PDA

View Full Version : سوال: بهترین زبان ؟ بهترین کتابخانه ؟ برای برنامه نویسی شبکه های عصبی ؟

franchesco
پنج شنبه 31 تیر 1389, 20:13 عصر
با سلام

دوستانی که در زمینه برنامه نویسی شبکه های عصبی با تجربه هستن لطفا راهنمایی کنن ؟
کدام زبان ؟
C++
PYTHON
JAVA

و هر زبانی رو که مناسب میدونین لطفا بهترین کتابخانه برای کار با شبکه های عصبی رو هم ضمیمه کنید .

ممنون

Alireza_Salehi
پنج شنبه 31 تیر 1389, 20:49 عصر
من از سی شارپ استفاده کردم
http://neurondotnet.freehostia.com/
http://www.codeproject.com/KB/recipes/aforge_neuro.aspx
http://franck.fleurey.free.fr/NeuralNetwork/

با هر زبونی میشه نوشت فرقی نمیکنه، ولی Matlab ابزارهای آماده بیشتری داره.
http://www.mathworks.com/products/neuralnet/

این هم یک کتابخانه همه کاره:
http://leenissen.dk/fann/

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 31 تیر 1389, 20:52 عصر
از بين اين 3 تا به گزينه اول C++ گزينه دوم java سوم python .
به نظر من از همون C++ استفاده كنيد كه matlab‌هم كد C++ بهتون ميده.
كتابخانه تا دلتون بخاد وجود داره.

franchesco
جمعه 01 مرداد 1389, 07:26 صبح
با تشکر دوستان عزیز

در ضمن من در مورد قدرت python در ضمینه شبکه های عصبی هم زیاد شنیدم . این طور نیست؟

در حقیقت برنامه ای که من تصمیم دارم بنویسم یک برنامه در ضمینه شبکه های کامپیوتری که با شبکه های عصبی قصد دارم مخلوطش کنم ! من قصد ندارم زیاد با برنامه نویسی شبکه های عصبی در گیر بشم و فقط قصد دارم یک کتابخانه قدرتمند و ساده رو انتخاب کنم که ورودی رو بهش بدم و با استفاده از توابع غنی که کتابخانه ارائه میده من خروجی رو گرفته و استفاده کنم . در ضمن خیلی مهمه که کار با کتابهانه ها ساده باشه و سردرگم نشم !

البته شاید نظری که دارم غیر فنی باشه چون تازه در این مورد شروع به کار کردم .
نظر شما دوستان چی؟

مصطفی ساتکی
جمعه 01 مرداد 1389, 09:23 صبح
در ضمن من در مورد قدرت python در ضمینه شبکه های عصبی هم زیاد شنیدم . این طور نیست
من خودم به خاطر كارم زياد باشبكه عصبي كار مي كنم.زبان من دلفي و جديداً Visual C++ رو شروع كردم.به علت تنوع سورس هايي كه تو وب وجود داره در اون 3 زباني كه شما ذكر كرديد به همون ترتيب كه خدمتون عرض كردم.من به كارهاي استثنايي و موردي كاري ندارم حالت كلي رو خدمتون عرض كردم.

من قصد ندارم زیاد با برنامه نویسی شبکه های عصبی در گیر بشم شما بايستي يه مقدار در مورد شبكه عصبي مطالعه داشته باشي .تا شناخت درستي از كاري كه ميخايد انجام بديد داشته باشيد.شبكه هاي عصبي يكي دو تا نيست و بايستي اوني كه براي كارتون مفيدتر انتخاب كنيد چون اين انتخاب تو جواب نهايي تون تاثير بسزايي داره.
من بهتون كتاب Neural Network By Hagan رو پيشنهاد مي كنم.يه كتاب آموزشي خوبيه .البته تكميل نيست يعني همه شبكه ها رو پوش نمي ده.
سعي كنيد كاري كه داريد انجام ميديد مورد مشابه اونو پيدا كنيد كه در مورد انتخاب شبكه دوباره كاري نكنيد و براي اين انتخاب IEEE بهترين گزينه است.

