PDA

View Full Version : سوال: ذخیره فایل قبل از بسته شدن برنامه

xboycooper
دوشنبه 21 تیر 1389, 17:31 عصر
سلام دوستان
من تو برنامه با برنامه های آفیس زیاد سر و کار دارم و تا الان به مشکل بر نخوردم فقط در استفاده از PowerPointApplication مشکل دارم !

اول اینکه قابلیت BeforClose رو نداره ... در برنامه هایی مثل ورد کاربر یه متنی رو وارد میکنه و با زدن دکمه X یا همون (Close) برنامه بسته میشه و فایل هم توی بانک ذخیره میشه . ولی اینجا چون این قابلیت رو نداره از کاربر میخواد فایل جاری رو ذخیره کنه ... در صورتی که من اطلاعات رو در یک فایل موقتی میریزم و بعد از ذخیره شدن در دیتابیس این فایل هم پاک میشه ...

شرمنده یه سوال دیگه هم دارم ! چطور میتونم شماره فرمت های فایل های آفیس رو پیدا کنم !
مثلا با آزمون و خطا فهمیدم فرمت Doc یا Docx شمارش چنده . آیا منبعی هستش ابن فرمت ها توش نوشته شده باشه یا راهی که بشه زودتر فهمید :لبخند:

ممنون :قلب:

Pascal
دوشنبه 21 تیر 1389, 18:12 عصر
مثلا با آزمون و خطا فهمیدم فرمت Doc یا Docx شمارش چنده . آیا منبعی هستش ابن فرمت ها توش نوشته شده باشه یا راهی که بشه زودتر فهمید :لبخند:

آيا امكان دارد در مورد شماره فرمت Doc یا Docx و كاربرد اين شماره توضيح بدهيد؟

xboycooper
دوشنبه 21 تیر 1389, 20:23 عصر
وقتی میخوای فایل رو ذخیره کنی یک گزینه فرمت فایل داره که باید یک عدد بدی .
حالا میتونی یه عدد ثابت بدی یا اینکه از کاربر بخوای یه عدد (فرمت دلخواه) رو انتخاب کنه . همین .

مثلا اینجا wdformat فرمت فایلی هستش که قراره ذخیره شه ...

WordApplication1.ActiveDocument.SaveAs(temp,wdform at,EmptyParam,EmptyParam,EmptyParam,EmptyParam,Emp tyParam,EmptyParam,EmptyParam,EmptyParam,EmptyPara m,EmptyParam,EmptyParam,EmptyParam,EmptyParam,Empt yPara
m);