PDA

View Full Version : سوال: سوال در خصوص Sql Express

M.T.P
شنبه 26 تیر 1389, 11:21 صبح
با سلام.
پایگاه داده sql که با vb2005 ایجاد میشه ، آیا برای استفاده در سیستم های دیگه نیاز به نصب Sql Express داره یا نه؟

M.T.P
شنبه 26 تیر 1389, 12:08 عصر
یه سوال دیگه اینکه این نوع پایگاه داده یعنی Express چه فرقی با Sql server داره؟

vbworm
شنبه 26 تیر 1389, 12:16 عصر
خیر توی سیستمهای دیگه نیاز به نصب SQL نیست. شما از Client ها به Server وصل میشی

vbworm
شنبه 26 تیر 1389, 12:19 عصر
راجع به SQLServer ها میتونی توی لینک زیر اطلاعات خوبی بدست بیاری :

http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/editions.aspx

mhmoein
شنبه 26 تیر 1389, 12:27 عصر
دوست عزیز اگر می خوای تحت شبکه کار کنی باید در سیستم های کلاینت آدرس IP کامیپوتر سرور را در کانکشن استرینگ قرار بدی و SQL باید در کامپیوتر سرور نصب بشه.

در کامپیوترهای تک کاربره هم باید یک نسخه SQL رو حتما نصب کنی و دیتابیس رو Attach کنی.

در مورد آشنایی با SQL SERVER هم این ها رو ببین .

http://iranictnews.ir/related/90843/R_42655_____%D8%A8%D8%A7-SQL-Server-2005-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF.htm

http://www.forum.p30world.ir/showthread.php?t=248061

M.T.P
شنبه 26 تیر 1389, 12:47 عصر
برنامه من تحت شبکه نیست . اگه از بانک sql express استفاده کنم و ببرم رو سیستم دیگه باید sql express رو نصب کنم یا نه؟ دوست اولی فرمودند (نصب نمیخواد) دوست بعدی(نصب میخواد)

mohammad.moosaei
شنبه 26 تیر 1389, 15:38 عصر
برنامه من تحت شبکه نیست . اگه از بانک sql express استفاده کنم و ببرم رو سیستم دیگه باید sql express رو نصب کنم یا نه؟ دوست اولی فرمودند (نصب نمیخواد) دوست بعدی(نصب میخواد)

سلام دوست عزیز :

اگر شما یک برنامه نوشتی که از Sql استفاده می کنه ، باید حتما در کامپیوتر مقصد هم Sql نصب باشه . خوب اگه نباشه پس دیتابیس و جدولهاش روی چه سرویسی قرار بگیرن؟؟؟؟؟؟:متفکر:

دوست من برای بردن برنامت به جای دیگه بهتره با استفاده از بخش Setup and Deployment موجود در Visual Studio یک Setup برای برنامت بسازی که تازه هنگام نصب برنامت خودش Sqlو NetFramework و هر چیزی که نیاز باشه رو نصب میکنه .

hero4000
شنبه 26 تیر 1389, 16:52 عصر
دوست من برای بردن برنامت به جای دیگه بهتره با استفاده از بخش Setup and Deployment موجود در Visual Studio یک Setup برای برنامت بسازی که تازه هنگام نصب برنامت خودش Sqlو NetFramework و هر چیزی که نیاز باشه رو نصب میکنه .

دوست عزيز ميشه اين مورد رو کامل توضيح بدين؟

nasim bahari
شنبه 26 تیر 1389, 18:10 عصر
سلام.............

1- شما باید اول یک پروژه جدید ( Setup ) به Solution اضافه کنی که برای این کار

File/Add/New Project

وارد پنجره ای می شوید که در قسمت سمت چپ ( Project Type ) گزینه Other Project Type و سپس گزینه Setup And Deployment رو انتخاب کرده و سپس در سمت راست گزینه Setup Project رو انتخاب کرده و در پایین یک نام برای پروژه نصب انتخاب کنید و ok رو بزنید حال یک پروژه نصب به سولوشن اضافه گردیده است.

