PDA

View Full Version : سوال: چطور می شه به یک RichtextBox یک عکس پس زمینه نسبت داد

hassan_kahrizy
شنبه 02 مرداد 1389, 15:11 عصر
بسمه تعالی
با سلام
من یک Richtextbox دارم می خواهم یک BackroundImage به آن نسبت بدهم تا که پشت rich را پر کند
البته خصوصیت BackroundImage جواب نداد
با تشکر

jalalx
شنبه 02 مرداد 1389, 15:32 عصر
فکر نمی کنم RichTextBox چنین قابلیتی داشته باشه. تا به حال ندیدم. مگر این که دست به کار شید و رویداد Paint اونو override کنید. به این ترتیب شاید بشه کاری کرد...

مشخصه ی BackgroundImage به دلیل وراثت از شیء Control وجود دارد و خود Microsoft اونو override کرده و کاریش نمی شه کرد!

This API supports the .NET Framework infrastructure and is not intended to be used directly from your code.This property is not relevant to this class.

Salar Ashgi
شنبه 02 مرداد 1389, 15:58 عصر
منم قبلا دنبال اینکار بودم ، ولی گویا آنچنان عملی نیست اگه هم باشه بعضی خاصیت های کنترل بهم

میخوره .

hassan_kahrizy
شنبه 02 مرداد 1389, 17:36 عصر
بسمه تعالی
باسلام
onpaint جوابگو نیست
ممنونم

vandermond
شنبه 02 مرداد 1389, 17:46 عصر
سلام دوست عزيز
اين سوال رو اخيرا جناب Salar Ashgi پرسيده بودن. من اونجا هم گفتم كه ميشه متن و عكس رو با هم مچ كرد و درواقع يك Bitmap نهايي داشته باشيم و اون رو بزاريم. ولي اين روش فكر ميكنم سرعت برنامه رو به وضوح كم كنه و وقتي كاربر متن رو مينويسه مثلا توي ريچ تكست باكس، بايد با اضافه شدن هر كاراكتر كل تصوير دوباره ساخته بشه.
اين يه پيشنهاد بود. فكر ميكنم بد نباشه:متفکر:

jalalx
شنبه 02 مرداد 1389, 19:50 عصر
متن و عكس رو با هم مچ كرد و درواقع يك Bitmap نهايي داشته باشيم و اون رو بزاريم.به چه قیمتی؟

ين روش فكر ميكنم سرعت برنامه رو به وضوح كم كنه و وقتي كاربر متن رو مينويسه مثلا توي ريچ تكست باكس، بايد با اضافه شدن هر كاراكتر كل تصوير دوباره ساخته بشه.نه تنها سرعت برنامه کم می شه، بلکه حافظه ی زیادی مصرف می شه! حلا اگه کاربر یک متن زیاد رو تو کادر متنی کپی پیست کرد فاتحه ی برنامه خوانده می شه و باید دست به دامان Task Manager شد!

اگر نیاز شما شدید است ناچارید به کمک Graphics یک کنترل ویرایش گر یسازید! دوستی سراغ داشتم که این کار را انجام داد و کنترل قابل قبولی طراحی کرد که کارش را راه انداخت.

Salar Ashgi
شنبه 02 مرداد 1389, 21:11 عصر
من اونجا هم گفتم كه ميشه متن و عكس رو با هم مچ كرد و درواقع يك Bitmap نهايي داشته باشيم و اون رو بزاريم.

دوست عزیز ، ممنون از نظرتون ؛ ولی این روش اصلا بهینه نیست . اگه متنی که قراره نوشته بشه ، طولانی

باشه میدونید چه سرباری روی سیستم بوجود میاد ؟!

بنظرم واسه اینکار بهتره یه User Control ساخته بشه .