PDA

View Full Version : سوال: الگوريتم تپه نوردي و هوش مصنوعي

vista2010
پنج شنبه 17 تیر 1389, 18:02 عصر
پروژه كارشناسي خود را برنامه ريز آموزشي گرفته ام.برنامه به صورتي است كه با گرفتن برنامه تر مي دانشجويان و زمانبندي اساتيد كه چه روزها و چه ساعاتي در دانشگاه حضور دارند و در آخر با توجه به ظرفيت كلاسها،خروجي آن برنامه اي است كه داراي كمترين تداخلات براي دانشجويان است.
براي الگوريتم اصلي آن شنيده ام الگوريتم تپه نوردي ،بهترين انتخاب است.
سوالي كه دارم اين است كه الگوريتم هاي هوش مصنوعي را چگونه مي توان پياده سازي كرد و چگونه در زباني مثل سي شارپ از آنها مي توان استفاده كرد؟لطفااگر سايت يا مطلبي داريد به من معرفي كنيد.
آيا براي برنامه ام اين الگوريتم بهترين انتخاب است يا كسي راه حل بهتري در نظر دارد؟
چنين برنامه اي تا بحال نوشته شده و در چه سطحي هستند؟
لطفا كمكم كنيد.ممنون

MHASYSTEM
یک شنبه 20 تیر 1389, 02:19 صبح
دوست عزیز،سوال شما در این زمینه خیلی واضحه.شما با تمام زبان های برنامه نویسی چه قدیم چه جدید
می تونی الگوریتم خودتونا بنویسی حتی با زبان Q basic.در مورد هوش مصنوعی هم همین طوره فقط باید با برنامه ای نوشته شه که بطونه با پورت سریال ارتباط برقرار کنه که مطمئنم Q basic نمی تونه!!!!!.ضمنا سعی کن بتونی خودت الگوریتمتا بنویسی.:لبخندساده:

|Smyty|
یک شنبه 20 تیر 1389, 14:55 عصر
من همیشه گفتم c و ++C بسیار خوبند + یک سری زبان های اسکریپتی مثل python

vista2010
دوشنبه 21 تیر 1389, 18:10 عصر
درمورد خود پرو‍م هيچي پيدا نمي كنم.به بن بست رسيدم.:عصبانی++:
كسي در مورد اين پرو‍ه تا حالا چيزي شنيده؟

mohsensaghafi
سه شنبه 22 تیر 1389, 01:47 صبح
سلام دوست عزیز.
من فکر کنم مشابه این مسئله رو تو کتاب طراحی الگوریتم دیده باشم. به اسم زمانبندی مسابقات. اگر نتونه کمکت کنه دید خوبی بهت می ده. دنبال یه الگوریتم کامل نباید بگردی. از هر الگوریتمی ایده ای رو بگیر و سعی کن الگوریتم رو خودت در بیاری. این طوری خیلی بهینه تر هم می شه. چون اگر الگوریتمی که پیدا کنی، اون الگوریتم در حالت کلی نوشته شده که احتمالا برنامه شما تمام اون الگرویتم رو نیاز نداشته باشده یا اصلا بدردش نخوره.

در ضمن همونطوری که دوستمون گفتن الگوریتم های هوش مصنوعی رو به همه زبانها می شه پیاده سازی کرد اما منظورشون رو از پرت سریال نفهمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

BOB
شنبه 26 تیر 1389, 06:50 صبح
سلام

براي الگوريتم اصلي آن شنيده ام الگوريتم تپه نوردي ،بهترين انتخاب است.
سوالي كه دارم اين است كه الگوريتم هاي هوش مصنوعي را چگونه مي توان پياده سازي كرد و
آيا براي برنامه ام اين الگوريتم بهترين انتخاب است يا كسي راه حل بهتري در نظر دارد؟
لطفا كمكم كنيد.ممنون

الگوریتم تپه نوردی ساده‌ترین انتخاب است نه بهترین انتخاب. در این مورد معمولا از الگوریتمهای متاهیوریستیک استفاده میشود.

سورس زیر این مسئله را به خوبی حل کرده و توضیحات کاملی دارد، البته از الگوریتم ژنتیک استفاده شده است، اما دید کلی خوبی در مورد روش حل این مسئله به شما میدهد.

http://www.codeproject.com/KB/recipes/GaClassSchedule.aspx