2-حال بروی نام پروژه نصب در سولوشن راست کلیک کرده و گزینه Add و سپس گزینه File رو انتخاب کرده و فایل اجرایی برنامه رو که درپوشه Bin از مسیر برنامه قرار دارد را انتخاب کنید تا به پروژه نصب اضافه شود.

نکته: دقت کنید که اگر هر تغییری در برنامه دهید برای اینکه این تغییرات در پروژه نصب هم اعمال گردد باید فایل اجرایی که به پروژه نصب اضافه کرده اید رو حذف کرده و یک بار دیگه برنامه را اجرا کرده تا برنامه Compile شده و فایل اجرایی رو Add کنید.

3- حال بروی پروژه نصب راست کلیک کرده و گزینه Propertis رو انتخاب کرده و از پنجره باز شده دکمه Prerequisites را کلیک کنید تا وارد پنجره ای شوید که ملزوماتی که باید قبل از نصب نصب برنامه ، نصب شوند را انتخاب کنید..............

مثل:

Windows installer
.Net FrameWork 3.5 ( اگر از نسخه 2008 استفاده می کنید )
SQL Server Compact (بنا به خواسته دوستمون )
و ..............

در قسمت پایین همان پنجره سه گزینه وجود دارد که شما باید گزینه وسط را که مشخص کننده این است که برنامه های اضافی در مسیر برنامه هستند را انتخاب نمایید.... و OK

و در آخر هم بروی پروژه نصب در سولوشن راست کلیک کرده و گزینه Bulid را انتخاب نمایید تا برنامه نصب ساخته شود. در صورتی که عملیات با موفقیت انجام گیرد. یک برنامه نصب در پوشه Debug در مسیر برنامه ایجاد می شود که در کامپیوتر مقصد فقط کافیست این فایل نصب را اجرا کنید........

دوست عزیز این آموزش فقط چگونگی ساختن فایل نصب رو به صورت ساده توضیح داده و شما تنظیمات زیادی رو می تونین اعمال کنید.............

اگه سوالی بود ، در خدمتیم............

mohammad.moosaei
شنبه 26 تیر 1389, 22:40 عصر
دوست عزيز ميشه اين مورد رو کامل توضيح بدين؟

سلام دوست من :

گفتنی ها رو که باید میگفتم همشو کامل و جامع nasim bahari براتون توضیح دادن . و هیچ حرفی باقی نمیمونه جز تشکر از ایشون:تشویق:

AMIBCT
شنبه 26 تیر 1389, 23:21 عصر
اگه نیازی به امکانات سرور ندارید
حدس می‌زنم حجم داده‌های پایگاه داده‌ی شما خیلی باید کم باشه

در این موارد استفاده از پایگاه‌داده‌های دیگه مثل SQLite خیلی ساده‌تره
و نیازی نیست که شما برای یه برنامه‌ی ۱ مگابایتی یه سی‌دی یا DVD به کاربر بدید
یا حتی مجبور باشید خودتون مراجعه کنید برای نصب برنامه

M.T.P
یک شنبه 27 تیر 1389, 12:11 عصر
حجم داده های من در سه سال با بانک اکسس شده 1.5 مگ :لبخند:

کار کردن با بانک SQLite چطوریه؟
همین دستورات معمول SQL توش کار میکنه؟
احتیاج به نصب متعلقات نداره؟
می خوام مثل اکسس راحت باشه.
لطفا یه کم توضیح بدید.
با تشکر.

AMIBCT
یک شنبه 03 مرداد 1389, 23:51 عصر
به راحتی Access نیست

برای اجرا فقط به یه DLL نیاز دارید که کنار برنامه‌تون باشه و حجمش هم خیلی کمه(‌۵۰۰ کیلوبایت )
به علاوه فایل پایگاه داده قابلیت باز شدن روی تمام سیستم‌عامل‌های موجود( از جمله سیستم‌عامل‌های موبایل ) رو داره
سرعتش خیلی بیشتر از Access هست
دستورات SQL اون تفاوت‌های جزئی با SQL مایکروسافت داره که با کمی وقت‌گذاشتن می‌تونید همه رو یاد بگیرید
البته محدودیت‌هایی هم داره که با توجه به حجم کار شما تاثیری در عملکرد نخواهد داشت
( با توجه به حجم حتی شاید از SQL Server هم بهتر جواب بده )