PDA

View Full Version : مبتدی: سوال هایی از Database

3Dmajid
یک شنبه 27 تیر 1389, 11:12 صبح
من چند تا سوال دارم که به کار کردن با دیتابیس مربوط میشه.
البته سوالام بیشتر مفهومی هست. :لبخندساده:

- من کار کردن با DataAdapter رو در حد مبتدی بلدم ولی درست حسابی نمیدونم چیه !
Data Adapter چیه و به چه دردی میخوره و برای چی ازش استفاده میکنن ؟

-فرق استفاده از Data Adapter و SQL Command چیه (منظورم استفاده از مشخصه ی Select Command از DataAdapter و SQL Command)
میشه از هر دو روش استفاده کرد یا با هم فرقی هم میکنن ؟

-ویژگی Command Type به چه دردی میخوره ؟ (DataAdapter.SelectCommand.CommandType)

- SQL Command Builder چیه و به چه دردی میخوره ؟

- Data View به چه دردی میخوره ؟

- یه منبع میخوام که بتونم تمام مشخصه ها و متد های DataViewGrid رو یاد بگیرم:قلب:.

Alghoochi
یک شنبه 27 تیر 1389, 12:28 عصر
همه سؤال های شما به بانک اطلاعاتی مربوط می شه. فکر کنم اگه یه مقاله درباره بانک اطلاعاتی و ADO.Net بخونی جواب همه سؤالاتت رو پیدا می کنی.

3Dmajid
یک شنبه 27 تیر 1389, 14:22 عصر
همه سؤال های شما به بانک اطلاعاتی مربوط می شه. فکر کنم اگه یه مقاله درباره بانک اطلاعاتی و ADO.Net بخونی جواب همه سؤالاتت رو پیدا می کنی.

دوست عزیز اینو که خودمم میدونستم :لبخند:

مقاله ی انگلیسی دارم و خوندم، یه چیزایی میدونم ولی میخوام کامل تر متوجه شم :چشمک:

vbworm
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:04 عصر
http://social.msdn.microsoft.com/Search/fa-IR?query=datagridview&ac=8

nasim bahari
یک شنبه 27 تیر 1389, 17:06 عصر
سلام......

Data Adaptor

برای حفظ اتصال با پایگاه داده لازم است که از آن استفاده نماییم چون دیتاست اساساً یک شی غیر متصل است. و فقط وقتی نیاز باشد به پایگاه داده متصل می شود( رفتار غیر متصل به ویژه برای کار با منابع داده اینترنت موثر است) در واقع آداپتور داده اتصال به منبع داده را مدیریت می کندو هر زمان که لازم باشد اتصال شما را به آن برقرار می سازد. آداپتور داده محل ذخیره شدندستورات SQL (دستوراتی که باید روی پایگاه داده اجرا شوند)نیز هست.(SQL Data Adaptor)

ُSQL Command

بعد از ایجاد اتصال به پایگاه داده و باز کردن آن ، برای اجرای دستورات SQL باید باید از شی فرمان (Command) استفاده کنی.اگر بخواهیم رکورد های پایگاه داده را خوانده و در دیتاست قرار دهیم، باید دستور SQL مورد نظر را در خاصیت Select Command شی فرمان بنویسیمکه این دستور هنگام اجرای متد Fill آداپتور داده اجرا خواهد شد. شی فرمان دارای خواص دیگری مانند UpDataCommand ، InsertCommand ، DeleteCommand برای کارهای دیگر نیز هست.

Data view

نمای داده در واقع یک دیتاست فقط خواندنی است. و به همین دلیل می تواند داده ها را با سرعت بیشتری به نمایش بگذارد. البته یه خاصیت هم بنام RowFilter داره که بهتر یه حالی بهش بدی . چون کارایی بالایی داره.

البته دوست من اگه میخوای پایگاه داده کار کنی واقعاً باید قبلش مطالعه کنی و اشیاء ADO.Net رو بشناسی........به فکر یه رفرنس درست و حسابی باش..........من تا اونجایی که می تونستم سعی کردم توضیحاتی واضح بذارم ....باز هم اگه کمک خواستی در خدمتیم