PDA

View Full Version : سوال: ظاهر نشدن فرم جدید

saeidmscs
جمعه 18 تیر 1389, 10:31 صبح
سلام به همه دوستان
یه سوال دارم:
ابتدا فرض کنین که دو جدول دلخواه به نامهای dateDetails و dailyStudies رو روی weekNumber مرتبط کردیم.حالا:
یه فرم هست(فرم 1) که 3 text-box داره و این سه تا همون ستونهای جدول dateDetails هستن.یه فرم دیگه(فرم 2)،شامل یک datagridview وجود داره.
قراره وقتی در فرم 1 سه تا textbox پر شد و دکمه تایید زده شد،datagridview مربوط به اطلاعات وارد شده در این سه textbox در فرم 2 نمایش داده بشه.
اما وقتی میخوام این کارو بکنم میگه datagridview1 is not in current contex
بنظر شما من باید چطوری این کارو انجام بدم؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.:لبخندساده:

javad_r_85
جمعه 18 تیر 1389, 10:54 صبح
سلام به همه دوستان
یه سوال دارم:
ابتدا فرض کنین که دو جدول دلخواه به نامهای dateDetails و dailyStudies رو روی weekNumber مرتبط کردیم.حالا:
یه فرم هست(فرم 1) که 3 text-box داره و این سه تا همون ستونهای جدول dateDetails هستن.یه فرم دیگه(فرم 2)،شامل یک datagridview وجود داره.
قراره وقتی در فرم 1 سه تا textbox پر شد و دکمه تایید زده شد،datagridview مربوط به اطلاعات وارد شده در این سه textbox در فرم 2 نمایش داده بشه.
اما وقتی میخوام این کارو بکنم میگه datagridview1 is not in current contex
بنظر شما من باید چطوری این کارو انجام بدم؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.:لبخندساده:

وقتی دکمه تاییید را کاربر میزند ابتدا با دستور insert مقادیر را در جدول وارد میکنید سپس با این دستور میتونید data grid view را رفرش کنید تا مقادیر را نشون دهد.

grd.DataBindings.Clear();
grd.DataBindings.Add(new Binding("datasource", ds, "table1"));

که در این جا ds دیتا ست و table نیز جدول مربوطه در دیتا ست هست

Sam111
جمعه 18 تیر 1389, 10:54 صبح
سلام
متد مربوط به فرم ها کاملا مجزان. به نظر من متغیر سراسری تو کل برنامه تعریف کن، داده هاتو بریز توی اونا و به فرم دوم منتقل کن.