PDA

View Full Version : پیدا کردن value

debugger
شنبه 19 تیر 1389, 00:10 صبح
روی یک صفحه اینترنتی دو فیلد داریم که یکی به صورت textbox است و دیگری را نمی دونم

فرم ارسال اطلاعات است

اولی به صورت tag input هست به صورت زیر

<input type="text" name="data[subject]" id="subject" value="" />

با در دست داشتن id براحتی می توان توسط نرم افزار یک value به فیلد مورد نظر نسبت داد

(این فیلد ها باید توسط نرم افزار به صورت اتوماتیک پر شود)

ولی فیلد دوم که از نوع input نیست و من هر کاری می کنم نمی تونم بهش value ای نسبت بدم

میخوام ببینم وقتی روی وب ما فیلد مورد نظر (فیلد دوم) را پر می کنیم و روی دکمه ارسال کلیک می کنیم این اطلاعات کجا مقدار میگیره ؟؟؟؟

امیدوارم متوجه شده باشید

من کد های مربوط به قیلد دوم را میزارم تا دوستان نگاه کنند

<div class="form-row clearfix">
<label class="required" for="body">متن</label>
<script type='text/javascript' src='http://static.cloob.com//public/scripts/run/g.editor.v14.js'></script><div id="temp_378166" style="display:none"></div> <div id="editorcontentbody" style="float:right;width:550px;height:290px;background:ur l(http://static.cloob.com//public/images/loading.gif) no-repeat center;margin-bottom:5px;"></div><style type="text/css">
.rteImage {
background:#AFD4FF none repeat scroll 0%;
border:1px solid #AFD4FF;
cursor:pointer;
}
.rteImageRaised, .rteImage:hover {
background:#F00 none repeat scroll 0%;
border:1px outset;
}
.rteImageLowered, .rteImage:active {
border:1px inset;
}
.rteVertSep {
margin:0pt 4px;
}
.rteBack {
background:#AFD4EE none repeat scroll 0%;
border:1px outset;
letter-spacing:0pt;
padding:2px;
}
.rteBack tbody tr td, .rteBack tr td {
padding:0pt;
}
.rteDiv {
display:block;
position:static;
}
.rteSmile {
vertical-align:middle;
}
</style><script>geteditorinit("http://www.cloob.com/public","data[body]",378166,2,550,0,0,"body")</script> </div>

debugger
یک شنبه 20 تیر 1389, 09:09 صبح
واقعا کسی نمی دونه این فیلد چطوری مقدار میگیره ؟؟؟

پس شما چطوری کد نویسی می کنید

صابر طهماسبی
یک شنبه 20 تیر 1389, 09:30 صبح
سلام
سوال شما کمی گنگ است
موارد گنگ :

و دیگری را نمی دونم ...

با در دست داشتن id براحتی می توان توسط نرم افزار یک value به فیلد مورد نظر نسبت داد
منظور از نرم افزار چیست؟برای مثال اگر چیزی مثل دریم ویور مد نظر است خوب چه نیازی به id داریم؟id برای هنگام کد نویسی است

این فیلد ها باید توسط نرم افزار به صورت اتوماتیک پر شود

فیلد دوم که از نوع input نیست و من هر کاری می کنم نمی تونم بهش value ای نسبت بدم
:متعجب: این از همون مورد اول ناشی می شود! همون فیلدی که در اول نوشتید "و دیگری را نمی دانم.."
و ...
بهتره کدتون را کامل بذارید اینجا تا دوستان راهنمایی کنند

debugger
یک شنبه 20 تیر 1389, 11:08 صبح
دوست عزیز من با سی شارپ یک اسپمر دارم می نویسم . اسپمر نرم افزاری هست که فیلد های مورد نظر روی وب سایت مورد نظر پر می کنه و بعد روی دکمه ای کلیک می کنه . دیگه لازم نیست کاربر بره به سایت مورد نظر و فیلد ها را پر کنه و ....

حالا در یک وبسایتی که یک فرمی دارد که از دو فیلد تشکیل شده است یکی موضوع و دیگر متن نامه و یک دکمه ارسال هم دارد

فیلدی که اسمش موضوع هست از نوع input هست . من اگر بخوام تو نرم افزارم این فیلد را شناسایی کرده و لود کنم می نویسم

<input type="text" name="data[subject]" id="subject" value="" />

System.Windows.Forms.HtmlDocument doc = this.webBrowser1.Document;
doc.All["subject"].SetAttribute("value", textBox8.Text.ToString().Trim());

کد بالا میگه فیلدی که id اون برابر subject هست را پیدا کن و مقدارش (همون value ) را برابر تکست باکس 8 (توی نرم افزار) قرار بده

خب تا اینجا مشکلی نیست

اما فیلد دوم که همون متن نامه هست . از نوع input نیست و از نوع type='text/javascript' است . کد هاشو در پست اول نگاه کن .

حالا من چطوری می تونم فیلد دوم را پر کنم. مشکل کد نویسی ندارم . مشکلم اینه که نمی دونم فیلد دوم چطوری مقدار میگیره . یا به عبارتی value اون کجاست . چون بالاخره وقتی کاربر به صورت دستی متنی می نویسه و روی دکمه ارسال کلیک می کنه این متنی که نوشته یه جایی ارسال میشه دیگه . این متن کجا میره ؟ کجا مقدار میگیره ؟ اگر اینو بدونم توسط کد نویسی کاری می کنم این مقدار را از برنامه من بگیره

صابر طهماسبی
یک شنبه 20 تیر 1389, 11:50 صبح
نوع type='text/javascript یک تگ برای دریافت اطلاعات نیست!
این نوع اسکریپت را مشخص می کند و در تگ script کاربرد دارد
فیلد دوم مورد نظر شما باید یکی از فیلدهای input یا textarea باشد چون در طراحی وب (html) برای دریافت اطلاعات از این دو استفاده می کنیم.
در اینجور کارها نیازی به فرم نیست باید آدرس صفحه ای رو که اطلاعات فرم را دریافت و پردازش می کند پیدا کنید
کدی که در پست قبلی گذاشتید چیز خاصی را بیان نمی کند شما آدرس اون صفحه ای رو فرم مورد نظرتون در اونجاست پست کنید تا بنده بررسی کنم در حد توان بتونم کمک کنم