PDA

View Full Version : استارت vb.net

ahp_online
شنبه 19 تیر 1389, 08:50 صبح
سلام
دوستان من می خواستم vb.net را به صورت حرفه ای یاد بگریم.قبلا با vb6 کار می کردم البته چند تا پروژه نوشتم ولی در سطح حرفه ای کار نکردم برای همین منظور می خوام vb.net را به صورت حرفه ای شروع کنم چون شنیدم خیلی بهتر از vb6 است.
حالا می خواستم از دوستان کمک بگیرم که باید از کجا شروع کنم با توجه به این که می خوام رند یاد گیریم هم سریع باشه؟؟؟

ممنون

Alghoochi
شنبه 19 تیر 1389, 15:12 عصر
بهترین روش استفاده از کتابه. البته سی دی های آموزشی هم هست ولی من کتابو ترجیح می دم

ashkan209
شنبه 19 تیر 1389, 18:25 عصر
1- مدتی خودت باهاش ور برو ، یه دونه کتاب هم بگیر و باهاش جلو برو از انتشارات نص و تمریناتش رو انجام بده
2- بعدش کلاس یا مربی خصوصی ، طوری که خودت بحثو هدایت کنی ، که چه چیزایی واست توی مرحله مطالعه نا آشنا و مبهم مانده و اصولا چی میخوای یاد بگیری
3- کد بنویس و بنویس و بنویس و توی سایتهایی مثل همینجا و MSDN خودتو ریجیستر کن و بپرس و بپرس و بپرس

rasoul2023
شنبه 19 تیر 1389, 20:57 عصر
سلام :
من هم وقتی میخواستم NET. را شروع کنم به VB6 مسلط بودم وقتی که خواستم که وارد کار با دات نت بشم اکثر چیزاش واسم غریب بود و تنها کاری که کردم تهیه یه کتاب بود به عنوان مرجع کامل VB.NET البته به دور از اسمش مرجع کاملی نبود اما خوب بالاخره برای شروع خوب بود و اما مقالات سایت نمونه کدها و البته سوالاتم توی سایت بی تاثیر نبود البته هیچ CD اموزشی خوبی در زمینه VB.NET پیدا نکردم اما ویدئو هایی که توی سایت ها هست کمک واقعا خوبی هستند سعی کن ویدئو دانلود کنی و از اونا استفاده کنی .

موفق باشی

mohammad.moosaei
یک شنبه 20 تیر 1389, 01:34 صبح
سلام :

علاوه بر همه ی این پیشنهادهایی که دوستان دادن یک چیز دیگه هم یادت نره :

سایت www.codeproject.com

به من که واقعا کمک میکنه . امیدوارم شما هم ازش لذت ببرید.

ahp_online
یک شنبه 20 تیر 1389, 13:26 عصر
سلام
از همه ی دوستان ممنون ولی من می خوام روند یادگیریم سریع باشه.من نمی خوام یک کتاب 500 صفحه رو بخونم که vb.net یاد بگیرم چون دستورات معمولی رو بلدم.
اگر دوستان فایل آموزشی دارن که روند یادگیری رو سریع تر می کنه ممنون می شم لینک دانلود رو بزارن.
برای فیلم آموزشی می تونید لینک دانلود بدید؟؟؟به زبان فارسی است؟؟

hero4000
یک شنبه 20 تیر 1389, 13:53 عصر
دوست عزيز به نظر من بهترين راه شروع يک پروژه کوچک مثل يک دفتر تلفن ساده است که کم کم با قسمتهاي مختلف درگير بشي و مشکلاتت رو برطرف کني تا کاملا مسلط بشي وهمينجور امکانات پروژت رو بيشتر کني

mohammad.moosaei
یک شنبه 20 تیر 1389, 15:13 عصر
سلام من سی دی های آموزشی شرکت گسترش دنیای نرم افزار رو پیشنهاد می دم . البته خودم ندارم وگرنه لینک دانلود رو می زاشتم . ولی پکیج بسیار خوبیه.

