن مجوز (permition) در حال و آینده خلاص میشی!

موفق باشی

faghatyaalla
یک شنبه 20 تیر 1389, 12:24 عصر
با تشكر از شما آقای کاشانه (kashaneh)

اما دوست عزیز دیگری جواب قانع کننده تری به من داد که در زیر نوشته ام:

«خوب کاملا مشخصه باید مجوزهای دسترسی به فولدر سایتت رو Full Control کنی تا نوشتن در این فولدر والبته همون فایلی که مد نظرت هست میسر بشه
از طریق my computer روی فولدر سایتت راست کلیک کن و از اونجا برو تب security بعد روی کاربر مد نظر که میخاد به این فولدر دسترسی کامل داشته باشه edit بزن و از اونجا دو مجوز Full control و modify رو براش تیک بزن »