PDA

View Full Version : بهترین OCR کدومه؟

سالومه
سه شنبه 31 خرداد 1384, 14:54 عصر
من لازم دارم توی برنامه ام از سیستم OCR استفاده بکنم. این سیستم باید با کلیک کاربر حروف و مخصوصاً اعداد روی صفحه رو بخونه.

مثلاً اگر قسمتی از صفحه به این صورت هست:

11:50 AM

این سیستم باید به درستی اعداد رو از حروف مجزا کنه ( کاری که مثلاً سیستم دیکشنری Babylon می کنه )

به نظر شما ( و طبق تجربه ) بهترین OCR برای این کار کدومه؟ ( البته من دنبال مجانی نیستم )

مرسی

abdolkamal
چهارشنبه 01 تیر 1384, 00:19 صبح
منظورت OCR انگلیسیه دیگه؟

سالومه
چهارشنبه 01 تیر 1384, 00:50 صبح
بله
منظورم OCR انگلیسی هست
من خودم چند تایی پیدا کردم ولی یا خیلی گرون هستن یا اینکه اون کاری که من میخوام رو انجام نمیدن

شما تجربه ای برای این کار دارین؟
ممنون میشم اگر کمک کنید

nematia
چهارشنبه 01 تیر 1384, 07:17 صبح
abbyy

میتی دات نت
چهارشنبه 01 تیر 1384, 08:55 صبح
به نام خدا

abbyy

خب یعنی چی ؟ باهاش جمله بسازه ؟

از دوستان انتظار میرود بهتر از اینها جواب بدهند و همه دوستان را مانند خودشان باسواد فرض نکنند . :گیج:

Ali_Hashemi
چهارشنبه 01 تیر 1384, 09:50 صبح
باز هم بحث باسواد و بی سواد ؟

از دوستان انتظار میرود بهتر از اینها جواب بدهند و همه دوستان را مانند خودشان باسواد فرض نکنند .

ببخشید - خوب یه چیزی در مورد Babylon میخوام بگم :

کاری که Babylon در حقیقت OCR نیست . این نرم افزار میاد و به اون شیئ متنی دسترسی پیدا میکنه و اونو میخونه.
البته کمی تا قسمتی هم میتونه کار OER رو انجام بده - تو بعضی از مواقع که حروف رو با درصد احتمال مساوی بین دو حرف نمیتونه تشخیص بده (مثلا نمیدونه I هست یا l ممکنه هرکدومشون درست باشن به احتمال 50 % ) مثل فونتهای کج و کوله . این صحبت من رو میتونید امتحان کنید
توی Paint یک متن انگلیسی یا عدد بنویسید - بعدش با Babylon سعی کنید اونرو بخونید - میبینید که درست جواب نمیده!

حالا من نمیدونم - اگر نیاز شما واقعا یه چیزی تو مایه های Babylon هست - نیازی به OCR ندارید و میتونید روش اونرو پیش بگیرید - اما اگر حتما باید روی تصویر کار بشه ، OCR نیاز اصلی شماست . متاسفانه در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم. :sorry:

hyrbod
چهارشنبه 01 تیر 1384, 12:55 عصر
این رو امتحان کنید ببینید به کارتون میاد یا نه...
http://xpidea.com/products/neurovcl/neurovcl.htm

سالومه
چهارشنبه 01 تیر 1384, 21:36 عصر
abbyy

آیا شما تا به حال با این سیستم کار کردین؟
اگر ممکنه یک مقدار اطلاعات به من بدین که با کاری که میخوام انجام بدم سازگار هست یا خیر
ممنون

سالومه
چهارشنبه 01 تیر 1384, 21:41 عصر
ببخشید - خوب یه چیزی در مورد Babylon میخوام بگم :

کاری که Babylon در حقیقت OCR نیست . این نرم افزار میاد و به اون شیئ متنی دسترسی پیدا میکنه و اونو میخونه.
البته کمی تا قسمتی هم میتونه کار OER رو انجام بده - تو بعضی از مواقع که حروف رو با درصد احتمال مساوی بین دو حرف نمیتونه تشخیص بده (مثلا نمیدونه I هست یا l ممکنه هرکدومشون درست باشن به احتمال 50 % ) مثل فونتهای کج و کوله . این صحبت من رو میتونید امتحان کنید
توی Paint یک متن انگلیسی یا عدد بنویسید - بعدش با Babylon سعی کنید اونرو بخونید - میبینید که درست جواب نمیده!

حالا من نمیدونم - اگر نیاز شما واقعا یه چیزی تو مایه های Babylon هست - نیازی به OCR ندارید و میتونید روش اونرو پیش بگیرید - اما اگر حتما باید روی تصویر کار بشه ، OCR نیاز اصلی شماست . متاسفانه در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم. :sorry:

من می تونم این کار رو انجام بدم اما متاسفانه همه قسمت های ویندوز این اجازه رو نمیده که نوشته اون متن رو دریافت کنیم. در خیلی از قسمت ها نوشته زیر ماوس گرفته میشه و خیلی جاها هم گرفته نمیشه.

اما درباره Babylon ... من فکر کنم اونها از OCR استفاده می کنند. چون یک فایل در شاخه برنامه هست به اسم ocr_data که فکر کنم اطلاعات مربوط به OCR درونش هست!

البته من دقیقاً کاری رو میخوام انجام بدم که Babylon میکنه. یعنی گرفتن اطلاعات از روی صفحه مانیتور ( و نه اینکه از روی کاغذ اسکن شده باشه )

لطفاً اگر در زمینه خوندن اطلاعات از روی مانیتور کدی دارید به من کمک کنید چون کدی که من نوشتم در همه جا عمل نمیکنه و فقط قسمت های محدودی رو از ویندوز میتونه نوشته شون رو نمایش بده

با تشکر