BOB
شنبه 09 مرداد 1389, 14:39 عصر
من قصد ندارم زیاد با برنامه نویسی شبکه های عصبی در گیر بشم و فقط قصد دارم یک کتابخانه قدرتمند و ساده رو انتخاب کنم که ورودی رو بهش بدم و با استفاده از توابع غنی که کتابخانه ارائه میده من خروجی رو گرفته و استفاده کنم . در ضمن خیلی مهمه که کار با کتابهانه ها ساده باشه و سردرگم نشم !

سلام

یادگیری طراحی شبکه های عصبی به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد. از آن مهمتر، حتی پس یادگیری، اینکه محیطی که طراحی میکنید بهینه باشد از اهمیت زیادی برخوردار است.

معمولا به همین دلیل استفاده از مجموعه کامپوننتهای قدرتمند و جامعی که برای این هدف ارائه شده بهینه تر است.
بنده در مورد Delphi و C-Builder میتوانم مجموعه کامپوننت DewLab Studio را به شما معرفی کنم که در زمینه شبکه های عصبی، یادگیری ماشین، تشخیص الگو و غیره ابزارهای مناسب، بهینه و قدرتمندی دارد.

Modifier
شنبه 09 مرداد 1389, 16:30 عصر
از Matlab استفاده کن..کتاب هم تو بازار داره...

JalaliMehr
یک شنبه 10 مرداد 1389, 11:43 صبح
سلام

یادگیری طراحی شبکه های عصبی به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد. از آن مهمتر، حتی پس یادگیری، اینکه محیطی که طراحی میکنید بهینه باشد از اهمیت زیادی برخوردار است.

معمولا به همین دلیل استفاده از مجموعه کامپوننتهای قدرتمند و جامعی که برای این هدف ارائه شده بهینه تر است.
بنده در مورد Delphi و C-Builder میتوانم مجموعه کامپوننت DewLab Studio را به شما معرفی کنم که در زمینه شبکه های عصبی، یادگیری ماشین، تشخیص الگو و غیره ابزارهای مناسب، بهینه و قدرتمندی دارد.
اينها open source نيست .تازه هر چقدر تو سايتش گشتم اثري از شبكه عصبي نبود

BOB
یک شنبه 10 مرداد 1389, 12:59 عصر
اينها open source نيست .تازه هر چقدر تو سايتش گشتم اثري از شبكه عصبي نبود

سلام

شما برای چه کاربردی می‌خواهید از شبکه عصبی استفاده نمایید؟؟

مواردی که ذکر کردم همگی از مهمترین کاربردهای شبکه‌های عصبی هستند، که مجموعه Dew Lab Studio هم از کامپوننتهای معروف در این زمینه است.
به بخش product از وبسایت کامپوننت مربوطه مراجعه کرده و documentation کامپوننتها را ببینید.

البته به غیر از این، مجموعه‌های معروف دیگری هم موجود هستند که خصوصا می‌توانم به فریمورک AForge.Net اشاره کنم.

JalaliMehr
یک شنبه 10 مرداد 1389, 16:17 عصر
سلام.

شما برای چه کاربردی می‌خواهید از شبکه عصبی استفاده نمایید؟؟
من هر چقدر تو ليست Feature هاش نگاه مي كنم كامپوننت هاي رياضي و آمار نه شبك عصبي.

البته به غیر از این، مجموعه‌های معروف دیگری هم موجود هستند که خصوصا می‌توانم به فریمورک AForge.Net اشاره کنم.
َّAForge.Net تو سايتش رفتم چيزي براي دلفي نداشت.ميشه لطف كنيد يه لينك بذاريد.

BOB
یک شنبه 10 مرداد 1389, 17:15 عصر
سلام

نه Aforge مربوط به دلفی نیست، برای .NET ارائه شده است.
در مورد DewLab هم نگفتید چه کاربردی مد نظرتان است. تشخیص الگو، پردازش تصویر، کلاسه بندی، یادگیری ماشین و ... همگی جز موارد شبکه‌های عصبی هستند. کامپوننتهای DSP و Mtx از DewLab برای همین کار هستند که در document آنها هم کاملا توضیح داده است.

مصطفی ساتکی
دوشنبه 11 مرداد 1389, 12:50 عصر
DewLab فقط شبكه Kmeans رو ساپورت مي كنه.package شبكه عصبي يعني 5-6 تا شبكه عصبي معروف رو داشته باشه.