PDA

View Full Version : حرفه ای: نسخه برداری از بانک SQL Server

eftekhai07
سه شنبه 22 تیر 1389, 12:25 عصر
سلام به همه دوستان و برنامه نویسان محترم .
من برای یه برنامه نیاز به این دارم که بتونم از طریق نرم افزارم و با کد نویسی یا اجرای یه SP ، یه نسخه جدید از بانک اطلاعاتیم بسازم .
در حقیقت نیاز به دستوراتی دارم که بتونه یه دیتابیس رو به طور کامل اسکریپت کنه و اون اسکریپت رو اجرا کنه .
اجرا کردن اسکریپت که مشکلی نیست . میدونم که میشه از SP ها هم چطوری با کد نویسی اسکریپت تهیه کرد . اما مشکل من اینجاست که نحوه اسکریپت کردن یه بانک به صورت کامل ( با کاربرهاش ، جدول هاش و حتی سطح دسترسی هاش ) رو بلد نیستم.
میدونم که چیز عجیب و غریبی رو نیاز دارم . اما اگه کسی میدونه ، لطفا کمکم کنه . برام خیلی مهمه .
پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم .

ASKaffash
سه شنبه 22 تیر 1389, 12:34 عصر
سلام
با ConnectionString متصل به master و با استفاده از Create Database بانک را ایجاد کنید و سپس با ConnectionString این بانک Script جداول و غیره را اجرا کنید

eftekhai07
چهارشنبه 23 تیر 1389, 11:05 صبح
ممنونم دوست من . اما هدف من این نیست .
ببینید ، بانک اطلاعاتی ما مکنه تغییرات بکنه . من میخوام بعد از ساختن یه بانک خام ، بتونم آخرین نسخه از بانکم رو ، به صورت خالی ، توی یه بانک دیگه ایجاد کنم . ینی بانک اصلیم رو اسکریپت کنم و اون اسکریپت رو توی بانک جدیدی که نامش به عنوان یه صورت تاریخ درج شده ، اجرا کنم تا یه بانک خالی جدید و با توجه به آخرین تغییرات جداول بانک قدیمیم ایجاد بشه .

homayoun_sa
پنج شنبه 24 تیر 1389, 14:01 عصر
بر روی دیتابیس مورد نظرت راست کلیک کن و بر روی Task->Generate Script می تونی script مورد نظرت را تهیه و هر وقت بخوای می تونی اون را اجرا و دیتا بیس مورد نظرت ساخته خواهد شد.
ولی اینکه بتونی با یک sp این کار را انجام بدی من ندیدم و بعید می دونم این کار عملی باشه