PDA

View Full Version : سوال: مشکل در فایل XML ؟

uservb
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:32 عصر
من یه کد Xml دارم که براتون گذاشتم .
این کد قسمت سرچ داره ولی خیلی خوب کار نمیکنه . مثلا در قسمت Search in Event شما کلمه "مامور" رو بنویسید و نتیجه رو مشاهده
کنید . میخوام ببینم شما میتونید یه کاریش بکنید که درست بشه .
و البته یه مشکل دیگه هم هست . ببینید کد xml من اینه :

<?xml version="1.0" encoding="utf-16"?>
<Shamsi>
<Farvardin Day="1" Month="فروردین" Event="آغاز نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/1" Picture="\images\Nouroz.jpg" />
<Farvardin Day="2" Month="فروردین" Event="عيد نوروز(تعطيل)-تهاجم ماموران پهلوي به مدرسه فيضيه قم(1342ه.ش)-آغاز عمليات فتح
المبين(1361ه.ش)" Holiday="True" Date="1/2" Picture="\images\feyziyeh.jpg" />
<Farvardin Day="3" Month="فروردین" Event="عید نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/3" Picture="\images\Nouroz2.jpg" />
<Farvardin Day="4" Month="فروردین" Event="عيد نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/1" Picture="\images\Nouroz3.jpg" />
</Shamsi>
و من میخوام که بتونم کد رو به شکل زیر تبدیلش کنم .

<?xml version="1.0" encoding="utf-16"?>
<Shamsi>
<Farvardin Day="1" Month="فروردین" Event="آغاز نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/1" Picture="\images\Nouroz.jpg" />
<Farvardin Day="2" Month="فروردین" Event="عيد نوروز(تعطيل)-تهاجم ماموران پهلوي به مدرسه فيضيه قم(1342ه.ش)-آغاز عمليات فتح
المبين(1361ه.ش)" Holiday="True" Date="1/2" Picture="\images\feyziyeh.jpg" />
<Farvardin Day="3" Month="فروردین" Event="عید نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/3" Picture="\images\Nouroz2.jpg" />
<Farvardin Day="4" Month="فروردین" Event="عيد نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/1" Picture="\images\Nouroz3.jpg" />
</Shamsi>
<Miladi>
<March Day="1" Month="مارس" Event="آغاز نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/1" Picture="\images\Nouroz.jpg" />
<March Day="2" Month="مارس" Event="عيد نوروز(تعطيل)-تهاجم ماموران پهلوي به مدرسه فيضيه قم(1342ه.ش)-آغاز عمليات فتح المبين(1361
ه.ش)" Holiday="True" Date="1/2" Picture="\images\feyziyeh.jpg" />
<March Day="3" Month="مارس" Event="عید نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/3" Picture="\images\Nouroz2.jpg" />
<March Day="4" Month="مارس" Event="عيد نوروز - تعطيل" Holiday="True" Date="1/1" Picture="\images\Nouroz3.jpg" />
</Miladi>

و هنگام خوندن فایل Xml فقط از قسمت <Shamsi> تا </Shamsi> رو بخونه و یا از قسمت <Miladi> تا </Miladi> و یا بتونه کلشو بخونه .
البته اگه به فایلی که براتون میذارم نگاه کنید متوجه میشید . حجمشم کمه 134KB .
این خیلی فوریه .ممنونم میشم اگه زود جوابشو بگید .

فایل Xml من :

http://downloadshadow.persiangig.com/document/XML.zip

LORD AELX
چهارشنبه 23 تیر 1389, 16:52 عصر
شما چرا از UTF-16 استفاده کرده اید؟!! این یونیکد مربوط به آسیای شرقی است! :لبخندساده: شما باید از UTF-8 استفاده کنید.

اگر درست نشد، بازم سوال کنید... :چشمک:

uservb
جمعه 25 تیر 1389, 15:25 عصر
اتفاقا خودم هم به این موضوع رسیدم ولی Error میده .مشکل از اون نیست . این کد رو از جایی آوردم و تغییرش دادم

mohammad.moosaei
جمعه 25 تیر 1389, 23:23 عصر
اتفاقا خودم هم به این موضوع رسیدم ولی Error میده .مشکل از اون نیست . این کد رو از جایی آوردم و تغییرش دادم

سلام یک برنامه با اون کارایی که تو می خوای انجام بده نوشتم . البته با C# ، زیاد فرقی نمیکنه .
البته شرمنده وقت تبدیلش به VB رو نداشتم . امیدوارم که کمکت کنه :

http://www.4shared.com/file/YjVYAtMX/Work_With_XML.html