PDA

View Full Version : گفتگو: AdoDb یا Ado.Net

محسن شامحمدی
چهارشنبه 30 تیر 1389, 18:25 عصر
دوستان مدتیه که سوالی ذهن منو خیلی مشغول کرده.
اکثر مبتدی ها مثل من میان و برای کار با دیتابیس می نشینن پای مقاله و سورس و... و کلا از صفر Ado.Net رو به اصطلاح یاد می گیرن حالا واقعا یاد می گیرن یا نه بماند.
در حالی که vb.net از یک فناوری دیگر برای دسترسی به بانک اطلاعاتی پشتیبانی می کند و آن فناوری Ado Db و ّAdo Dc است.
و اکثر کسانی که الان وی بی دات نت کار می کنند یک زمان وی بی 6 کار می کردند و کاملا با adodb و کدنویسی اون آشنایی دارن.

سوال من اینه که چرا از ado db استفاده نمی کنید و به خودتون زحمت یادگیری فناوری پیچیده و نسبتا سنگین و پر دردسر(غیر متصل) ado.net رو استفاده می کنید؟

nasim bahari
چهارشنبه 30 تیر 1389, 18:35 عصر
سلام..........

فقط و فقط به خاطر غیر متصل بودنش...............

برای کار توی محیط اینترنت و یا اکثر نرم افزار های کنونی تحت شبکه کار می کنند که باید از غیر متصل استفاده بشه. البت مدیریت بهینه تر میشه و امنیت بالاتر میره........

من که عاشق غیر متصل بودنش هستم.............

محسن شامحمدی
چهارشنبه 30 تیر 1389, 18:45 عصر
می تونید بگید غیر متصل بودن این فناوری توی برنامه هایی که فقط روی یک سیستم اجرا می شه و حتی بعضیاشون با یک دیتابیس اکسس کار می کنن چه فایده ای داره؟

nasim bahari
چهارشنبه 30 تیر 1389, 19:09 عصر
اینجا دیگه بحث امنیت پیش میاد.........

همانطور که خودتون هم می دونید هک کردن پایگاه داده ای که توسط نرم افزاری دائما دارای اتصال است راحتر است از غیر متصل.........

برای اینکار هکر می تونه با وارد کردن یک سری کد بجای ورودی های برنامه پایگاه رو هک کنه......

البته برای توضیحات بیشتر توی تالار پایگاه داده سرچ کن..........راستی گوگل رو هیچ وقت از یاد نبر...........

M.T.P
چهارشنبه 30 تیر 1389, 19:15 عصر
با سلام
من هم مثل این دوستمون از adodb قدیمی و محبوب استفاده میکنم و خیلی کار کردن باهاش راحته.
با ado.net هم کار کردم به بانک کانکت شدم اما این Recordset که تو adodb بود دیگه نیستش!!خدابیامرز همه چیز رو دستش میچرخید!:لبخند: معادل MoveNext ، MovePrevious و MoveLast و ... که Adodb.Recordset داشت تو فناوری ado چطوریه؟! نمیبینمشون. حتی تو متود Row در Dataset !!!

محسن شامحمدی
پنج شنبه 31 تیر 1389, 19:22 عصر
باید بزنی column و بعد بزنی ...
بیچارت می کنه :قهقهه: