PDA

View Full Version : توضیح در مورد pattern matching

elahe_eli
دوشنبه 21 تیر 1389, 08:54 صبح
دوستان می شه یکی راجع به الگوریتم pattern matching یه توضیحی بده . لطفا :لبخندساده:

asrin|\|
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:05 عصر
شايد pdf ضميمه بتونه كمكتون كنه...

مصطفی ساتکی
دوشنبه 21 تیر 1389, 18:26 عصر
دوستان می شه یکی راجع به الگوریتم pattern matching یه توضیحی بده . لطفا
در چه زمينه اي . تو چندين فيلد ميشه در مورد pattern matching بحث كرد.

elahe_eli
دوشنبه 21 تیر 1389, 23:00 عصر
در مورد تصحیح لغوی یک متن می خوام

Reyhane7
چهارشنبه 23 تیر 1389, 11:34 صبح
تطبيق الگو در متن (Pattern Matching)

عبارت است از جستجوي يک متن کارکتري به منظور يافتن يک زير رشته از کارکتر ها. يافتن زير رشته "abcabd" در متن "abcbdabcabdddbc" مثالي از تطبيق الگو مي باشد.

اگر q اندازه متن و p اندازه الگو باشد، يک الگوريتم ساده براي انجام تطبيق الگو داراي مرتبه زماني( o(pq است:چشمک:

{اگه پياده سازي الگوريتم (Knuth-Morris-Pratt ) به کارتون مياد سورسش رو قرار بدم!}

armiya
پنج شنبه 24 تیر 1389, 00:59 صبح
لطفا این الگوریتم رو هم قرار بدید و توزیح بدید

با تشکر

Reyhane7
پنج شنبه 24 تیر 1389, 11:50 صبح
الگوریتم پرات - موریس - کنوث
(فايل سورس و exe)

giti88
جمعه 23 مهر 1389, 07:06 صبح
سلام.هر كي اين الگوريتمو كامل فهميده و در مورد نحوه ي كار كردنش و كدهاش (كه هر كدوم براي چي نوشته شده) چيزي ميدونه لطفا يه توضيح كامل:خجالت: بده.
خييييييييييييلي بهش احتياج دارم
با تشكر

tooraj_azizi_1035
دوشنبه 26 مهر 1389, 10:58 صبح
سلام،
Pattern Matching به معنی تطبیق الگو هست که برای اجرای اون می شه از همه Core های CPU استفاده کرد و به صورت موازی عملیات مقایسه رو اجرا کرد مثلاً:
abcdefghijklmnop
CPU Core 2:
16 کاراکتر داریم Core1 تکه abcd و mnop را به عهده می گیره و Core 2 کاراکترهای efgh و ijkl رو به عهده می گیره. یعنی : 1111222222221111
1 سی پی یو 1 و 2 سی پی یو 2 هست.
به تعداد Core ها می شه Performance رو بالا برد.

giti88
سه شنبه 27 مهر 1389, 19:01 عصر
شاید بهتر بود می گفتم مبتدی ام.از این توضیحایی که دادین هیچی نفهمیدم.
می خواستم نحوه ی عملکرد و اجرا شدن الگوریتم پرات - موریس - کنوث(kmp) رو با یه مثال توضیح بدم .برای این مثال راهنمایی می خواستم .البته همین جا این الگوریتمو ارایه دادن توضیح و فایل اجراییشم گذاشتن ولی من یه توضیح واضحتر لازم دارم

emprator_01
جمعه 07 آبان 1389, 18:04 عصر
سلام
دانشجوی کدوم دانشگاهی ؟
این الگوریتم و همچنین اون دوتا الگوریتم دیگه که برای تطبیق الگو بکار برده میشه تو کتابهای پیام نور گفته شده
این الگوریتم سوم ،یه جورایی گیره و خیلی باید باهاش سروکله بزنی تا خوب بفهمیش

emprator_01
چهارشنبه 19 آبان 1389, 04:03 صبح
سلام دوست من
همونطور که گفتم تو کتاب پیام نور یه توضیحاتی گفته شده ،البته اونم مثل همه ی کتابهای دیگه کامل که نیست ...
ولی شاید اگه یه سر بزنی بدردتون بخوره
این الگوریتم یه خورده توضیح دادنش سخته در حدیکه شفاهی گفتنش حدود یه ربع کاره ، مخصوصا که دیگه نوشتنش:گریه::گریه: ...
ولی تا جایی که میتونم میگم شاید بدردت بخوره:چشمک:
البته ببخشید که یه خورده بصورت عامیانه بیان شده و رسمی نیست ، دلیلش هم اینه که هم حوصله ی رسمی نوشتن رو نداشتم و هم اینکه فکر کردم شاید فهمیدن مطلب اینجوری راحتتره :لبخند::لبخند:
البته میشد کاملا با سورس مرحله به مرحله براتون توضیح داد که فکر کردم ممکنه ابهامی براتون پیش بیاد
ما پیام نوری ها دیگه عادت کردیم بیشتر مطلب رو خودمون بخونیم و کمتر به استاد متکی باشیم
شما هم عادت کن :لبخند:

الان شما برو اون فایل فشرده رودانلود کن و اون فایل ورد رو بخون
تا تونستم راحت توضیح دادم
کامل بخونش و اگه بازم سوال یا مشکلی بود در خدمتم:چشمک:

giti88
جمعه 05 آذر 1389, 08:43 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از توجهی که کردی واقعا عالی توضیح داده بودی.
این که میگی متکی به خودتون هستین عالیه تو پیام نور این لازمه ی موفق شدنه :تشویق::تشویق::تشویق:
یه سوال،تو توضیحایی که داده بودی یه جا تو الگویی که دنبالش می گردیم bتبدیل بهBشده بود.
لطفا در موردش توضیح بده:لبخندساده::خجالت::خجالت: :خجالت:
موفق باشید.

emprator_01
شنبه 18 دی 1389, 15:36 عصر
سلام دوست عزیز
ممنون از توجهی که کردی واقعا عالی توضیح داده بودی.
این که میگی متکی به خودتون هستین عالیه تو پیام نور این لازمه ی موفق شدنه :تشویق::تشویق::تشویق:
یه سوال،تو توضیحایی که داده بودی یه جا تو الگویی که دنبالش می گردیم bتبدیل بهBشده بود.
لطفا در موردش توضیح بده:لبخندساده::خجالت::خجالت: :خجالت:
موفق باشید.

سلام
ممنون
اون یه اشتباه تایپی ساده بود که احتمالا ورد جابجاش کرده :لبخند:
اصلاحش کردم:چشمک:

m0rt3z4
جمعه 17 آبان 1392, 21:59 عصر
لطفا پست پاک شود