محسن شامحمدی
یک شنبه 20 تیر 1389, 15:48 عصر
به نظر من تک تک چیزایی که توی وی بی بلدی رو ببین توی دات نت هم می تونی انجام بدی اگر بتونی که خب مشکلی نیست ولی اگه نتونستی برو و معادل دات نتی اونو یاد بگیر
به این ترتیب بعد از چند وقت حالا هرچی که تو وی بی 6 بلد بودی تو دات نت هم بلدی

ahp_online
یک شنبه 20 تیر 1389, 19:02 عصر
سلام
دوستان من بیشتر می خوام با vb.net با پورت های کامپیوتر مثل com و usb ارتباط برقرار کنم.
کسی فایل pdf آموزشی نداره؟؟

mahdi1373
یک شنبه 20 تیر 1389, 20:28 عصر
راستش شما من رو گیج کردید! اولش گفتید که می خواین vb.net رو به صورت حرفه ای یاد بگیرید، بعدش گفتید می خواین رند باشه و ebook بزارین، حالا هم که می گین می خواین با پورت ها ارتباط برقرار کنید. به نظر من با ebook نمیشه به طور حرفه ای vb.netرو یاد گرفت. توی vb.net بخش هایی اضافه شده که خودش یه کتاب 500 صفحه ای احتیاج داره چه برسه به اونایی که هنوز یاد نگرفتید! پس به نظر من بهتره که شما یه کتاب مرجع کامل(به نظر من deitel & deitel) بگیرید و شروع به خوندن کنید. ممکنه بخش های اول اش براتون تکراری باشه ولی بعدش می بینید که به چیز های جدیدی رسیدید. یه ebook هم براتون میذارم، اینم لینکش:
http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://khazama.persiangig.com/VB_NET_Functions.pdf

ahp_online
دوشنبه 21 تیر 1389, 10:18 صبح
سلام
مهدی جان دستت در نکنه ولی به نظرت اینکار خوبه که من 500 صفحه کتاب رو بخونم بعد شروع به کار کنم.اینطوری خیلی طول میکشه و....
میشه یک مقایسه vb6 با vb.net برای من بگید؟؟

mahdi1373
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:40 عصر
سلام
مهدی جان دستت در نکنه ولی به نظرت اینکار خوبه که من 500 صفحه کتاب رو بخونم بعد شروع به کار کنم.اینطوری خیلی طول میکشه و....
میشه یک مقایسه vb6 با vb.net برای من بگید؟؟

بله، به نظر من اگر شما می خواهید حرفه ای یاد بگیرید باید این کار رو بکنید. هر که طاووس خواهد... مثلا همین مبحث شی گرایی که اضافه شده خودش شامل توارث و پلی مورفیزم و ... است. می دونم سخته، ولی لازمه.
خوب منظورتون از مقایسه چیه...؟ این که vb.net از vb6 بهتره که واضحه. بهترین دلیلش هم شی گرا شدن vb.net است.
در ضمن من چند تا ebook انگلیسی vb.net دارم که هر کدوم حدود 1000 صفحه است. اکه خواستید براتون upload می کنم.

ACorvinus
دوشنبه 21 تیر 1389, 19:30 عصر
سلام.

خسته نباشی دوست من. اگه میخوای واقعا یه چیزی یاد بگیری و از این شاخه به اون شاخه نپری این کارارو انجام بده:

1. کتاب های آموزشی Microsoft رو (به زبان اصلی) دانلود کن و داشته باش.
2. یه پروژه برای خودت تعریف کن و بشین از جون و دل براش عرق جبین بریز.

وقتی پروژه تموم شد اونوقت نصف به بیشتر کارای معمول و پرکاربرد رو که همه انجام میدن رو بلد میشی. و اگه میخوای حرفه ای کار کنی تقریبا 2 سالی وقت نیاز داری و حوصله!!!

موفق باشی.